• önce abdullah sevim'in konuşması, şimdi de temel karamollaoğlu'nun ingilizce konuşması..
    ben komünistim. önce boykot kararımı değiştirip ince'ye oy vermeye ikna oldum. şimdi de saadet partisi gibi sağcı bir partiye sempati beslemeye başladım.
    ayarlarım bozuldu bir haftada. huzur, barış, demokrasi falan böyle şeyler mi? yıllarca ayrıştırıldık, ötekileştirildik, birbirimize düşman edildik. ne çekmişiz yahu! yeni yeni aydılanıyorum resmen, yatacak yerin yok tayyip..
  • devlet adamı ingilizcesiyle konuşuyor. gramer iyi, kelime çeşitliliği var, vurgu anlaşılır ama aksanlı. kusursuz konuşmamalı, yapabilse de konuşmamalı.
  • faith telaffuzu native düzeyde olan konuşma.
  • 80'ler ve 90'larda parti genel başkanları dertlerini anlatacak kadar yabancı dil konuşurlardı. ki tansu çiller boğaziçi, mesut yılmaz alman lisesi, rahmetli ecevit robert college mezunuydu. erbakan ve inönü'nün yurtdışı akademik hayatları vardı. demirel ve özal da ingilizce konuşurdu.

halk içinde ingilizce ve diğer yabancı dilleri bilenlerin oranının önemli oranda arttığı bugün bu konuda seviyenin düşmüş olduğu görülüyor. açıkçası parti genel başkanlarının entelektüel seviyesi genel olarak düştü.
  • abi ulkeyi 16 yildir tayyip degil de bu yonetseydi ulkenin imaji 100 kat daha iyi olurdu, herif bu yasina ragmen ileri goruslu, ustune malum sahis gibi sadece hovaryu'yu bilmiyor, catir catir konusuyor.
  • ingiltere' de yüksek lisans yapmış, tabii ki biraz konuşacak.
  • bahsi geçen link

twitterda dolaşırken denk geldiğim müthiş olmasa da tatlı gelen ingilizcedir.

edit: arkadaşlar eşinin ingiliz olduğundan ve ingiltere'de yüksek lisans yaptığını söylemedn önce tatlı gelmişti şu an az geldi tadı kaçtı ingilizcesinin.
  • 50 senelik eşi ingiliz olan bir adamın ingilizce konuşmasıdır, son derece de normaldir.

http://www.internethaber.com/…du-meger-1852986h.htm

ayrıca helal olsun, son derece akıcı bir ingiliz aksanıyla güzel güzel konuşmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap