• kendisini ilk defa everton maçısında gördüm.
    neden?
    çünkü kendisi everton'da forma giymekte. yeminnen.

çok pis sağ bek oynar bu çicuk.henüz 21 biçuk yaşısında ve gerek kondüsyonuyla gerekse tekniğiyle göz doldurmakta.

ama bence en önemli özelliği kanada inip orta yaparken önce içeriye bakıp sonra orta yapmasıdır ki bu da 60-70 metre depar atmış bir bek için müthiş bir özelliktir.

ha bir de en klişe halimle şunu diyorum: 3 büyüklerin yerinde olsam direkt transfer ederdim. 2-3 sene sonra tottenham'a 7-8 milyon'a sonra da man'uya falan 20-25'e gideri var gibime geliyor.

(bkz: bu çocuğa dikkat)
  • 21 yaşındayken everton'a maliyeti 70 bin euro idi. şu an transfermarkt değeri 10 milyon euro.

yine de ptt 1. ligden topçu istediğinizde kapı 500 bin euro'dan açılmalı. yabancı sınırı, milli mücadele, muasır medeniyet bunlar önemli çünkü.

benzin, internet, yerli futbolcuda birim kalite başına düşen maliyet. bıktım amk.
  • (bkz: underrated)
    sözlükte hakkındaki entry sayısı da bunu belli eder cinsten zaten.
  • (bkz: seamus coleman/@ceyar i kim vurdu)

everton'da forma giyen 1988 irlanda doğumlu (29) başarılı sağ bek.

--- seamus coleman ıı ---

7 yıldır tekeline aldığı (2010/11 --> 2016/17) everton sağ bek pozisyonuna geçtiğimiz sezon mart ayında (2016/17) ayağının kırılmasıyla veda etmişti bu rahmetli müthiş yetenek.

dünyanın sayılı sağ beklerinden biri olarak yıllar yılı adının manchester united'la anılmasına rağmen, sakatlıkların yıldırdığı bir diğer efsane leighton baines gibi everton'dan ayrılmadı ve bayrak adam olmayı seçti.

mevkisinde takımı büyük kriz içinde ve yokluğunda takımı everton, bu sezon11. hafta itibariyle (2017/18) premier lig kurulduğundan beridir* tarihlerinin en kötü günlerini yaşıyor. yerine oynayan (bkz: cuco martina/@ceyar i kim vurdu) vitaminsizi yüzünden defansın sağı eleğe dönmüş durumdaydı ki o da sakatlanmaya karar verdi. onun yerine de genç stoper (bkz: mason holgate/@ceyar i kim vurdu)'i koydular; lakin o da kar etmedi. en son umut olarak son 2-3 maçtır altyapı çocuğu (bkz: jonjoe kenny/@ceyar i kim vurdu) sağ beki devraldı. ama o da kariyerindeki ilk premier lig maçlarına çıkan bir genco olması sebebiyle (beklenildiği gibi) bu rol için hazır olmadığını belli etti.

yaşının geçkinliği de hesaba katılırsa sakatlığı geçtiğinde top class oyuncu olduğu günlere büyük ihtimalle geri dönemeyecek. yıllardır istikrarlı oyunuyla takımına büyük katkı yapan bu kaliteli premier lig şahsiyetinin sevenlerine sabır; kendisine tanrıdan rahmet diliyorum. sepet sepet yumurta, sakın bizi unutma şehmuz.

------------bonus------------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: everton/@ceyar i kim vurdu)
    ------------bonus------------
  • son yıllarda defansif özelliklerini de geliştirerek komple bir bek oluvermiş futbolcu. sezon sonu bacary sagna'nın da ayrılma durumu düşünüldüğünde, arsene wenger paraya kıyıp arsenal'e getirirse defansın sağı en az bi 5 yıl sağlama alınır.
  • bu sezon, önceki sezona oranla asist sayısında düşüş olsa da şu ana kadar attığı beş gol ile dikkatleri iyice üzerine çekmiştir. everton'ın bu sezonki çıkışında payı büyük.
  • everton altyapısından çıkmamıştır, irlanda takımı sligo rovers'tan gelmiştir. sadece 60 bin pound'a.
  • ahhhh ahhhhh adaletini siqim dünya scout ekiplerinin ta amınıza koyiim sizin ulan ulan nasıl olurda bu adamı farketmezsiniz ya... telles'e olcan adın'a tarık çamdal'a harcadığınız parayı bu yiğite harcasaydınız 10 sene sağ bek aramazdınız, bizim türk takımlarının gram akıl varsa ne olim bir futbolcu ortalama bir tekniğe sahip ve sağ ayaklı mı?? o zaman koy sağ beke gitsin bizde ki anlayış aynen böyle, halbu ki bir sağ bekte olması gereken en önemli özellik kademeye girebilmesidir üstüne bir de çizgiye inip orta yapabiliyorsa zaten iki seneden fazla türkiye'de izleyemeyiz , işte bu coleman denilen adam da olması gereken her türlü özellik ziyadesiyle var ama bizdekilerde görecek göz yok
  • gördüğüm en kaliteli 5 sağbekten birisi nasıl olurda yıllardır bu performansla üst segment takımlarda forma giyememiş anlam veremiyorum.
  • ismi "şehmız kolmın" diye okunur.
hesabın var mı? giriş yap