• hayatın garip bir tesadüfü sonucu (ki aynı garip tesadüf yeni hayat ' ı da otobüslerde, otellerde okutmuştu bana) az önce bir otel odasında izleyip bitirdiğim dizi...

şimdi... sehpanın üzerinde duran boş starbucks bardağının olayı kapağı açıldığında karşındaki hatunun direkt vermesi olabilir mi??... hımmm... denemeliyim...

--- spoiler ---

edit: mna koduğum objeleri odada çalışmıyordu sahi...

--- spoiler ---
  • muhteşem bir kurguya sahip olan isteselerdi 5 sezon gidecebilecek bir konuya sahip süper mini dizi.
    (bkz: şiddetle tavsiye edilir)
  • peter krause beyimiz dirty sexy money adlı yeni bir diziye geçtiği için şimdilik ciddi ciddi yalan olmuş dizidir.

hala şimdilik diyorum bakın.. ve ayrıca sıkıldım bu reyting canavarı'ndan yahu. salak salak yarışmalar izleyip duran bir seyirci kitlesinden neyin reytingini bekliyosunuz sayın yetkililer? yapmayın ama..
  • yapanların aslında nasıl bir dizi çektiklerinden emin olup olmadıklarını merak ettiğim dizi.şimdi öyle bir şey yapmışlar ki hani işe devletin el atmaması gibi konular hariç kendi mekaniği içinde gayet mantıklı bir dizi.akıcılık desen gayet akıcı .oyunculuk desen güzel oyanmışlar konu atmosfer falan da oturunca gerçek değeri hemen anlaşılmasada çok beğenilecek ve hemen hemen her gizemli film , dizi ve oyundan bir parça kapan ama bunları güzel bir şekilde harmanlayan bir mizi dizi yapmışlar.biri dese ki bana silent hill i dizi yapsalar nasıl olmalı bu diziyi örnek gösteririm mesela öyle bir şey yani.

--- spoiler ---

heroes ve lost ile birlikte izlemeyin bünyede geçici yan etki oluşabilir.

--- spoiler ---
  • casting:

--- spoiler ---

joe miller (bkz: peter krause) o biiir kahraman, o biiir bulmaca üstadı... gitti üç günde olayı bitirdi helal bee...

anna miller (bkz: elle fanning) kahraman dedektifimizin "dünya umrumda diil yeter ki onu bulayım" kızı...fil şeklinde gözleme sever...dakota fanning'in kız kardeşi...

lou destefano (bkz: chris bauer) dedektifimizin iş arkadaşı...öldü gitti bok yoluna...

lee bridgewater (bkz: april grace) bir diğer polis kanka. joe’yu kurtarmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyor ama pek başarılı olduğu söylenemez.

dr. martin ruber (bkz: dennis christopher) bir nevi lord of the rings’deki nazgullardan biri... nesnelerin etkisi altında kalıp dark side’a geçen bir iş arkadaşı...ayrıca katil...kendini de peygamber sanmaya başlıyor en sonunda kafayı yiyor...

jennifer bloom (bkz: julianna margulies) harika gözleri olan lejyon üyesi dilber... görevi hem nesneleri bulup yok etmek hem de joe miller’ı rahatlatmak...

karl kreutzfeld (bkz: kevin pollak) karizmatik başlayan ama oğul sevgisi yüzünden tuttuğu yol yol olmayan bir diğer nesne bağımlısı...cam gözü taktığı sahneler iyiydi ama...

wally jabrowski (bkz: peter jacobson) kişisel fikrim sorulursa dizinin en bomba elemanı...komik adam..kafasını bozmayın sizi cehenneme gönderiverir...

harold stritzke (bkz: ewen bremner) paranoyak tarakçı...röntgenci sapık...

howard "the weasel" montague (bkz: roger bart) bir diğer nesne bağımlısı..o da çok karizmatikti o kalemle allah için....desperate housewifes’ın psikopat eczacısı...

suzie kang (bkz: margaret cho) nesne iz sürücüsü. upuzun rengarenk tırnaklı paragöz hatun.

the sood (bkz: jason antoon) bir diğer nesne avcısı...tüm efsaneleri bilir, nesnesini kaybeden ona koşar. hintli galiba...

eddie mccleister (bkz: tim guinee) dizinin en talihsiz ismi, namı değer john doe, müşteri. artık ne geldiyse başına o odada hayatı silindi, karısı bile onu tanımadı, bir garip hasta oldu...ölemiyor bile...sonra kahraman polis öldürdü de onu ruhu huzura kavuştu...

--- spoiler ---

güzel bir diziydi tadı damağımızda kaldı vesselam....
  • dvd nin kapagina bakinca tav oldugum, "peter krause varsa kof degildir" diyip kendi kendimi gaza getirdigim, izlemeye basladikca acayip sarip sarmalayan ve en az 12-13 bolum olabilecek durumda iken, olaylarin arka arkaya cozulmesi(!) ile kanimca tadi damakta kalmis bir mini dizi. rahatlikla ilkler arasina girebilecek kapasitede.
  • 1 gün arayla, 2 kere izledigim dizidir ki olmuş bu demek ki. ben izlediysem tamamdir yani daha ne? otoriteyim ben çünkü, süperim.
  • bu akşam digiturk mymax te ilk bölümü yayınlanan olağanüstü dizi. senaryosu ayrı, dizinin kısa sürmesi ayrı bir olay.
  • film niyetine üç bölümünü de bir oturuşta * izlediğim, pek başarılı, gizem kumkuması, heyecan fırtınası mini dizi... peter krause (bkz: joe miller), six feet under'da rüyalarında, başka mekanlara çıktığı kapılarla burada pek haşır neşir, bir nevi doorman. şu hayatta öyle bir tarak bir de anahtar bulsak daha ne isteriz?
  • dizideki kolleksiyoncu nun müthiş bir şekilde harun kolçak a benzediği dizi.
hesabın var mı? giriş yap