şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • --- spoiler ---
  izlerken hep "oysa bir nas suresini bilseler hayatları ne kolay olurdu..." dediğim dizi.

  --- spoiler ---
 • bolum senaryolarinin karbon kagidiyla ya da sablonla yazildigina inandigim eglencelik dizi.. soyle ki,

  --- spoiler ---
  bolum baslar.. normal ve mutlu gozuken bir takim insanlar gorunur.. bu insanlarin icinde bir adet tas hatun bulundurulur.. cok gecmeden bu komunitenin icinden birisi cinayete kurban gider ancak mutlaka cinayete kurban giden kisi tas hatunla, sevgili, arkadas, kardes gibi bir yakinliktadir..

  o sirada bir baska yerde esas oglanlarimiz gereksiz bir seylerle ugrasmaktadirlar.. bu sirada gazete, televizyon ve ya internette bu islenen cinayeti ogrenirler.. birisi gidelim arastiralim der.. diger yok ya gerek yok der.. gidip arastirmaya karar verirler..

  ilgili kasabaya gelmeleri ile bizim tas hatunla tanismalari arasinda kisa bir sure gecer.. tas hatun bizim esas oglanlardan birisine is atar..

  ilk tanisilan gunun gecesi bir cinayet daha islenir.. yine tas hatunla baglantili birisi olmustur.. tas hatun bizim oglanlari arar ve ya oglanlar direk olay mahaline gelirler.. olay mahalinde bir iki gozlemden sonra 2 cinayet arasindaki ortak noktalari hizla bulurlar.. en yakin internet kafe ya da kutuphaneye giderler.. gazete arsivlerine ve ya suc kayitlarina bakarlar.. bilmem kac sene onceki bir olay dikkatlerini ceker ve o olayi su anki cinayetlere baglayiverirler.. burada katilin ne menem bisiy oldugunu da tahmin ederler.. bicakli katil, deri yuzen katil, kancali katil falan gibi..

  bunlar olurken bir olay daha olmasi muhtemeldir.. 3. bir cinayet islenebilir.. eger 3. bir cinayet islendiyse cinayetin islenis sekli kesinlikle bizim oglanlarin bulgularini destekler nitelikte olur.. oglanlar olayla icli disli olurken polis, yargic, fbi falan gibi olaylari arastiran abilerle muhattap olurlar.. onlari bir sekilde atlatirlar.. tas hatunu da olayi sadece kendilerinin cozebilecegine inandirmislardir bu arada..

  bolumun son olayinda artik oglanlar isin icine girmistir.. katilin nasil durduracagina dair teoriyi bir sekilde bulmuslardir.. yine internet ve ya babalarinin biraktigi notlardan falan.. katil son kurbanini almaya gelirken bizim oglanlar olay mahalindedir.. ve ya katilin son kurbanlari zaten onlardir.. onemli olan son olayda katilin onlarla karsilasmasidir.. bu arada tas hatun da orada olmalidir ki oglanlarin katili nasil durdurdugunu gorsun.. neyse.. bu olayda oglanlar teorilerini uygularlar ve katili yok ederler.. genelde elemanlardan birinin zor duruma dusmesi ve digerinin kahramanca isi bitirmesi seklinde gelisir bu.. misal birisi direk katille bogusurken digeri arkadan gerekeni yapar..

  olay cozulmustur.. tas hatun ve kasaba ahalisi rahat nefes alir.. bizim oglanlarin tas hatunun gozunde karizmalari tavan yapmistir.. hatun isteyin vereyim seklinde bakar onlara.. ancak dedik ya karizma diye.. oglanlar hatuna elveda deyip siyah arabalarina atlarlar ve baska macereya kosarlar.. yani bu entrynin en basina..
  --- spoiler ---
 • burada araf olduğu iddia edilen bir yer var; karşına 2-3 vampir ya çıkıyor ya çıkmıyor. bizim bağcılar, zeytinburnu, gop falan daha tehlikeli.
 • --- spoiler ---

  - mühür yok oldu dean!
  + ama yine dünyanın anasını siktik sam!

  --- spoiler ---
 • biz kız kısmının, bu dizi için ettiği kısa dua şöyledir; teşekkürler tanrım, verdiğin nimetlere*. dean'imiz amin.
 • 15 sezondur bu diziyi izliyorum bugün yeni bir şey öğrendim supernatural izlediğim için kendime saygım yokmuş. bak sen şu işe.

  bir şeye yorum yaparken başkalarına sataşmamak bu kadar zor mu gerçekten? ben bu sayfadaki tüm entryleri okudum yeri geldi diziye övgüler yağdırıldı yeri geldi hakaret üstüne hakaret ama hiç izleyene hakaret edildiğini görmemiştim.

  (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

  müsaade ederseniz dizi zevkimizi de size sormayalım.
 • --- spoiler ---
  sezonlardır, ruby'nin niyetini bir türlü anlayamayan sam'e sesleniyorum; olm, senin yüzünden hepimiz ölücez lan!
  hadi onu geçtim, bence bu sezonda artık cas ile dean öpüşecek.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  "her kim ki benim adımı kullanarak yalan söyler, o yalancı diliyle boğulacak ve o zehirli sözleri ona ihanet edecek."

  ah be cass reyiz bi ara bi türkiye'ye de uğrasan hiç fena olmaz.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  aynı noktadan vurulan ibo yaşıyorken bobby ölürse başlarım böyle adalete.

  --- spoiler ---

  not: ibo ölsün bobby ölmesin demiyorum. kimse ölmesin lan.
 • 10. sezon finali

  --- spoiler ---

  '' la olum ölüm öldü, siz ölmediniz. '' dedirten dizi.

  --- spoiler ---