• istanbul'un avrupa yakasının karadeniz'e doğru mekanı.
  gidilmesi uzak olduğundan insanlar bazı maddeleri oraya has ilan etmişlerdir, oranın börekçisi, oranın muhallebicisi, oranın balıkçısı... aslında her yerdeki börek, her yerdeki muhallebi ve de balık ama fark havasında da olabilir.

  eskiden futbol takımıyla da kendinden söz ettirirdi, selcuk yula'nın fenerbahçeli olmadan evvelki takımıydı.
 • anlasilamaz -ya da benim bilemedigim- bir nedenden araplarin cok ragbet ettigi bir mekandi bir zamanlar, turkiye dahilinde her tabelada turkce yaninda arapca aciklamalarin da oldugu tek mekandi herhalde. her ne kadar ahalisi bu araplara cok kufretmis olsa da bok gibi para kazandirdiklarini da unutmamak gerek.. midye tavayla ozdeslesmis bir mekandi gozumde cocuk akliyla. ayrica (bkz: kilyos)
 • sinirlari kilyos'tan rumeli hisarina kadar neredeyse butun bogaz boyunca uzanan, artik araplarin tek tuk goruldugu, selcuk yula nin fenerbahce'den sonraki takimi olan futbol klubu simdi 2.lig b kategorisinde oynayan, balikcilar carsisi pazar gunleri haric tartismasiz bogazin en ucuzu olan, bu sene bol tutulan cinekop nedeni ile kiyi balikcilarinin gozdesi, nufusunun buyuk kismi karadeniz kokenlilerden olusan sirin ilce
 • istanbulun en güzide semtlerinden biri olmakla beraber sınırları çok geniştir. ulaşım sorununun yanısıra deniz ve orman bakımından oldukça şanslıdır. bu yüzden pazarları millet sarıyere akın edip, yolları tıkar ve ahalisi de bu akın eden kişilere bol bol küfreder. balığı, pudra şekerli böreği ve nesinin özel olduğunu 21 senedir anlamadığım muhallebisi meşhurdur. futbol takımı zamanında 4 büyüklere kök söktürmüş, balkan kupasını kazanmış olup şu an 2. lig b kategorisinde sürünmektedir, ambleminde iki balık olmasına rağmen maskotu beyaz martıdır ama herşeye rağmen şahsım tarafından hala tutulmaktadır.
 • burasi araba yolunu kaldirim zanneden yayalar diyaridir. arabayla geçerken tam tetikte geçmezseniz her an umarsizca karsiya geçen birisini ezebilirsiniz. merkezi sinirlari içerisinde 20km hiz geçilmemelidir. bundan ziyade, sariyer tepeleri açi olarak bogazi çok güzel görür, iyi manzara vardir.
  sariyer sinir olarak rumeli hisari-hisarüstü ve maslak-levent arasinda baslar ve karadenize kadar gider. ve pek tabi kendisi bir ilçe merkezi olmakla beraber; büyükdere, maden, kilyos, tarabya, istinye, yeniköy, emirgan gibi semtlere sahiptir. imkb de sariyer sinirlari içerisinde, resitpasa adli pek güzel bir semtimizdedir.
 • son zamanlarda "aaah nerde o eski sarıyer, herkes birbirini tanırdı, şimdi iti kopuğu doldu" repliklerinin sıkça duyulduğu(ki doğrudur) ama herşeye rağmen direnen yaşanılası ilçe.
 • istanbul liginde top koşturan basketbol takımlarıdan..
 • antik cagdaki ismi "simas" imis
 • sirketi hayriye'nin 38 no.lu bogaz hatti gemisinin adi
 • kapiniz acik uyayakaldiginizda basiniza olasi kotu bir hadise gelmeyecek, sabaha dogru saat 3'de eve gelip de anahtarsiz oldugunuzu farkettiginizde, kosedeki karakoldan size cilingir cagirmalarini isteyebileceginiz, cilingirin gelerek kapiyi acacagi, polislerin burasi senin evin mi sorusunu sormayacaklari tek muhittir.
hesabın var mı? giriş yap