şükela:  tümü | bugün
  • suyu,denizi,kumu, havası...ne varsa tiksinmektir.

gittiğim herhangi bir yerde bir haftadan fazla kalamıyorum. acayip sıkılıyorum, hemen eve dönme yollarını arıyorum. buralara arkadaşlarla da gitsem de aynı duygu peşimi bırakmıyor. bir zaman sonra "ne işim var lan burada" deyip duruyorum.

içim şişmiş benim.
  • hiç bir problem görmediğim gayet sağlıklı bir başlıktan hepinize öncelikle merhaba diyorum.
    ben de sevmiyorum bu çok net.esasında yazlık daha uygun bana.çok istiyorsan bir kere sabahtan girersin denizine sonra temiz temiz yıkanır,aklanır,paklanır ; oturursun evinde ,dolaşırsın semtinde. tek sıkıntın akşam eve döndüğünde hayatında hiç görmediğin bir akrabanın başka bir akrabasıyla ve onun da başka bir yakınının tezkereden sonra ilk kez görüştüğü asker arkadaşının ailesiyle beraber evinde misafir olmasıdır. bir de deniz sonrası kumlu banyolar var buralara girmiyorum.netice itibariyle sabahın kör saatinden akşama kadar bir şezlong üzerinde yatmayı,aralarda denize girmeyi sonra hasretle kurumayı bekledikten sonra -ki lastik içeren kısımlar daha geç kurur- iyice kurulduğundan emin olduktan sonra tekrar denize girmek ve bunu defalarca yapmayı sevmiyorum.güneş kremini de sevmiyorum . yağlı ellerimle güneş gözlüğüne dokunmayı da sevmiyorum .terliklerin ne kadar suya tutarsan tut tekrar kuma bulanmasını da sevmiyorum.en son oradan ayrılırken üzerine giydiğin tişörtün sırta verdiği batma hissini de sevmediğimi eklemek istiyorum.bütün bunlar dışında herkesin akşamları şakacı dondurmacılardan aldıkları dondurmalarla iğne atsan yere düşmez tablosuna sebep olacak kadar yürümesini de sevmiyorum.dondurmacı,mısırcı,o numunelik yürüyüş caddesinin sonundaki lunapark,dövmeci,incikçi boncukçu ve daha nicelerini her akşam görmeyi de sevmiyorum.bu son kısımda başka bir şeyden bahsettim.evine ekmek götüren emekçilerin orada bulunmasından asla rahatsız değilim elbette.sevmediğim bütünüyle o tablo sadece çünkü bence tatil dinlenmektir ve dinlenmek yine bence yukarıda saydığım şeylerle ilgili değildir.
  • tatil yörelerimizi şahsen çok seviyorum. denizi, kumu, doğası bir harika. sevmediğim tek şey esnafıdır. bunu da gıda ihtiyacımı süpermarketlerden ikame ederek gideriyorum. alaçatı'ya gittiğinizde topu on lira olan damla sakızlı dondurma yemeyiverin yani. migros'tan double çikolatalı magnum yerseniz çok bir şey kaybetmezsiniz diye düşünüyorum.