• sevgiliden askerde iken ayrılmak....çok koyar insana.

fevzi: alo .. aşkım senden ayrılıyorum.
    hande: nasıl yani...ama neden?
    fevzi: ben yüzbaşıya aşık oldum...o yıldızları..o...konuşamayacağım..elveda
    hande: alçaaaak !
  • bir arkadaşımın başına geldi geçenlerde..uygulamak isteyenler için epey alçakça bir yöntem:
    adam terkedeceği son gün hiçbir şey belli etmemiş, her zamanki gibi sevişmişler, sarılmışlar, yemek yemişler.. hatta kızın içgüdüsel hissedip sorduğu endişeli
    sorulara karşı çıkmış, endişelerinin doğru olmadığı konusunda..
    ancak, gece bittiğinde, bir daha ne zaman görüşeceklerini dahi sorarak ayrıldıktan sonra hiç aramamış kızı,
    kız ulaşmaya çalışmış 3 gün boyunca saf saf, sonra dank etmiş kafasına..
    meğer adam ayrılmış kızdan, bizim kıza söylemeyi unutmuş bir tek sanırım.

yaşla başla da pek alakası yok bu tavırların, karşındakine duyduğun saygı önce kendine duyduğunla başlıyor.
    aslında bunun temelinde yatan en önemli etken, çoğu insanın bir başkasının hayatında iz bırakma istediği,
    başkasının içinde varlığını devam ettirdiği sürece o da yaşayabilecek çünkü, siz de bilirsiniz ki insanoğlu etlerden olduğu kadar ruhlardan da besleniyor..
  • -farkettim ki ne zaman iş yerinde bi terslik olsa, ya da arkadaşlarımla tartışsam, buradaki hayat dar gelse seni özlüyorum ve herşeyden kaçmak için seninle evlenmeyi düşünüyorum. ama herşey yolundaysa bırak özlemeyi, gün içinde aklıma bile gelmiyorsun. üzgünüm ama ben artık seni sevmiyorum, benim için bir acil durum planından öte değilsin.

*öküzüm, evet.
  • erkekler için söylüyorum: hastalanın. evet, yanlış duymadınız. hastalanın. fakat bu hastalık az biraz ağır olmalı. ağır derken öyle zatürre ekolünden bir hastalık kastetmiyorum gayet tabiî. mesela ateşlenip yatağa düşmek en idealidir. biraz sıkıntılı bir süreç kabul ediyorum; ama muhakkak işe yarıyor. denemesi bedava; hem de hiç para vermeden. peki neden mi bu sapık ideolojiyi benimsedim? zira kadınlar terk etmek için en güçsüz olduğunuz zamanı kollar.
  • bakkala sigara almaya gidiyorum diye evden çikiyorsun. böyle yani. bu kadar.
  • kendisinden 2 gündür haber alınamayan sevgili telefonla aranılır ve olaylar gelişir:

- ne oldu ulaşamıyorum sana 2 gundur?
    - bizim sınıftan mahmutcan vardı ya sabahladık taksimde
    - eee?
    - nasıl içmişim nasıl içmişim anlatamam, bakamadım da telefona falan
    - ...?
    - kafa güzel olunca eve de gidemedim, ben de onda kalıyım dedim
    - iyi yapmıssın.
    - anlamadın mı hala?
    - yok anlamadım??
    - işte mahmutcanda kaldım diyorum sana
    - nasıl yaa?
    - detay isteme ama bak şimdi benden
    - ????
    - ben seninle yine de herşeye karşın arkadas olarak kalabilmek isterim

(bkz: ben bunu gördüm)
    (bkz: bi siktir git dedirten kiz laflari)
  • herşey gerçek anlamda güzel, eğlenceli anlamlı ve yolundayken önce ne olduğunu anlamayacağı şekilde bir anda kendisiyle sohbeti kesmek, yüzüne bakmamak, o orada yokmuş gibi davranmak, ikinci aşamada hayırdır bir sorun mu var diye karşısına dikilen sevgiliye "yok canım ya seninle ilgili bir şey yok canım sıkkın takma kafana" demek ve son olarak da arkadaş grubu ile gerçekleştirilen kalabalık bir toplantıya gelirken cep telefonuna " hayatımda birisi var ve ben onu çok seviyorum" diye sms atıp 10 dakika sonra ortama kolunda başka birisi* ile gelmek ve bunların hepsini 36 saat içerisinde yapmak her babayiğidin* harcı değildir sanırım.
  • telefonu, emaili vb bağlantıları iptal edip aniden kayıplara karışmak.
  • ilişkinin son evrelerinde soğuk davranmak. sırf kendi ayrılmamak icin seni ayrılmaya zorlamak sorunca ise bir şey olmadıgını söylemek. incir cekirdeğini doldurmayacak şeylerden tartışma cıkartıp kavga etmek. sorsan karakterli düzgün birini arar, bulunca ise yarı yolda bırakırlar.
  • yaşanan onca gelgitten ve defalarca "bir daha seni asla bırakmayacağım" lafları ettikten sonra tam her şey yolunda gidiyorken aniden ortadan kaybolmak, atılan mesajlara, edilen telefonlara cevap vermemek, suskunluğun olağanca acımasızlığıyla karşı tarafı, kafasında onbinlerce soru işareti ve "yine mi?!" nidalarıyla kendisine olan saygısını kaybetmiş bir şekilde geride bırakmak ve kendi yoluna kaldığı yerden devam etmek. amaç hem kafanızı şişirmeden, hem sevgiliyle yüzleşmeden hem de konuşup işin dallanıp budaklanmasına mahal vermeden ayrılmaksa eşsiz bir yöntemdir. ne olursa olsun hiç kimseye yapılmaması şiddetle tavsiye edilir. ne de olsa insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden biri konuşmaktır.
hesabın var mı? giriş yap