• zamanında mısır+bilet diye fahiş fiyatlardan iyi kitlediler millete. sağolsunlar, millet bu aktiviteden de soğumuş oldu. hem zaten ekonomik bir durum yok neticede. vatandaşın sorunları çok daha büyük.
  • "sinema salonları battı, mutlu musunuz?" diye sordurtabilecek olan olay.

çok da umurumda değildir. bir kolaya, bir mısıra dünya kadar para isteyen şark kurnazları düşünsün.
  • 3 kişilik çekirdek ailenin bir sinema keyfi öğrenci indirimi dahil 150-200 tl den başlayan fiyatlarla 30 haziran son gün.
  • bitmektedir. top gun maverick gibi bir filmi bile şöyle izledim. hangi filme gidersem gideyim salon bana tahsis edilmiş gibi takılıyorum. bu gidişle sinema salonu diye bir şey kalmaz elbette. yakın gelecekte çoğu tarih olacak. ben de şu hayatta kalan nadir zevklerimden biri olan sinemanın tadını çıkarıyorum.

hatırlıyorum da yer bulamazdık bazı filmlerde kenarda köşede kalırdı bazen koltuk. tıklım tıklım salonda film izlerdik maç gibi. hey gidi mazi.
  • 4k tv ve yeterli bir ses sistemim varken neden önümdeki koca kafanın ağzını şapırdata şapırdata yediği mısır sesini dinleyeyim ki?

hele ki bu ekonomide.
  • bitmezse amk.

ayda minimum 3-4 kez sinemaya giden bir insandım. beni bile soğuttular.

pandemiden önce salonlarda marvel hariç bir film bulmanız imkansıza yakındı. güzel filmleri kovalamak için başka sinema gibi oluşumları sürekli takip etmek zorundaydınız. onlarında tarihleri ve saatleri uyumsuz oluyordu.

pandemiden sonra ankarada gitmediğim avm kalmadı. armada cepa kentpark gordion arcadium aklınıza neresi gelirse. filmler çok karanlık, salonlar havasız , gösterime giren filmler ise leş atıyor. hepsi için geçerli bunlar.

görevliye gidip söylüyorum içeride boğulcaz artık havalandırmayı aç , tamam diyip iplemiyor. batman e gittik ulan karanlıktan filmi izleyemedim. fiyatları artırmamak için ışığı kısıyorsunuz, elektrikten az tüketmek için havalandırmayı açmıyorsunuz bunu anlıyorum ama sinemaya gelmek için bir sebep kalmıyor

özetle: pahalı, kalitesiz, ve seçenek kıtlığı içinde.
  • valla cingöz cinemaximum'a da ben üzülemeyeceğim. müstahak. güle güle.
  • netflix de roma (alfonso cuaron filmi) ni izledikten sonra katıldığım önermedir.
    zira mesele insanın evinin konforunda istediği zaman film izlemesi olayından çıktı. artık bu tarz platformlarda ödüllü filmler, festival filmleri vs de gösterilmeye başlandı. ayrıca sinemadaki filmi netflix de izleyebiliyorsunuz ama netflix originals olan bir filmi, diziyi, belgeseli sinemada göremiyorsunuz sanırım.
    ayrıca benden duymuş olmayın ama bu tip arkadaşlar çoktan dizi-film stüdyosu/yapımcılık işine girdiler. (bkz: amazon studios)
  • valla kendi adıma çok mutluyum, beter olsunlar. eskiden bi film izleyecek olalım çantalarımız aranıyordu, dışarıdan yok o sokulmaz yok bu sokulmaz 2liralık mısırı 20 liraya kakalıyorlardı. en son 4-5 yıl önce çocukları, yeğenleri falan aldım sinemaya götürdüm. marketten de birkaç abur cubur aldık, tabi salona sokturtmadılar. çocuklar sinemanın büfesine sulandılar, yok alırdın almazdın valla cinnet geçirdim. o dönemde de netfiliks yeni girmiş piyasaya ben de yeni üye olmuşum offf keyfim o kadar yerindeki aslında adamlarla kavga edince dedim sonunuz geliyor. kardeşim alt tarafı bi film izleyeceğiz niye çamura yatıyorsun illa.
  • (bkz: netflix)
    (bkz: amazon prime)
    (bkz: disney+)
    youtube'da başlar yakında film dizi yayınına ciddi olarak eğilmeye.
hesabın var mı? giriş yap