• insanin en begendigi mahkeme salonu sahnesi hakkindaki fikrinin degismesini saglayan film. in nominie patri, et filie, et spiritus sancti.

bu filmden onceki en begenilen mahkeme salonu sahnesi icin:
    (bkz: a few good men)
  • snatch i cagristiran ama daha iyi olan, kesinlikle kült olacagina inandigim, bence mükemmel bir film.
  • kücücük tünelde tepismeye baslayinca kaza eseri birbirlerine baglanmis vaziyette, mal gibi tavandan sarkan ama sonunda süper bi is cikaran irish kardesleri anlatan film.
  • david della rocco, bir sahnede 9 tane olan fuck'ları bir şaşkınlıkla terennüm etmiş, son "fuck" bir höykürtü şeklinde olmuştur.

fuckin'--
    what the fuckin' fuck--
    who the fuck--
    fuck this fuckin'--
    how did you two fuckin' fucks--
    fuck!
  • 1999 yapımı yönetmenliğini troy doffy'nin yaptığı mükemmel filmin kadrosu da şöyle;

willem dafoe .... fbi agent paul smecker, organized crime task force
    sean patrick flanery .... connor macmanus
    norman reedus .... murphy 'murph' macmanus
    david della rocco .... david della 'roc/funny man' rocco
    billy connolly .... il duce
    david ferry .... detective dolly
    brian mahoney .... detective duffy
    bob marley .... detective greenly
    richard fitzpatrick .... the chief
    william young .... monsignor
    robert pemberton .... mackiepenny
    bill craig .... mcgerkin
    dot jones .... rosengurtie baumgartener (as dorothy-marie jones)
    scott griffith .... ivan checkov
    layton morrison .... vladdy
  • cok basarılı bi film olmasının yanısıra orda ne kadar macmanus varsa hepsinin inanılmaz yakısıklı olduğu film**. dövmeleri, kolyeleri, kıyafetleri, hal ve tavırlarıyla cok başarılı kombinasyonlar cizmis, beni benden almışlardır.cinayet işlerken oldukça rutin bi iş yapıyomuş ve bunda hiç bi yanlış yokmuş gibi takındıkları masumane tavırlar, seyirciyi de bunun çok masumane ve dogru olduğuna ikna etmiştir. filmi seyrettikten sonra insanın eline silahı kapıp ilahiler eşliğinde adalete bi el koyası gelmektedir.
    ayrıca film müzikleri de şahanedir, soundtrackinin olmaması acıdır.
  • izlediğim en güzel filmler arasına direk girmiş bir filmdir. willem dafoe oyunculuğu ile doruk noktasına çıkmıştır. diğer yüzlerde böyle bir tecrübe yaşadıkları için çok şanslı olmalılar. ve ayrıca soundtrack albümü olmaması çıldırtacak bir özelliğidir filmin. manyak gibi aranıyoruz şimdi "ayriş" diye.

spoiler içerikli bir dip not: daha önce bu filmi seyretmiş olmama rağmen bana "hacım boondock saints izlemediysen izle mutlaka süper film" dediklerinde bakmıştım anlamsız. film başladığında da bişey hatırlamadım. ta ki eli silahlı 6 tane adam konseptli çatışma sahnesi gelene kadar. bu sahnenin özelliği ve güzelliği de şurda dank etti kafama; beraber izlediğim 2-3 kişi de daha önce izlemiş oldukları bu filmi bu sahne geldiğinde "haa lan hatırladım ben bu filmi süper filmdi" diye uyanmışlardır.
  • full metal jacket da bile birim zamanda bu kadar fuck kelimesini duyamayacagimiz bir filmdir.william dafoe cesur bir performans gostermistir.sonundaki roportaj kismi geyik olsa da guzel filmdir.

ayrica garaj baskini yaptiklari sahnede dedektifin sanki olayin icindeymiscesine olayi anlatmasi ayri muhtesemliktir.
  • konuştukları aksan için bile izlenebilecek bir film. kardeşleri izlemeye doyum da olmaz
hesabın var mı? giriş yap