• benim bu insan. artık sapkınlık derecesine geldi bu durum bende. örneğin whatsapp'dan biriyle mesajlaşırken bile her mesaj için uygulamayı açarım, mesajı yazdıktan sonra uygulamayı kaydırarak kapatırım. arkada uygulama kalmış mı diye 10 dakikada bir kontrol ederim. kalmış ise ışık hızıyla hepsini kaydıra kaydıra kapatırım.
  • bunu yapıp üstüne de sürekli arama geçmişini ve gereksiz mesajları silen bir insan olarak kendimi bazen obsesif hissediyorum. bi çeşit arınma gibi, terapi gibi, boş çamaşır makinesi kazanını son bir kez çevirmek gibi...
  • insan psikolojisi gibi engin bir denizi astroloji gibi batıl inançlarla açıklamaya yeltenmek ne beyhude bir çabadır ya rabbi. hadi ikili ilişkilerde bu kadar burç muhabbeti dönmesini bir yere kadar anlarım`:ki o da saçma ve yanlış yönlendirici ama norm olagelmiş bir şey` ama bu kadar gündelik hayattan olan şeylerde bile burçlarla açıklama yapmaya çalışıyorsanız vay halinize, baştan aşağı yanlış anlaşılmış bir dünya sizi bekliyor.
  • sadece kendi değil başkalarının telefonlarında da yaparak obsesif kompolsif bozuklukta çığır açan ben buna örnek olabilirim.
  • eşiniz için sinir aracı olabilir bu durum. alışkanlıktan her zaman günde 20 defa kapatırım uygulamaları neden arka planda çalışıp telefonu yorsun ki!

telefonumda bildirim görmeye dayanamam tüm mailler bildirimler okunmuş olur ya da okumuş gibi açıp kapatırım çünkü bildirim simgesini görmekten nefret ederim.

bu sebeple boş wp gruplarından çıkarım.

edit1: burçlardan bahsedilmis hep. bende aslan burcuyum.
    edit 2: sinir olmaktan kastım eşin bir şeyleri saklıyormuş hissiyatına kapılmaları.
    edit3: telefonun yorulması derken az şarz gider anlamında demedim. bellek çok işlem yapacağı için yavaşlama konusu olabilir diye düşündüm. önceden samsung s3 üm varken bunu yaşıyordum oradan gelen alışkanlık.
  • ios’ta kendiliğinden kapatmasına ve pil tüketimine etkisi olmamasına rağmen ocakta yemeği mi unuttum hissiyle aynıdır, arka planda uygulama bırakmam.
    sorun bende sanırım
  • düzenle burcla alakası yok arka planda telefonu yormasın diye kapatırım
  • bütün bildirimleri açıp, lüzumsuz mesajları da silerek, derli toplu hayatıma devam ediyorum.
  • telefonun ekranını kapatmadan önce bunu yapar sonra ekranı kapatırım.
    başka birinin telefonunu elime aldığımda ilk olarak arka plandaki uygulamalara bakarım. orada 20 30 uygulama varsa kulaklarımdan duman çıkar.
    kullanmadığım sekmelere bile tahammülüm yokken uygulamalar da kim oluyor. arkada o uygulama açık kalınca sanki ramde durmuyor da benim sırtımda duruyormuş gibi hissediyorum.
  • tertip ve düzeni şiar edinmiş bir başak burcu insanı olması muhtemeldir.

işi bitse de bitmese de telefondaki uygulamaları, tarayıcıdaki sayfaları kapatır. kullanılacağında tekrar açmak zor olmasa gerek.

bazen biri telefonundan bir şey göstereceği zaman arka planda onlarca uygulamanın, tarayıcıda onlarca sayfanın açık olduğunu görüyorum da içim daralıyor. telefonu elime alıp hepsini kapatıp geri verme isteği uyanıyor içimde.
hesabın var mı? giriş yap