• millet ders çalışırken sen kantinde arandın,
    facebook'ta twitter'da el aleme yarandın,
    aynalarla dost oldun saatlerce tarandın,
    geldi sınav haftası sızı indi mideye,
    geçti bor'un pazarı sür eşeği niğde'ye..
  • sınavdan çıkılır(pazartesi) ve bir sonraki sınava(cuma günü olsun) 3 gün vardır;
    a: daha 3 gün var 2 gün çalışsak yeter.
    b: aynen kanka

salı günü: öğleden sonra kalkılır. zaten sınava çalışma işi daha pazartesi sınavdan çıkıldığı gün çarşamba ve perşembeye bırakıldığından salı günü de sanki final dönemini değilmişçesine, sanki başka bir şehirde öylesine yaşanıyormuş da üniversite vs. okunmuyormuşçasına takılınır. playstation oynanır, internete takılınır, film izlenir, içilir...

çarşamba günü:
    a: kanka zaten 4 ünite var. her birine 3 saat baksak 12 saatte bitiririz yarın

kankanın da arka çıkmasıyla ders çalışma işi perşembeye bırakılır ve salı gününün bir kopyası yaşanır.

perşembe günü: öğleden sonra uyanılır.
    a: kanka 6 gibi başlasak, her üniteye 2 saat baksa gece 2' de biter. 7 saat uyuruz. 9' da kalkarız sınav 10' da zaten. (hayatında günde hiç 8 saat ders çalışmamış bünye bu yalana inandırır kendisini kankanın da desteğiyle.yalnız üniteye ayrılması planlanan zaman dilimi düştü dikkat ederseniz)

perşembe günü saat 18:00:
    a: kanka kanka gel bi pes atalım stres atalım ya akşam 9 gibi başlarız. 1' er saat baksak her üniteye 4 saatte biter.
    b: hadi gidelim kanka bunaldım ya.

playstationa gidilir ve eve gelindiğinde saat 23:00' tür.
    a: kanka benim uykum yok sabahlarız ya ders çalışıp
    b: aynen kanka ya sabahlayalım zaten 4 ünite var biter sabaha kadar.

saat 02:00;
    tam notlar açılşmış ilk cümleler okunmaya başlanmıştır ki uyku bastırır.
    a: kanka uykum geldi ya sabah 7 de kalkayım her üniteye yarım saat baksam yeter.
    b: kanka zaten 3. üniteden çıkmaz (hobaaa şimdi üniteleri de atlamaya geldi sıra) 3 ünite kalır geriye her birine bir saat baksak sabah 6' da kalkar hallederiz

yatılır ve sabah 8' de güç bela kalkılır;
    a: kanka 3. ünite çıkmaz zaten, ee 4. üniteden de 30 puanlık sorsa ona da bakmaya gerek yok. 70 üzerinden 50 alırız ilk iki üniteye bakalım yeter (kısacak bir yer kalmadı kendi puanından kısmaya başladı lavuk)
    b: aynen kanka 100 alacak halimiz yok ya 50 yeter. saat 08:30 yarım saat bakalım ünitelere 40-50 alırız (nerelerden geldiniz buralara bir dönün de sorgulayın vicdansızlar)

kantinde bir beyin fırtınası yapılır. yumurta kapıya dayandığında okunan bir iki cümle ve kantindeki beyin fırtınası sonucu sınavdan 20 alınır.
    a: büte kaldı kanka
    b: aynen kanka ya
    a: kanka daha 2 hafta var büte, son bir hafta çalışsak... (ohh yarısını yedi bile zamanın)
    b: aynen kanka aynen kesin geçeriz
  • ele yazılan formüller henüz silinmemişken, kremle çıkartılıp diğer dersin formüllerinin yazıldığı hafta.

çok zevkli.
  • bütün kitapların, filmlerin, en saçma dizilerin, tv programlarının çok cazip geldiği hafta. 1500lere varan koyun sayma sonucunda bile gelmeyen uykunun bu hafta boyunca erkenden gelmesi ise şaşırtıcı değil.
  • bu hafta olmasa ne yapardık bilemiyorum. az evvel salonda oturdum, kahve, sigara, oyun vs. ders çalışmamak için elimden gelen tüm çabaları sarf ediyordum. cam açık. hafif bir rüzgar esti. teksas olarak nitelendirdiğimiz toz-kıl karışımı topak, çorabıma yapıştı. "hay ananıbacınısoyunusopunusülalenigelmişinigeçmişinitersdüzemmeligömmeli" küfrederken fark ettim ki, en son temizlik yaz okulu sınav döneminde yapılmış. elektrikli süpürge salonun bir köşesinde konumlanmış, görev verilmesini bekliyor. "vakit geldi evlat" diyerek aldım bunu toz tuttuğu yerinden. mutfaktan başladım, salon, koridor, oda falan derken, bir de ne göreyim? elimde toz bezi, masamın üzerindeki kül, saç, göğüs kılı ve daha nicelerini temizlemekle meşgulüm. "tamam bu kadar yeter" dedim. tüm alet edevatı güzelce yerine koydum. oturdum bu entry ile haşır neşir oldum. tüm kozlarım tükenmek üzere. yapılacak iş kalmadı evde. biri fikir versin, yoksa ders çalışmak zorundayım. yarın sınav haftasının son günü benim için. ders çalışmamam lazım. bunca direniş boşa gitmemeli. help mi!
  • başlamadan bitmesini istediğim hafta zira şemsiye daha önce hiç bu kadar net çağırmamıştı.

(bkz: şemsiye seni çağırıyor)
  • istisnasız hastalandığım haftadır. vücudun her noktası ayrı ağrımakta, zaten sağlanamayan konsantrasyon ve tahammül gücü minimum seviyelerde dolaşmaktadır.
  • geri kalan 51 haftanin degerini hatirlatan hafta. sene icinde ortalama 4 sinav haftasi oldugu dusunuldugunde, geri kalan 48 haftanin degerini hatirlatan hafta. kimi universitelerde bu sinav haftasi degil, sinav haftalari olur yani iki hafta. bu durumda geri kalan 44 hafta diye devam eder cumle. farklı universitelerdeki farkli uygulamalar icin degisir cumlenin yapisi ama icerigi ve vurgulanmak istenen hep aynidir.
  • -sınav dediğin alt tarafı bir kaç soru
    -kimisi sorar kolay, kimisi boru
    -sabaha kadar çalışıp sıyırma zira
    -çok kahve içersen bozarsın motoru
hesabın var mı? giriş yap