• olum bi haftada mı yazıyorsunuz şu senaryoları? yani yazık şu harcanan paralara belli ki bir şeyler yapılmaya çalışılmış. ben bilim kurgu sevdiğimden ötürü kötü puanı ve yorumlarına rağmen izlemeyi tercih ettim. ama izlemeyin abi. yani filmde tek tük tutarsızlıklar olsa gelip buraya, şu şöyle olmuş diye yazacağım da, bir eleştiri bile haketmiyor ki film. izlemeyin, izleyecek olanları uyarın, uyarınızı dinlemeyip izleyenleri ise dövün. evet ağzına ağzına vurun ki bir daha böyle filmi izlemeye herkes korksun dolayısıyla çekilmesin. (bkz: entry'nin sonuna doğru saçmalamaya başlamak)
  • imdb ve yorumlara bakmadan film izlemem normalde. nöbette bi abim film buldu haydi izleyelim dedi. son 10 yolda izlediğim en boktan filmdi ya yeminle. spoiler alert de koymuyorum spoiler yeyin de izlemeyin size benden iyilik.

300 milyon dolar para yatırıp evrim geçirttiğiniz adamları ne diye son gece evine yolluyorsunuz lan. hepsi zaten hobi olarak eşlerini öldürüyor. bir de adamı yolladınız titana uçuyor da napacak orda mitozla mı bölünecek. neyse bu boktan filme çok zaman harcadım artık yetti.
  • rupture ve the world jones made'i andırıyor fragmanıyla. farklı örnekleri de var. öykünün tanıdık olmasına takılmıyorum. yeni ticari formülle işlerler, avatar emeklisi fehmi bey, ufak tefek kendince twist olur, finalde we're world, we're the children diye bağlarlar. ha seyredeceğim illa ki, en leş bilim-kurgu bile terapi etkisi yaratıyor bende.
  • konu işlenişi çok başarılı değil gibi görünüyor ve fragman gerçekten bütün filmi anlatıyor sanırım.

filme gelirsek; tükenen kaynaklar yüzünden dünya terkedilecek ama yeni dünyaya gidecek ekiple gezegeni yaşama uygun hale çevirmek yerine ekibi gezegene uydurmaya çalışıyorlar ve herşey ters gidiyor doğal olarak.

film sanki philip k. dick'in yaratılan dünya kitabından esinlenmişler gibi duruyor ama bilemiyorum tabi...

bunların hepsi fragmada var spoiler falan koymadım...
  • son zamanlarda izlediğim en dandik filmdi. konusunu azıcık araştırmıştım ve ilgi çekici gelmişti. böyle potansiyeli olan bir konuyu nasıl piç ettiniz lan?

başından sonuna kadar mantık hatalarıyla doluydu. konu işleniş biçimi çok yavandı. neresinden tutsan elde kalıyor. bu tarz filmleri seven bir izleyici olarak bile sonunu zor getirdim. çok sıkıcıydı.
  • netflix filmlerini izlememe kararı aldıran film.
  • sonunu nasıl bağlacayaklar diye başından beri şüpheyle izlediğim filmdir.

evet mutasyon ve homo titans olayı oldukça ilgi çekiciydi. oyunculuklar da fena değildi konu başlarda güzel ilerlese de sonlara da doğru hafiften cıvıtmaya başlamadı değil.

kısa bir film olması kendini daha izletilir kılmış.

spoiler vermeden şunu söyleyebilirim; sonu beni tatmin etmedi absürt bilimkurgu kılıfına sokmuşlar ve evet başından beri şüpheyle yaklaştığım bağlayıcılık olmamış.

izlenir mi evet vakit geçirmek için izlenir...

şahsi puanın: 6,5/ 10.
  • her bilim kurgu filminin kötü tarafını alıp, amerikan filmi klişeleri ile kolaj yapıp, kötü oyunculuk ve bir de kötü yönetmenlik ile süsleyince ortaya çıkan filmimsi. bütçesini bilemiyorum ama, ziyan etmişler parayı. şu anda imdb puanı 5.1. ben seyretmeye başladığımda 6.2 idi. daha aşağı doğru yolu var. seyretmeyin, zaman kaybı. (genellikle kötü yorum bırakmamaya çalışırım, filmde herkesin ilgisini çekebilecek bir taraf vardır diye düşünüyorum ama bu titan için geçerli değil. neresinden tutsan elinde kalıyor, bir tek kaldıkları evi beğendim, o kadar)
  • bir beklenti içerisine girmeden çerezlik olarak izlenebilecek film. biraz tırto, biraz meh, biraz iyi. 5-6 arası bir imdb puanı var. ederi de o kadar zaten.
  • merakimi zkeyim ki izlemis bulundugum film.. bilim kurgu degil komedi filmidir.. o niyetle izleyince guzel, gideri var..

eli ayagi duzgun adami aldilar, bilim milim yardirip, bin yillar surecek evrimi 2 haftada dayadilar elemana..
    amk herif evrim sonrasi konusamayan, bilmemne frekansiyla iletisim kuran, pipisiz bi mala bagladi.. yani oyle bilimsel bir birikiminiz var madem, titanda yasasin diye herifi neden surungen yarak hasan a evrim gecirttiniz ki?

sonra herifi saturnun uydusuna gonderdiler. adam ucarak geziniyordu titanda en son.. asdasda niye amk? ne yapicak orda tek basina? adasdasda

vay hayvanlar ya.. bu nasil evrim? bu nasil uzay? bu nasil bilim kurgu?
hesabın var mı? giriş yap