• eşimin acımadan yaptığıdır.

eşim, bayram alışverişi için gidilen alışveriş merkezinde, mağaza müziklerinden kafası sikilmiş ve yorulmuş, ve mağazanın bir köşesinde bir taburede oturan beni unutmuş, başka mağazalarda da alışverişe devam edip yarım saat boyunca arayıp sormamıştır.

çok kötüyüm be sözlük.
  • iki arkadaş yolda karşılaşırlar:
    -abi naber?
    -iyidir. lab'a gidiyorum.
    -hadi ya. ben yukarda senin hatunu gördüm. seni bekliyodu.
    -benim hatun mu? kim yani?
    -kafayı mı yedin olm. x ya, seni yukarda bekliyo. yarım saattir seni bekliyomuş
    -hangi x olm. ben öyle birini tanımıyorum. hem benim kız arkadaşım yok ki.
    -abi iyi misin. geç otur şöyle.
    (biraz sakin kafayla düşünüldükten sonra)
    -haaaaa, olm tamam yaaa. hasktir, çok ayıp oldu kıza. abi ben koşuyorum acele. saol abi.

(yaşanmıştır)

not: o zamanlar cep telefonu pek yaygın değildir. unutkan arkadaş 4-5 gündür bilgisayar başındadır ve söz konusu hatunla en azından 2 aydır birliktedir.
  • bir arkadaşım vardı, akla gelebilecek her şeyini unuturdu bi yerlerde. bi gün ona "bi gün götünü tuvalette unutacaksın bulduğunda mikmiş olacaklar" demiştim.

işte bu arkadaşım bir gün bir internet kafede sevgilisini unuttu. geri dönmüş deli, "ulan bi şey unuttum sanki ama" diye geçirerek içinden, sonra unuttuğu şeyi görünce ohannesburg olmuşlar beraber.

(bkz: ya ben lan neyse bisey demiyorum)

bu da başıma gelirse (gelmez ya, neyse) alacağı hal olacağım maldır: #7516052
  • bir örnek olarak; barda takılırken sevgili tuvalete gittiğinde mekan değiştirmeye karar verip onu tuvalette unutarak ortamı terketmek.**
  • eski sevgilidir o. sevgili unutulur mu la.
  • rüzgarda savruk
    başına buyruk
    olup
    en çok kötülüğü kendine yapmaktır.
    ipleri dolaşmış uçurtmalar misali...
  • ilaci olmayan caresizlik... akla kazindiysa bir kere, organ nakli olmadan kurtulunmaz 'illet'ten. taksim semalarinda ucan kuslar aglatan sarkilar da varken mumkun mudur (ki)?..
  • birde sevgiliyi unutmaya zorlanmak vardir ki, hele bi de bu sevgili kisi tarafindan yapiliyorsa cok can yakici, omur somurucu olur. hele birde sevgili kisiye asiksaniz imkansiz olan birseydir.
  • kafanız dalgınsa, sınav stres bilmem ne üstüste geldiyse ve normalde de gaaayet unutkan bi insansanız pek de güzel yapılabilen eylemdir. sonrası pek iyi olmuyor tabiy, ama sevgilisine göre de değişir arkadaşım, nerden bileyim ben sizinkini? hem sizinki size, benimki bana, değil mi güzel kardeşim? negzel, anlaştık.

ankara'nın gayetle göbeğinde sevgili * ile buluşulur, kafeye gidilir, sonra kızlarla karşılaşılır, epeeeey büyük bir grup olunur. sonra birileri dışarıdan el sallar, zira cam kenarındasınızdır, onlarla konuşursunuz, sonra dönüp, kıvır zıvırı çantayı toplar, onlarla gidersiniz. buraya kadar her şey normal. de işte, biri soruverir:

* - nazlı, fırat nerde kaldı, gelmiyor muydu?
    * - ne fırat'ı?
    - kızım, fırat'la oturmuyor muydunuz siz?
    - evet, kızlar da vardı. ama ben sizinle geldim işte.
    - tamam da, söyledin mi sen ona bizimle geldiğini?
    - yooo, çantamı aldım çıkt... hobaaaaaaa, herifi unuttum lan! anaaa, kız hiç söylemiyorsunuz, kapacaklar lan sevgilimi!
    - yeminne söylüyorum salaksın! o çocuk sende ne buluyor bilmiyorum!
    - unutmazsam sorarım canım(hırrr)!

(topuklar mabada değecek şekilde, tık nefes olmuş halde, sevgili ilen oturulan kafeye dönülür)

- hayatıııııııım! a$kım benim yaaa! nasıl özlemi$im seniiiiiiiğ!
    - nazlı git ba$ımdan!
    - ya ama ama fırat, yeminne unutmu$um! valla bak, hatırladım da geri döndüm!
    - hayatta inanmam, garanti biri beni sormuştur da öyle aklına gelmi$imdir.
    - valla ben hatırladım!
    - nazlı yalan söylerken yanakların kızarıyor, biliyor musun?
    - a$kım ya, hayatım, fıratım, balım, peteğim, börtü böceğim, özür dilerim! bi daha yapmıcam!
    - yürü nazlı. yürü de insan içinde çıldırtma beni. yürü, eve gidiyoruz, iki tek atayım da kendime geleyim bari...
    - dışarıda içseydik a$kım, ben ısmarlasam?
    - nazlı yürü dedim! o erik rakısını bitirmedin, di mi?
    - cık, var daha.
    - iyi, bi $iler de alalım yiyecek.
    - ... ama arkada$lar?
    - nazlı!
    - huf ya! hep böyle oluyor(sevgilinin önünden süklüm püklüm yürürken...)

(arkasında kalınca, fikir değiştirmemden korktuğundan hep önde giden bendim... oy.)
  • bazen insanın ayrıldığı sevgilisinden uzak durması, unutmasını zorlaştırır, sevgiliye daha çok özlem duyar, hasret çeker ve aklından çıkaramaz bu o kişiyi etkileyebilir, belki de onu unutmak için yakınlarında olması iyi bir çözüm olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap