• hazırlık ingilizce stresinden yeni kurtulmusum. efcaf , streamline finallerinden 10 almisim, hediye olarak okul ingilizce ders kitabı vermiş acayip mutluyum. asıl mutlu olmamın sebebi notum yüksek olduğu için bilgisayar dersi secebilcek olmam. eve yeni 90286 pc almışız . sürekli yapışmış bilgisayar oynuyoruz, nefis alet oyunlar loading yazıp 3 saniyede yükleniyor. prince of persia'yi artık 40 dakikada bitirebiliyorum, yeni oyun arıyorum.
  • annem ve babam doçentlik tezleri üzerine çalışıyordu.

(bkz: annemle babamın doçentlik tezi)

ben mi? ben her zaman böyleydim dostum.
  • 2 yaşında, böcek yemekle meşgul.
  • 8 yaşındaydım kara şimşek başlayınca gözümü bile kırpmadan izliyordum. michael knight ile evlenmek istiyordum. kara şimşeğe gelinlikle binme hayallerim vardı hey gidi günler.
  • bugün kahvaltı ederken düşündüm. şu anki halimden pek bir fark yok gibi.

- whitesnake, guns n' roses, deep purple, led zeppelin ve ccr severdim.
    + ccr'ye ve led zeppelin'e nedense artık tahammül edemiyorum. gerisi aynen devam.

- kitapları çevirilerinden okumayı sevmezdim.
    + aynen devam.

- fotoğraf çekmeyi öğreniyordum. farklı bir dünyada olsak, daha doğrusu kendimi geçindirecek para ben çalışmadan elime geçecek olsa fotoğraf çekerek yaşamak isterdim.
    + hala aynı yer, aynı hayal. bi milim ilerleme olmadı. aksine zamanında hiç fena olmayan bir makinem vardı. kader.

- babamın tanıdığım en mükemmel erkek olduğuna inanırdım.
    + aynen devam.

- memleketten uzaktaydım.
    + aynen devam.

- beni en çok güldüren adamlar diagnost ve unity100'dü.
    + aynen devam.
  • çıtırdım o zamanlar; yolda yürüdüğümde dönüp bakarlardı, tüm arabalar bana yol verir, dağlar taşlar inlerdi güzelliğimden. şimdilerde arabayı üstüme sürüyollar, yolda yürürken de kaldırımdan aşağıya itilmemek için çok efor sarfediyorum. dağlar taşlar ne yapıyor bilmiyorum.
  • an itibariyle: 1990 yazı. italya dünya kupasını takip eden, yuvarlak gülen suratlı tişörtüyle dolaşan, pump up the jam ve the power dinleyen, ortaokul başı çocukluk aşkından ilk ayrılığını yaşayan ve fakat bu ayrılığın ebediyen süreceğini-hem de kız okul bile değiştirmeden-henüz bilmeyen, büyüme yoluna yeni girmiş bir 13'lük....tam doğum günü gelmemiş ama 13 kardeşim, 12 falan değil!
  • iyilerin hep iyi, kötülerin hep kötü olduğunu sanıyordum.
hesabın var mı? giriş yap