• şehit piyade uzman çavuş halil şıltak'ın cenazesinde vuku bulan hadise.

cenazeye katılan bürokratların güneş altında beklemesinden rahatsız olan imam şehit piyade uzman çavuş halil şıltak'ın mezarına toprağı kepçe ile doldurmuştur.

imam'a mehmet akif ersoy'un dizelerini hatırlatmakta fayda var, belki utanır yaptığı densizlikten dolayı;

edit : kepçe ile gömülmesini doğal karşılayanlar bilsinler ki fetö teröristlerinin mezarları da kepçe ile açılıp kepçe ile kapatıldı. ( kepçe ile açılmış kepçe ile örtülmüş - 1:41 - 1:46 ) aziz vatan için şehit olmuş vatan evladına yapılan bu tutum en hafif tabirle ile ahlaksızlıktır.

kepçe ile gömüldüğüne dair kaynaklar ;

skandalın ilk haberini yapan saygı öztürk - sözcü kaynak 1

kaynak 2

kaynak 3

kaynak 4

kaynak 5
  • net saygısızlık. kesin köyün fakirlerindendir şehit olan çocuk. yoksa yemezdi imamın da kepçe operatörünün de bunu yapmaya bi tarafları. köylü de sert karşı çıkardı.
    bu ülkeden neden bir bok olmayacağının yüzlerce açık delilinden biridir bu olay.
  • vatan toprağı için can veren kişinin mezarına sıcaktan dolayı iki kürek toprak atmayı çok görenleri meydana çıkarmıştır. adam canını veriyor, canını. sen sıcaktan şikayet edip dozerle mezarını kapatıyorsun. ananın mezarını böyle kapatsalar ortalığı yıkarsın ama. şimdi git klimalı odanda serinle .mına koduğumun pezevengi.
  • yalan söylüyorlar abi, çoğu yalan söylüyor; sizi gerçekten seven önce ana-babanız sonra bir küçük azınlık.

arkandan "şehitler ölmez" de dediler.

birileri de gelmiş; tonlarca toprak zaten kepçeyle atılır, kürek temsilidir vs diyor, ama unuttuğu mühim bir şey var: o bir "şehit". tonlarca olsa bile, sıcaktan baygınlık geçirsem bile, ellerim nasır tutsa bile ben en azından bunu senin için yapmak isterdim; rahat uyu diye.

bari şehitlerimize saygınız olsun, onları temiz bırakın ve buradaki yorumlarda ne yazdığınıza dikkat edin.
  • açığa alınması gereken bir imam tarafından yapılan saygısızlık.
  • urfa'da normal bir insanın cenazesinde dahi karşılaşılmayacak bir olay. bir imamın bunu yapmasına şaşırmadım ama urfalıları buna göz yummasına çok şaşırdım. ve asıl skandal bu muameleye karşı memleketten tık çıkmaması.
  • hayatımda o kadar cenazeye katıldım ama böyle saçmalık görmedim. hiçbirinde sembolik toprak atılıp sonrasında iş makinesi devreye girmedi. sözü geçen %90'lık cenaze hangi %90 merak ediyorum.

tonlarca toprak denmiş. ortalama bir mezar 50 cm genişliğinde, 1.5 metre derinliğinde olur. mezara atılması gereken toprağın ağırlığını hesaplayın. cenazeye gelenlerin üçte biri birer kürek attığı zaman mezarın tepeleme dolar zaten. iş makinesiyle mezar kapatmanın normalleştirilecek bir yanı yoktur.
  • cenazelerde tonlarca toprağı insan atamaz diye kepçe gelmesi gibi bir durum yoktur.

lütfen böyle saçmalıklara inanmayınız.

bir de demiş ki "hayatında cenaze görmemiş kişiler..."

bak sen!

belediye itlaf ekibinde çalışıyor galiba tırtıl beyinli arkadaşımız. bunu da böyle bir itlaf işlemi sandı demek ki.

tonlarca toprak!!!
  • şerefsizliğin en beteri, en mide bulandıranı.
    memleket için can vermiş bir kahramana sıcak hava bahane edilerek bu şerefsizlik yapılamaz.
    orada bulunan bütün kamu görevlilerinin ilişikleri derhal kesilmeli.
  • mezarın toprakla dolup kapanması oldukça hızlı gerçekleşen bir işlemdir 5 dakika sürmez, bir çok kürek birden çalışır biri yorulduğu zaman diğeri alır çoğu zaman ona bile gerek kalmaz bir kürekte ben atayım diye elinizden alınır. imam bir yerlere yaranmak için hızlı gerçekleşen işlemi daha da hızlandırmış saygısızlık etmiş. fazlasıyla mezar ölçüsü verelim 2*0,8*1,5 ne eder 2,4 metreküp yoğunluk metreküp için 1800 kilo olsun 4,32 ton eder ki fazla bir şey değil. cenazelerin %90'ında toprak atılması semboliktir sonra kepçe gelir tonlarca toprağı döker diyen kişi hangi ülke de yaşıyor.
hesabın var mı? giriş yap