• adım soyadım talat atilla olacak...

kaynak olacağım.

benim adım soyadım talat atilla olsa, genelkurmay başkanı olurdum amk.
  • kendisi de isim vermeye devam ederse bu ipin ucu en sonunda erdoğan'da bitecek gibi duruyor.
  • rahmi turan'ın yaptığı haberde kaynağının talat atilla olduğu söylenmektedir.
  • günlerce atatürk resmi indirildi haberi yaptı uğur dündar'la da rahmi turan ile de arası çok iyi “chp başkanlığı için saraya giden chpli” nin kaynağı olabilir.
  • rte’nin ana muhalefetin lideri olarak destekleyeceği iddia edilen kişi muharrem ince.
    kaynak: rahmi turan

rahmi turan’ın kaynağı olduğu iddia edilen kişi talat atilla.
    kaynak:sözcü

sözcü’nün kaynağı:rahmi turan
    rahmi turan’ın kaynağı:talat atilla

talat atilla birazdan açıklama yapacakmış
    kaynak: talat atilla

an itibariyle akp’liler: .

kaynağın kaynağı editi:

kaynağım chp’li bir kişi ve kemal kılıçdaroğlu’dur.
    kaynak parantezinde: talat atilla
    kaynak:.
  • kaynağını açıklaması gereken kaynak kendisiymiş.

barış yarkadaş da kaynağın kaynağını açıklamasını söylüyor.
  • ilham aliyev ile alakalı şöyle de bir yazısı olan ve son günlerde chp'deki kaosun sebebi olan gazeteci rahmi turan'ın malum haberinin kaynağı olduğu ile ilgili iddiaları reddeden gazeteci . aslında atilla'nın aksini yapıp "rahmi turan'ın kaynağı benim" demesi de beklenmez doğal olarak. her neyse talat atilla ile ilgili iddiayı da ilk mustafa selanik'ten duymuştum (belki de bu iddiayı ilk ortaya atan da kendisidir).

kendisinin aynı zamanda aylin nazlıaka'nın ihracına sebep olan atatürk resminin indirilmesi iddiasının sahibi olması da başka bir dikkat çekici noktadır...

edit: aylin nazlıaka demişken, 2016 yılından şöyle de bir entry gördüm. entrydeki dördüncü maddeye dikkat (bkz: #58331852).
    edit 2: gerçekten de rahmi turan'ın kaynağı olan kişi. az önce üstte yazdıklarımdan sonra hiç şaşırtmadı.
  • komşu dükkana müşteri paslayan esnaf olduğunu öğrendiğiniz gazeteci!

haber gelmiş kime versem kimin işleri bu ay kesattı diye düşünüp rahmi turan'a paslamış yersek!

gazetecinin işi operasyon yapmak değil, haber yapmak, dürüstçe yorumunu yapmak, almıyor kafaları bir türlü ya da alıyor ama başka duygusal sebeplere sahipler.
  • fena halde isletilmis gibi gorunen gazeteci.
    verdigi plakalar bildigin fake gibi, sfg ve ghj olarak belirtilen 2 plaka var. 2 plakadq da klavyedeki tuslara ard arda basilmis.
  • soner yalçın bu zatın üfürükçü olduğunu öne sürmüş ve örnekler sunmuş:

bildiğimiz ve sıklıkla söylediğimiz şu:

– “bir deli kuyuya taş attı; kırk akıllı çıkaramadı.”

oysa.

“külliye'de bir chp'li” adlı “tiyatro oyununun” ana teması şu oldu:

– bir akıllı kuyuya taş attı; ki “taş” chp'dir!

– kırk akılsız chp'li taşı çıkaramadı!

kim bu kuyuyu bulandıran akıllı?

“akıllıdan” kast ettiğim talat atilla değil! yanıtını aradığım mehmet baransu gibi talat atilla'nın da eline kimin “bavul” verdiği…

evet, talat atilla'nın “şefi” kim? dikkatinizi çekerim; bazı chp'liler gibi “haber kaynağı kim” diye sormuyorum!

kılıçdaroğlu bir süredir hep aynı konuyu dile getiriyor:

– “erdoğan'ın kontrolündeki bir devlet kurumu, chp'ye kumpas kurmaya çalışılıyor.” tahminimin mit olduğunu yazdım.

talat atilla, istihbarat servisinin kontrolünde mi? çünkü:

gazeteciliğin temel heyecanı atlatma haberdir. peki, talat atilla neden kendi yazmayıp gazetecileri aradı?

bu bir haber değildi çünkü.

bu planlanmış, iyi yazılmış, oyuncuları seçilmiş senaryoydu!

gazetecinin haber kaynağını söylememesi saygındır. ama ortada haber yok, kurgu var. talat atilla yalanı kulağına fısıldayanı ısrarla korumaktadır. niye?

provokasyon kaynağı

kim bu talat atilla?

gezi direnişi sırasında dedi ki:

– “bazıları ağır silahlı olmak üzere, elleri silahlı provokasyon amaçlı 150 kişi bulunduğunu biliyorum. doğru olduğuna emin olduğum bu bilgi beni korkutuyor…”

kuşkusuz yalandı.

keza:

chp'yi karıştıran atatürk posterini indirme kurgusunu ilk ortaya atan yine talat atilla idi. yalan haberi nedeniyle suçlu bulundu ve aylin nazlıaka'ya tazminat ödemeye mahkûm oldu.

bitmedi:

daha dokuz ay önce abdullah gül'e zehirli gaz yoluyla suikast yapıldığını ortaya attı. yalan olduğunu yazmama gerek var mı? düşünün ki: böyle bir üfürükçü, milliyet gazetesine köşe yazarı yapıldı. gazete 3.5 ay dayanabildi yalanlarına, kapının önüne koydu! iyi de talat atilla'yı milliyet'e yerleştiren güç kimdi?

uzatmayayım karşımızda “iftiralar atölyesinin” bir çalışanı var.

– “haber kaynağı ben değilim, böyle yazanları mahkemeye vereceğim” dedi.

haber kaynağı o çıktı.

– “kılıçdaroğlu'na doğrulattım” dedi.

yalan çıktı.

– “külliye'ye giden aracın plakasını verdi.”

– yalan çıktı. vs. vs.

böylesine bir yalancı chp'yi karıştırmaya yetebiliyor. asıl üzerinde durulması gereken konu budur.

ısrarla yazacağım: kılıçdaroğlu haklı çıktı.

bunu erdoğan da dün teyit etti:

erdoğan'ı endişelendiren

erdoğan partisinin grup toplantısında dedi ki:

– “hiçbir chp'liye genel başkan olması telkininde bulunmadık. çünkü kılıçdaroğlu'ndan daha iyi genel başkan olamaz. en çok üzüldüğüm dişime göre bir ana muhalefet bulamayışımdı.”

erdoğan'ın sözünün kodlarını çözmek lazım.

biliyoruz ki: dişine göre muhalefet bulamayan erdoğan halinden pek memnundu. ama. son yerel seçim sonucu erdoğan'ın keyfini epey kaçırdı.

erdoğan artık endişeli ve bunu sağlayan kılıçdaroğlu oldu:

çünkü, iyi parti ile hdp'yi, chp ile sp'yi yan yana getirme başarısını gösteren kişi kılıçdaroğlu idi.

seçimden sonra…

önce iyi parti-chp arasını açmaya çalıştılar.

sonra hdp'yi chp'ye karşı kışkırttılar.

en sonunda chp'yi karıştırdılar.

kılıçdaroğlu her seferinde bir devlet kurumuna dikkat çekti.

görünen: siyaset kazanı daha çok kaynayacak. politika ateşine odun taşıyanın erdoğan'ın olacağını tahmin etmek zor değil.

talat atilla gibi “faydalı elemanlar” daha faal olacak.

oyuna gelmemenin tek yolu var.

siyaseti dedikodudan -didişmeden çıkarmak; kalitesizliğe mahkûm olmamak.

görüyorum:

artık ideoloji yok.

artık halk için- ülke için politika üretme yok.

varsa yoksa gevezelik! o, onu dedi; bu, bunu dedi diyen faydasız-içi boş günlük lakırdı…

muhalefet partileri insan kalitesini öne çıkarmak zorunda. sadece ağzı iyi laf yapanlar parti vitrininde yer alıyor.

hesabın var mı? giriş yap