• özellikle dizi izlerken arada kalmış karakterlerin ilk kez soyadıyla anılması sonucu şeytan sizi dürter ve merak duygunuza engel olamayıp googlelarsınız. ismi googlelamanızla birlikte altta listenen yakın sonuçlarda "dead" ifadesini görmeniz talihsiz bir spoiler durumudur. bu yüzden dizileri, filmleri izlemeden önce araştırmalara vs fazla bulaşmadan çok gerekiyorsa official trailerlarla yetinip işinize bakmalısınız. sözlük'te spoiler'a tepki gösterilmesini bu açıdan saçma buluyorum. al işte ölmüş karakter, napiyim google'a mı çemkirmeliyim? :))
  • river song(bkz: alex kingston)dan duyunca ayrıca bağımlısı olduğum kelimedir.
  • bunu vermenin artık tck'da suç olarak tanımlanması lazım. kasten işlemeye de müebbet hapis cezası iyi olur. ağırlaştırılmış.
  • spin-off veya adaptasyon eserler konusunda baya yanlış kullanılabildiğine kanaat getirdiğim kelime.

diyelim game of thrones başlığına gidip spoiler ibaresi koyup kitapla ilgili çat çut bilgi versiyorsunuz.... yapmayın.
    ya gidin kitabın başlığına girin entrynizi gene spoiler yazıp yollayın. ya da dizinin başlığına yazmanız gerekiyorsa, kitabın spoilerı olduğunu belirtin.

ayrıca başka eserleri karşılaştıracaksanız da neyden ne kadar spoiler verdiğinizi önceden yazın. (yani atıyorum gittiniz the avengers'la ilgili entry giriyorsunuz, justice league'den örnek verecekken onun spoilerını tercihen hangi çizgi romanda ya da çizgi filmde olduğunu not düşerek yazsanız enfes olur.)

illa yazıcam diyorsanız sonra neden kötülendiği anlaşılamayan entry'lerde mızırdanmayın.
  • tek bir tanesi gerçektir.

--- spoiler ---

bir gün hepimiz öleceğiz laaaan !!!

--- spoiler ---

ha dip not: tüm şakirtlerin amk.
  • geçen gün bir dizi karakteri hakkında şöyle bir spoiler'a rastladım;

--- spoiler ---
    ölmüştür.
    --- spoiler ---

amk böyle ilk cümlede yazılır mı? okumamak imkansız resmen. rica ediyorum biraz daha cümle içinde kullanın, boşluk bırakıp kullanın, ne bilim böyle yapmayın işte. azıcık zevkimiz kalsın
  • yorumlarına filmde/dizide geçen olayları kattığında belirtilmesi gereken sözcük.
  • yıllardır neden isteğe göre kapatma seçeneğinin sunulmadığını anlayamadığım yarak ötesi olay. şu lanet butonla dizi keyfimizin anasını sikiyorsunuz ey sözlük halkı. az biraz vicdanlı olun.

ssg, sana da iki çift lafım var. git ekşi++'yı yapan adamdan bir şeyler öğren. ayıp sana.
  • 90ların ünlü friends dizisinin 4. sezon finalinde allahı yapılır bunun.. adamlar dizinin jeneriğini değiştirip son bölümde olacak ne var ne yoksa hepsinden birer sahne kolajlamışlardır... istemezsen seyretmeyebilirsin bile diziyi anlaşılır ne olacağı zaten...
hesabın var mı? giriş yap