• sahibi olduğu sebibebi sitesinde güzellik ve bakımla ilgili süper bilgiler bulabileceğiniz güzel bi hatun. bayaa güzel bi hatun hem de. üstelik güzelliğinin sırlarını başkalarıyla da paylaşıyor. ben o kadar güzel olsam paylaşmazdım lan!
  • hem güzel, hem komik hem eğlenceli, hem de sarışın olmasına rağmen çok akıllı bir kadın.
    hem de komik ve eğlenceli demiş miydim, ben mizaha yatkınlığına, yaptığı makyajlardan daha çok hayran kaldım açıkçası, benim çok sevdiğim pembe defter ile arkadaş olmaları da ayrıca çok hoşuma gitti.
    ayrıca o güzel elleriyle de yaptığı nail artlar bir harika, eyeliner ustası da diyebiliriz kendisine.
    hamarat mı hamarat.

kafamda harika çikolatalı tatlılar yapan bir kadın imajı da var, mesela çok güzel sufle yapımıyormuş gibi hissediyorum, belki ilerde öyle bir videosu da gelir...

geçenlerde tv8'e çıktı kendisi, çok güzel anlatmış makyajı ve makyaj tekniklerini, sunucuya o kadar çok iltifat etmeseymiş daha iyiymiş, biraz eğreti durmuş ama sanırım ilk canlı yayın deneyimi olduğu için biraz şirin gözükmek istedi, ama o zaten çok şirin yahu.

tabii diğer kozmetik videoları çekenlerden farklı bir özelliği var kendisinin, öyle ''bitenler, çöpe gidenler'' ya da ''gratis alışverişim'' tarzı videolar yapmıyor ki ben o videoları da çok çok seviyorum, kendi bütçeme göre çok çok güzel fikirler veriyor ama sebi bebi işi profesyonelliğe dökmüş birisi, hem sanırım makyözlük yapıyor, hem de videoları da makyaj uygulamaları üzerine ve herkesin uygulayabileceği çok güzel teknik bilgiler veriyor.

benim favori videolarım 7-8 tane ama son zamanlarda çok işime yarayan iki tanesi şunlar;

http://www.youtube.com/…st=uuskauge_39xbsawblhufujq

http://www.youtube.com/…st=uuskauge_39xbsawblhufujq
  • özel bi günde kullanmak için satın alınabilecek en iyi takma kirpik markasını ararken rastladım kendisine youtube'ta... bi kaç saat içinde tüm videolarını izleyiverdim ve takipçisi oldum.
    çekimleri çok iyi, anlatmak istediğini çok güzel ifade ediyo, makyajın püf noktalarının mantığını kavratıyo fln ama bunların dışındaki artılarına değinicem ben...
    - çoğu makyajla ilgili blog sahibi olanlar gibi abartılı makyajı değil, doğal görünümlü abartısız makyajı anlatıyor... (hani böyle özenli, detaylı makyaj yaparsın ve makyajsızmışsın ama zaten güzelmişssin gibi durur ya aynen öyle!)
    - kullandığı ürünleri anlaşılır biçimde belirtiyor. sadece kullandığı ürünleri değil, o anki takıları, ojeleri hakkında da bilgi veriyor bazen.
    - sadece makyajdan bahsetmiyor. cok seker ve pratik sac modelleri ile ilgili videoları da var, pek ilgimi çekmese de farklı şekillerde oje sürme teknikleri de var.
    - saçmasapan, dandik, uyduruk veya her yerde bulunamıycak makyaj ürünleri kullanmıyor. genelde mac'ten ürünler kullanıyor. ama mac'teki bi ürün kötüyse onu da açık açık söylüyor.
    - yaptığı makyajın farklı yüz tiplerinde nasıl yapılması gerektiğini de anlatıyor.
    - saç bakımı, cilt bakımı ürünleriyle ilgili tavsiyelerde bulunuyor. (burda ille mac demiyor, daha uygun fiyata olan ürünlerden de bahsediyor)
    - bi ürün iyiyse söylüyor, kötüyse niye kötü, niye kullanışsız anlatıyor.
    - kendi kusurlarıyla da barışı.k açık açık ne nasıl örtbas edilir anlaşılır anlatıyor.

velhasıl, kendini izlettiriyor...
  • gecenin bu saatinde kaçan uyku yüzünden ona buna bakınırken rastladım videolarına. bir kaçını izleme şansım oldu. hayatımda makyaj yapan insan değilim. muhtemelen sadece bir videoda kullandığı malzemeleri ömrüm boyunca toplamda belki kullanırsam kullanırım ayrıca kalıp gibi makyaj yapan kadınların itici olduğu fikrine sahibim ve yüzde o kalıp halindeki katmanları gördükçe nefesim kesilir. ancak bu kadında hiç biri yok yahu. o kadar şey sürüyor ve zaten güzelken daha da ışıldıyor. makyaja olan bakışım değişti. bilenlerin elinde hiç de öyle maske gibi olmuyormuş bu iş. benzerlerinden rakiplerinden çok ayrı yerde tutulası.
  • makyaj yapmasına gerek olmayan güzel hatun.. sözlüğün londradabirturkkızını deşifre etmesi ile tanıştım kendisi ile. diğer blogger, vbloggerlara falan 10 basar.

5 ay sonrası editi: tamamen reklama dönmüş inandırıcılığı artık sıfır. malesef.
  • açık ara en iyi makyaj bloggerı tatlı hatun.

işine duyduğu saygı; disiplinli davranışlarından tutun da, çekimlerinde bırakmadığı kaliteden malzeme seçimine, giyim tarzıyla makyaj arasında olması gereken hassas dengeye kadar her şeyde rahatlıkla görülüyor.

bu piyasada artık fırçayı kapıp indirimden malzeme alarak düzgün liner (kısmen) çekebilen herkes kendine bir blok açıp ben de varım dediğinden, sebi gibi gerçekten başarılı insanlar bunların arasından aleni bir biçimde sıyrılıyor.

ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim o takılarının da hastasıyım. sayesinde 2-3 haftada bir kadıköy'e giderek çılgın kıskançlığımı bir nebze olsun bastırıyorum. bu arada bahsettiğim yer takı alışverişini yaptığı uzak ışıklar adında oldukça uygun fiyatlı stil sahibi takıları bulabileceğiniz bir yerdir.
  • tüm beceriksizliği bir kenara attırıp saça tırnağa şekil yapmayı heveslendiren kadın, 10 tel saçı var yine de nasıl şekiller yapıyor hayran bırakıyor.

bir de bu kadın yapınca çok kolay görünüyor niye yaparken öyle değil diye merak ettirir sıkça
  • eyelinear çekme özürlüleri için kolay eyelinear çekme diye muhteşem bir videosu var ve her göz tipi için ayrı ayrı anlatmış. saçma sapan watsons, gratis ürünleri ile değil de estee, chanel, mac gibi markalarla makyajını yapması ise ayrı güzel. diğer markaları kendimiz de alıp deniyoruz, beğenmeyince atıyoruz ama 100 liraya alacağın rujun, 200 liralık fondötenin de saten bitişli mi mat bitişli mi yoksa kapatıcılığı az mı birinden duymak istiyorsun. ya da böyle toblarca ürün alıp birini dahi kullanamadan, düzgün kombinleyemeden telef ediyorsun böyle işini bilen, hitabeti iyi olan bloggerlar sayesinde ucundan kıyısından bir şeyler öğreniyorsun.
  • tarzı, uygulamaları kesinlikle bana göre olmayan ama izlemekten büyük keyif aldığım youtuber.
    bu işi ciddiye alarak yaptığını çok rahat hissettiğim, konuşmakta zorluk çekmeyen, eğlenceli falan bir şahıs. her daim bakımlı görünüyor ve saçı başı falan hep düzgün videolarında ki bence bu önemli bir detay.

bu kadını izlemeye başladıktan sonra yararlı olmasına rağmen izleyemediğim bir sürü youtuber oldu, kimi son dakikada aklına gelmiş de video çekmiş gibi, kimisi sonradan görme ve bilgisiz gibi falan, sinir bozucu veya sıkıcı gelmeye başladı. yararlı derken uygulamalarını feyz aldığım kişilerdi ex-youtuberlarım, mesela şöyle bir şey farkettim bu kadının bir videosunu izlerken. gençlerin fondoten kullanımıyla ilgili bir yorum yaptı, "cildinizin ışıltısını kullanın onu kapatmayın fondotenle" gibisinden bir yorum. ve bunun üzerine hakikaten sırf "makyaj uzmanları" öyle yapıyor diye günlük hayatımda fondoten kullanmaya başlamıştım, aynı şekilde bir kaç gereksiz ürün daha. sonra durdum ve dedim ki "why so serious yani ne gereği var. ve bunun gibi bir sürü aydınlanış daha.

keşke bu kadının esmer ve doğal görünümü seven bir versiyonu da olsa.
  • kendisinin youtube'daki videolarını izledikten sonra kalkıp bütün maaşımı makyaj malzemelerine dökmemek için zor tutuyorum kendimi. o kadar güzel anlatıyor ki yüzüne fondöten veya pudra sürmeyen ben bile ikna olmuş gibiyim. kendisini izlettiriyor çünkü herkesin dediği gibi gerçekten hoş bir yüzü var ve bakımlı.
hesabın var mı? giriş yap