• bugüne kadar, muhafazakar kesime olması gerektiği gibi eğitim verilen, tüm ideolojilere saygılı bir kesim yetiştirilmesi amacıyla faaliyetine devam eden, belki başka yerde birlikte bulunması mümkün olmayan fikirlere sahip değerli insanları bir arada tutmayı başarmış bir okulun kapatılmasının gündeme gelmesi günümüz şartlarında şaşırtmamıştır.

şaşırtan: özgürlükten yana olduklarını iddia eden sözlük yazarlarının da aslında belli ideolojilerin özgürlüklerini savunduğu gerçeğinin bu olayda ortaya çıkmasıdır.
  • az önce alttaki tivite denk geldim:

"hocalarımızın maaşının sadece %30’u yatırılmıştır.
    suç yönetimde dendi kayyım atandı,sonra kayyım düzeltemedi kapatıyoruz denilecek.herkes birbirini suçluyor, peki öğrencilere ne olacak?kime gidelim,hakkımızı arayalım?siz söyleyin biz ona göre kapıları aşındıralım
    #sehirhepimizin"
    kaynak:
    https://twitter.com/…tatus/1255940862074335232?s=19

not:
    hükümet neden böyle bir savunma mekanizması oluşturdu tam anlayamıyorum. ama bu hareketler oy oranlarını daha da aşağıya çekecek gibi duruyor.
    vakti geldiğinde diğer partiler bunları seçim meydanlarında halka hatırlatacaklar.
  • (bkz: istanbul şehir üniversitesinin kapatılması)
    yakında gerçekleşecek olanmış.
    bazı hocalar öğrencileri ile vedaşlamış bile.
    umarım öğrenciler mağdur edilmez. ki edilmez diye ümid ediyorum. inşallah yani.
  • dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde görev yapan 65 saygın akademisyen, ‘borç’ bahanesi ile el konulup marmara üniversitesi'ne devredilen şehir üniversitesi öğrencilerinin çağrısına ortak oldu. akademisyenler cumhurbaşkanı erdoğan'a gönderilen açık mektuba imza atarak "üniversitenin kapatılması, akademik kurumların özgürlüğü ve özerkliği açısından türkiye'nin itibarına önemli bir darbe olacaktır" uyarısı yaptı. #şehirhepimizin inisiyatifinden çağrı
  • kayyum atanmasını akp grup başkan vekilinden duyurmuşlardı, okulun kapatılmasını da yandaş profesörden öğrendik.

ergün yıldırım denen şahsın tweet'i
  • görsel

sonunda resmileşen durum. çalışanlar, öğrenciler ne olacak henüz bir detay yok. koca bir üniversitenin başını siyasi çekişmelerle yedik memleket olarak. muhalifiyle yandaşıyla tarafsızıyla herkese tebrikler.

kaynak
  • ahmet davutoğlu siyaseten ak parti ile uzlaşılamaz problemler yaşamış ve sonunda kendi partisini kurarak aktif siyasete farklı bir kulvarda devam etmek istemiştir. davutoğlu'na kızgınlığın sonucu bir eğitim kurumu kapatılmıştır! buna kılıf bulmak isteyenler çok dükkan gezmeli!
  • türkiye cumhuriyeti'nin eski başbakanı ve dışişleri bakanı olan prof. dr. ahmet davutoğlu bu karara tepki göstermiş. hakikaten de üniversiteleri kapatmak yerine sorun varsa düzeltmek daha iyi bir yöntem.

https://www.youtube.com/watch?v=pgc3svub8f0
  • medyascope'dan bu konuda bir yayın; https://www.youtube.com/watch?v=w2wvvu6poww

bu üniversite nasıldı vs. hiç bilmiyorum. ancak fetö üniversiteleri ile başlayan kapanma süreci giderek yayılırsa, başka yüksek öğretim kurumları da bu dalgadan nasibini olabilir. o nedenle, her zaman kurumları, bilhassa da eğitim kurumlarını, korumaya ve kazanmaya çalışmak gerekir.
hesabın var mı? giriş yap