1. bir de agriyinca kar yagiyor var, siir kitabi sanirim. altalta, ustuste kelimeler.. simdilik onun dizdigi sirayla okudum, henuz cozebilmis degilim, ugrasiyorum. ama kambur'un serinligi ustumuzdedir hala.
  2. kırık saatlerin tamircisi. kalbimizi de onarmıştı bir vakitler, yazdığı kelimelerle akrebimizin zehrini almıştı.
  3. ytü yabanci diller yüksekokulu öğretim görevlisi.
  4. "akıl yoktur" adlı tiaytro oyununun yazarı.sadece bu mu deyip burda tüm eserlerini sayacak değilim.
    ama kendisi karanlık belleklerin pastel ışık oyunlarını yıldırım çakmalarıyla yine o belleklere salan yeni zaman büyücüsüdür.tüm yazılarını okumak isteyip kara kara aradığım lakin popüler olanın her gün rafları işgali neticesinde bulma çabamın elim boş kalmasıyla andığım şahsiyet.
  5. gün itibariyle 38 yaşındadır.
  6. daha ortaokuldayken (m.ö. 321) kambur' u okuyup başucu kitabım yapmıştım. şule gürbüz' ün ve hatta daha da önemlisi "kambur" un tutunamaması çok hoşuma gitmişti. sadece benim bildiğim bir yazar ya da kitapmış gibi her ikisini de korumam altına almıştım ki, günlerden kara bir gün, şule gürbüz' ün ytü' de öğretim görevlisi ve ayrıca kadrolu bir saray saatçisi olduğunu öğrendim. güya korumaya aldığım kişi saray mensubu olmuştu bense hala quassimodoydum... işte o an ben de bir kambura dönüştüm.
    "....söylediğim bir şeyi savunuyorum mu demektir? söylemek savunmanın bir biçimi mi? oysa ben söylediğim her şeyi hem yarı yarıya savunmak hem de yerin dibine batırmak istiyorum. söz aynaysa , yansıtır yalnızca - hiç bir zaman kendisi değildir. insanlar bu aynaların düz mü eğri mi olduğuyla ilgilidirler; benimse aynaları kırmak en büyük zevkim."

şule gürbüz hakkında bilgi verin