• belki mining yapıyordur.
  • olayın ekonomik rezaletini bir kenara koyup çevreci olarak konuşuyorum:

150 m2 evde 3400 kw harcayacak kadar ne yaptınız be insafsızlar?
  • bu aşırı yüksek fatura paylaşan ünlüler neden hep, "burası bir apartman dairesi" "100 metrekare bir ev" " 150 metrekare eve gelen fatura" şeklinde mütevazi bir evde oturduklarını belirtme ihtiyacı duyuyorlar?

150 metrekare bir evde 4 bin lira elektrik faturası için evi fırın ile ısıtıyor olman falan gerekmez mi?
  • tek açıklaması evinde mining yaptığıdır, başka bir açıklaması olamaz :)

edit: bitki yetiştiriyor da olabilirmiş!
  • 160m2 evde oturuyorum 390tl elektrik faturası geldi ve binada doğalgaz yok(gökdelen boyutlarında binalarda doğalgaz yasak) elektrikli ocakta yemek pişiriliyor.

siz ne yiyip ne içiyosunuz nasıl öyle elektrik geliyor? bildiğin safi zarar cari açık oluşturuyor bu insanlar.

youtube hafta içi istanbulda haftasonu bodrumda yaşıyormuş, bu gelen eletrik faturası haftada 2 gün yaşadığı evin faturası olmalı bodrum aydem elektrik.

soru soranlar oldu çok.
    sitede ısınma merkezi kontörlü sıcak su ile sağlanıyor kışın aylık 300tl ortalama sıcak su alıyorum.
  • elbette elektirik faturalarından dert yakınmak hepimizin hakkı,ünlü ünsüz, ama bu paylaşımlar biraz da bana bende sizin gibiyim izlemini vermek için yapılıyor gibime geliyor. ben 250 tl'den fazla elektirik ödemediğime göre bu insan benim tam 16 katım elektirik yakıyor,tamam eflasyon var , ekonomi iyi gitmiyor ama sen benim 16 katım gider yapabildiğine göre 16 kat gelirinde olabilir, o zaman empati eşiğim düşüyor. hatta fırsat eşitsizliğimizi gözüme sokuyorsun.bizim için fırsat eşitsizliğini gözümüze sokan faturadır.
  • internet cafe mi işletiyorsun dememe sebep olan faturadır.

hayır, bir tanıdığımın tam da bu kadar metrekare internet cafesi mevcut ama bu kadar elektrik faturası da gelmiyor.
  • ağalar ben tek odada elektrik sobası açıyorum 2 göz 1k civarı geldi varın siz hesap edin.
  • egzotik bitkilerle arası iyi olabilir.
  • ev elektrikli yerden ısıtma sistemiyle ısınıyor, düzenli olarak fırın ve çamaşır kurutma makinesi çalışıyorsa normal bir faturadır.
hesabın var mı? giriş yap