• devam filmi niteliğinde bir sürü animasyonu olan film. ayrıca starship troopers 2 2004 yılında vizyonda olacak.
    http://www.imdb.com/title/tt0367093/
  • dennis richards nasi orospu olunur gostermektedir...ayrica rica hiyar midir? mis gibi hatun asilmayi birak 8 takla atti vermek icin adam dirayetle hayir dedi...ama tabi bi yere kadar...halbuki bastan mis gibi ikisi ile de ilgilense ne dert ne tasa ne bocek olur ortada...
  • dizzy kizimizin "it's ok, because i got to have you." dedigi sahne "artik olsem de gam yemem"in cumle icinde kullanilisi gibidir. bu sahneyi izleyen erkeklerin "iste ben de boyle diyecek bir kiz istiyorum" diye arayislara girip hayatlarini bu yolda telef etme riski vardir.
  • bolum baslarinda guzel ozdeyislere yer veren robert heinlein <caps>kitabi</caps>. filmi tam anlamiyla rezalettir kitapla karsilastirildiginda, gezegensel korumayi afedersiniz sicarak yapan, helelele kosarak saldiri yapan bocuklerle, uzerlerinde en ufak bir zirh olmayan, standart makinali tufekle gonderilmis cannon fodder niyetindeki piyadelerin savasidir film. kitapta ise m. i. yari mech haldedir, proto space marine'dir hatta. bocekler ise silah kullanan, laser gibi, gayet akilli taktiklerle saldiran bir guctur.
    kitabi ace science fiction'dan cikmistir ve 7 dolar gibi bir fiyati vardir.
  • amerikanın savaş politikasını ve bunu halkına yansıtma biçimini gayet güzel özetleyen film..

mesela askerler diğer gezegenlerde dev böcüklerle savaşırken dünyadaki cocuklar da nefretle karınca, hamamböcüü vs. ezerler..
  • özel efektleri ile izleyenin ağzına sçan film.. güzel güzel başlıyor, sorna birden iç organlar, aman sonra örümcekler, böcekler, yok vücutlar filan.. şahane belki ama bir film bu kadar mı farklı an barındırır kardeşim? di mi paul?

ayrıca paul verhoeven kitabın ilk bir kaç bölümünü okuyup sıkıldığını ve rahatsızlık duyduğunu söylemiş, kalanını okumadan filmi çekmiştir. eh bu kadarına da pes ve gerçekten de hoş bir film olmuş -tabii kitabı okumayanlar için-

ben izlerken kendimi bir anda robocop, ocp dönemlerinde hissettim...total recall tadı da vardı biraz. lakin gelecekte medyaya ve orwellian (bkz: 1984) bir dünya düzenine göndermeler bu filmlerin hemen hemen hepsinde var, özellikle robocop'taki o tv spotları benzeri goruntuler burada daha da yüksek.. hele askerlerin bir grup çocuğa silahı oyuncak gibi göstermeleri, çocuklar eşşek kadar silahı çekiştirim "ben bakıcaaam" diye ağlaşırken gülerek izlemesi.. bug'a yem olarak verdikleri ineğin parçalanışını sansürlemişlerdir fakat onların parçaladığı insanlar sansürlenmeden yine aynı yerde gösterilir.. dibinde 3 metrelik bir ölüm makinesi varken savaş alanının dibindeki muhabir hala haber yapar (bkz: azimli saha muhabirleri), böcek adamı kıskaçlarının arasına almış adam "imdat!" dye haykırırken kamera aynen çekmeye devam etmektedir vb..

bu kadar geleceğe gönderme altında yine de filmin bu garip tadından zevk alınır.. fazla yıldız oyuncuları olmasa da güzel ve arkadaşlarla izlenebilecek bir yapımdır..

rico - casper van dien
    dizzy - dina meyer
    raszcak - michael ironside
    ace - jake busey
    carl - neil patrick harris
  • sinemada beş kez izlediğim nevi sahsina munhasir film..bir gezegene amfibik harekat düzenleme fikri ve bunun nefes kesen sahneleri unutulmaz..o günden bugüne defalarca izlenilmesine rağmen arkadaşlar arasında 'olm esmeri mi alırsın sarışını mı' tartışması hala bir neticeye varamamıştır..
  • böcekler battal boy olduğundan böcek fobisinin pek sorun olmadığı, böceklerden nefret eden benim gibi biri için izlemesi çok zevkli olan güzel bilimkurgu filmi. en iyi böcek ölü böcektir felsefesini bünyesinde bulunduran film.
  • az once izleyip bir kez daha denise richards dan tiksinmeme neden olan film..aslind bir cok klişe barindirmakta ama filmin konsepti geregi bu klişelere "wauv nasil dalga gecmisler yahu" diye bakiyorsunuz..genc yonetmenlere resmen "ne kadar boktan film yaparsaniz yapin,ne kadar klişe kullanirsaniz kullanin "ben bu eserimde klişeleri ve boktangligi eleştirdim" derseniz olay hallolur" demek istiyor..

neyse efendim hadisesini cok seviorum ben alegorisini bilmem nesini..oyunu da vardi onu da cok sevmistim..roughneck ismini de kulhan beyi die cevirmisler cok mutlu oldum..
hesabın var mı? giriş yap