şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
  • dünyanın en depresif insanı nisa'nın instagramında motivasyon konuşmacısı yazıyor. aslında nisa'ya ruh emici sıfatını daha çok yakıştırıyorum.
  • anaaaa insanlar ciddi ciddi bu show’u izleyip, analiz kasıyor ve destek olduğu yarışmacıyı savunuyor. vay anam vay. helal olsun acun abi sen gerçekten büyük televizyoncuymuşsun.
  • yunus emre sempatik veya troll fln değil.bildiğin kafası çalışmayan, cahil ve iki kelimeyi bir araya getiremeyen bir yarışmacı.troll'lük biraz mizah, zeka ve sempatiklik ile olur cemal can ve nisa gibi. yunus emre cahil karşısındakine nasıl davranacağını bilmiyor ve kelimeleri seçemiyor.bunu seven tayfa recep ivedikçidir kesin.abimde abim, yok burası şöyle iyi insanlar böyle iyi insanlar, dezenfekten yok mu muhabbeti.belli zamanında gönüllüler çok canını sıkmış fln ama az zeka kokan hareketler yap öyle vur lafını.
  • yakışıklılık konusuna hiç girmeyin arkadaşlar. sarı papatya hariç kalanlar sokakta görsen dönüp bakılmayacak tipler.

evet yere göğe sığdıramadığınız cemal da dahil. ister sakallı ister sakalsız ister her yerini şişirsin asla ortalama üstü olamaz. anca ortalama belki.

arttırıyorum sarı papatya yanında ki çomar tipler olmasa danimarka, izlanda'da vs bir yarışma izliyormuş hissiyatı veriyor.
  • bi analiz de ben kasıyım

yunus emre : karakteri çok oturmamış ama sercandan ve çoğu kişiden daha zeki olduğu kesin, mert gidince ünlüler takımında kendini izleten tek yarışmacı, biraz yalaka olmasa, patavatsız olmasa net finale oynar, büyük ihtimal küçükken çok ezilmiş

evrim: ilk başta en nefret ettiğim yarışmacı yasin iken kendisi yasin'i geçti, yasin bile sempatik sayesinde, tipik demet akalın, biraz onurlu olup zamanında yasin'e tavır alabilseydi daha uzun ömürlü olabilirdi, yarışmanın en antipatik ismi, sesine bile dayanamıyorum

yasin : çok gereksiz, takımın önderi gibi davranması irrite edici, üstelik takımdaki diğer kişilerin de sesini çıkarmaması daha anlamsız, kavgacı, oyun kaybettiğinde kolay lokma gördüğü kişiyi suçlayan, çifte standartçı, adamına göre şekillenen kişi. sosyal hayatında hiç arkadaşı yok büyük ihtimal, iletişim oyununda arkadaş olarak masterchef yarışmacılarını söylemesi bunun göstergesi, barış'ın sivrilmesini sağlayan kişi, çoğu kişi yasin nefreti yüzünden adamı savundu

nisa: yarışmaya neden geldiğini anlamadığım insan, nefretlik konusunda evrim ile yarışır ama yarışlarda başarılı, anlamsız bir şekilde bi hayli fanları var, çoğunluğu ergen acun fan terörü korkusu ile göndermiyor - bu kız yarışmaya çok başvuru olmadığının kanıtı bence, atıyorum 1000 kişi içinden bunu mu seçtiniz yani, bundan daha kötü yarışmacıların başvurduğuna inanmak güç, çok başvuru olmadığı için kendisi kötünün iyisi diye seçilmiş bence

aycan: dış görünüş olarak net çok güzel, tam tipim :) yarışmada hiç bi vasfı yok, kendini ifade etme yok, ada hayatı yok, yarışma başarısı sınırlı ama fan konusunda nisa ile yarışır

sercan: ilk baştan beri antipatik geliyor neden bilmiyorum, saçma sapan küfürler ettiği için olabilir, antipatikliği babadan geçmiş, acun tarafından torpilli, büyük ihtimal yarışmaya katılması için acun tarafından ikna edildi, o kadar paran var bi saç ektir amk

cemal can : iyi niyetli biri ama bi survivor değil, danla'dan dolayı sevmiyorum kendisini, nisa ile adadaki ilişkisi kendisine olumsuz yönde etki ediyor, adaletli değil, cesur değil, aşırı apolitik, korkak vs

barış : ilk başlarda haklı bulduğum, büyük ihtimal şampiyon olur dediğim biri idi ama sonradan düşüncem değişti, hiç bi karakter ortaya koyamadı, koyamıyor, yasin ile elli kere kavga edip sonra sarmaş dolaş olmaya çalışan adamdan hayır gelmez, çok zeki olduğunu düşünmüyorum

mert: baştan beri hiç sevmediğim kişi idi ama elenince de yarışmanın tadı tuzu kalmadı, bu adama kim oy atıyor diyordum ama elenmesi konusu şüpheli, sercan ile sözleşme daha uzun büyük ihtimal, acun erken harcadı. finalde olması gereken isimdi

berkan: şu enerji olayını abartmasa düzgün karakter aslında, anlat bakalımda görüldüğü üzere çok zeki değil, tek röportaj vermese biraz dik durabilse yunus emre ile finale oynayabilirdi

elif: başarılı düzgün bi karakter, survivorın saçma doğası gereği evli olması, çok konuşmaması, ve aşırı güzel olmaması sebebiyle çok desteklenmiyor, güzel olsa bekar olsa finale çıkardı
  • anlat bakalımda yunus emre ve bülent serttaş eşmiş. müthiş bir bölüm geliyor galiba
  • nisa ve cemal eski adada seks yaptilarsa kahrimdan bir daha izlemeyecegim yarisma olacak.
    şu eski ada mevzusunu bilen varsa beni yesillendirsin.
  • cemal ve nisa’nın eski kampa gitmeleri ayyuka çıkmasıyla iyice çocuk parkına dönmüş yarışmadır.
    bir yarışmacı burada iyiden iyiye mental bir problem yaşıyorsa kendisine bu zamana kadar yarıştığı için teşekkür edilmeli ve yarışmadan gönderilmelidir.
    zamanında köpek balığı yakalayan bozok gören ve murat ceylan vardı, 1 baklava için kendini oyun parkurunda parçalayan merve aydın vardı, karşı adaya yüzen gizli sakat tolga karel vardı ama şimdi elinde bir avakadoyla bebek gibi davranan, sırf yeni kampı sevmedi diye adadan adaya gezen, eline boya kalemleri verilen, canı sıkılınca kliniğe yatan ergen eğleme yerine döndü.
    başka yarışmacılara böyle imtiyazlar tanındığını görmedim mesela 2016’da semih “bugün yarışmasam mı?” tarzında bir soru soruyor ama acun’dan olumsuz bir yanıt alıyor. nisa kardeşimizin ise oyuna çıkması onun parkuru beğenip beğenmemesine bakıyor, resmen yarışmayı klinik-parkur arasında “spor müsabakası” havasında götürüyor. oh ne güzel iş. yat babam, klinik benim eski kamp senin gez babam, gönüllü kızları zaten yazılamıyor elenme babam.
    burada yaptıkları ne kadar çok gömülse de hakkını vermek gerekir ki kadınlarda ve yarışma genelinde 305 oyunla en çok oyuna çıkan ve en çok galibiyet alan kadın evrim ama evrim’e de panorama yorumcuları “yatarak survivor geçiriyor” yakıştırması yapıyor ve bunu diyenlerden biri de geçen seneyi yatarak geçiren melisa. nedense nisa’nın keyfi oyuna çıkmamalarını evrim yeri geldi karşı takımdan 3 kızla oynayarak kapatmaya çalıştı ama bunlar hiç konuşulmuyor o masada.
    mesela panorama yorumcuları paso nisa’yı kolluyor. “beni yazma” demesine rağmen nisa’nın yasin’i yazması “türkçesi bozuk, anlamamıştır”a getiriliyor ama nisa istediğinde birçok şeyi anlayıp açıklayabilecek bir kız ve bunu ropörtajlarda da gördük. ayrıca allah aşkına “beni yazma” demenin neresi anlaşılamaz?
    sonuç olarak nisa’yı formatın yarısına uyum sağlamadığı için kesinlikle şampiyonluk adayı olarak görmüyorum. eğer kadınlardan bir şampiyon çıkacaksa elif’i, erkeklerden ise barış ve berkan’ın bu işi götürebileceğini düşünüyorum.
    edit: inanmayanlar olmuş, ilk satırda “merhaba murat, adalar birleşti ama hala eski kampta takılıyoruz” yazıyor
  • izlemekten sıkıldığım ve hatta elemeler dışında izlememeye başladığım yarışma. çünkü sürekli ağzına emzik verilen torpilli yarışmacılardan, bağırıp çağıran, ortalığı karıştıran tiplerden, benzer parkurlardan oynanan benzer oyunlardan, sosyal medyanın sürekli öne çıkarılmasından, açık ara giden bir yarışmacıya rakip bulmak için dört koldan yapılan yıpratmalardan sıkıldım. barış’ı severim ama zaten onu yeterince tanıdım ve o kendini ön plana atmak için kıvranmıyor, mutsuz görünüyor. parkuru parçalayan barış’ı izlemek daha keyifliydi, olsun. elemelerde ona destek veririm olur biter.
    ek: barış‘ın takımıyla basket maçı olursa onu da izlerim ama.
  • artık seyir zevki hiç kalmadı. acunun gönüllüler sevdası(özellikle cemalcan ve nisa) sıktı. daha önceki survivorlarda hatırlamıyorum hiç oyuncaklar gözlükler boyalar. bu kadar tolerans cok fazla. acun ergen fanlar yüzünden formatı mahvetti yakinda izlenme oranları iyice düşecek

sanmıyorum ama umarım elif şampiyon olur.