• 15 dk önce son bulan ağrı. korkuttu valla. bana geçmiş olsun o zaman
  • afedersiniz yarraklara geldiğinizin göstergesidir.
  • ne dikkati beee . kalp krizi habercisidir ama sağ kolda da olabilir parmaklarınızda da . genelde sol kol
  • spor salonunda manyaklar gibi agırlık kaldırıp ertesi gün olan, olagan agrıların bir kısmı misal benim şu an ki halim :)
  • insanı ''lan kalp krizimi geçiriyorum yoksa'' tribine sokan durum
  • hep en kötüsü gelmesin akliniza.kalp krizi geciriyor olsaniz anlarsiniz zaten.
    (bkz: iskemi)
    (bkz: enfarkt olsa duramazsin)
  • kalp krizi belirtisi yanında boyun ve dirsekteki sinir sıkışmasından, omurların kireçlenmesi, kemiklerin zayıflaması ile romatizma hastalıklarından olabilir. boyun fıtıklarında ağrı aşağıya doğru yayılır ve kola vurur. bazen parmaklarda uyuşma da olabilir.
  • ağrıması şeklinde ise üstünde uyunmuş olabilir.
    uyuşması durumunda ise iyiye delalet değildir.
    derhal hastaneye gitmeli.
  • fena halde korkutan ağrı. bu tür konularda doktora gitmekten de tırsıyorum açıkçası kesin bir bokluk çıkacak diye. genelde şimdiye kadar böyle korkutan şeyler kendiliğinden geçti fakat bu geçmiyor. sol kolumu kaldırdığım anda tüm vücudum birleşip "indir lan o kolu" diye dikleniyor bana sanki. 4-5 saniyeden fazla havada tutamıyorum. burayı okuyan bir doktor varsa eğer olumlu yorumlar yapacaksa yeşillendirsin. olumsuz yorum yapacaksa kendine saklasın.

tıp bilimine karşı aldığım tavır bu evet.

edit : gecmiş olsun mesajı atabiliyor muyuz diye soruldu. evet atabiliyorsunuz arkadaşlar, o kadar da yabani değiliz.

edit2 : çok insani mesajlar ve tavsiyeler alıyorum, hepsini uyguluycam kocakarı yöntemi olanları bile. teşekkürler.
  • kalple ilgili olsa kolun hareketine bağlı olmaz sanırım. tenisçi dirseği olabilir gibi.
hesabın var mı? giriş yap