• oldukça sağlam bir savunma oyuncusuydu. sahanın öbür yanında ise kornerler ve serbest vuruşlarda inatla ileriye çıkmasına karşın ingiltere kariyerinde oynadığı 330'u aşkın maçta tek bir gol bile atamamış olması elbette hazindir.
  • 1974 isviçre doğumlu liverpoollu futbolcu. daha önce stade payerne, bulle, neuchatel xamax, hamburg ve blackburn rovers formalarını giymiştir
  • (bkz: horia radu niculescu/@berserkrgangr)

300 küsür maçta hiç golü olmadığını okuyunca fena hüzünlendim. bizim semih kaya da bu yoldan gidiyor ama bu adam 188, bizim semih 182. semih'in bodur ve güçsüz olmak gibi bahanesi var ama bu adamın öyle bir çıkar yolu da yok bence.
  • zlatan ibrahimovic kendisine attığı çalımı şöyle anlatır.
    "ilk önce sola çektim, o da sola geldi. sonra sağa çektim, o da sağa geldi. sonra tekrar sola çektim ve o sosisli almaya gitti."
  • son zamanlarda bir türlü şans bulamadığı liverpool'dan ayrılarak, premier lig'in yeni takımlarından wigan athletic ile anlaşan defans oyuncusu.
  • 97 yılında transfer olup 2 yıl oynadığı blackburn rovers takımına tekrar transfer olmuş.
  • defansın ortasında oynayan, sami hyypia ile zaman zaman süper ikiliyi oluşturan adam. bu sezon finnan ve carragher'ın yokluğunda sağ bek olarak oynadığı da olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap