• her oportunist gibi çok ileri görüşlüydü rahmetli. memlekette havanın değiştiğini daha ortada akp yokken sezip militan kemalistlik kariyerini sonlandırdı ve islamcıların ılımlısı olarak görülen fg cemaatiyle iyi ilişkiler kurdu. sonra da sırtı yere gelmedi zaten. en son icraatıysa emekli olduğu bölüme karısından sonra yeğenini de aldırmak oldu.
  • fethullah hocadan odul alirken gevrek gevrek gulumseyen "ataturkcu", oldu peki ....
  • fikirlerine katılmasan da gülümseyen, sevimli ve medeni insanlar ölüyorlar şu sıralar. toktamış ateş de onlardan biriydi, allah rahmet eylesin.

geriye kalanların hepsi kavgacı, mendebur ve sevimsiz, üstelik fikirlerine katılsan bile.

bakalım hayatımızın geri kalanında bu tiplerle ne yapacağız?
  • 1990'ların ortalarından itibaren epeyce (levent kırca skeçlerine bile konu olacak kadar) medyatik biri olan, ama öncesinde öğrencileri ve akademik çevreler dışında pek tanınmayan biriydi.

1988 olmalı. ben 21 yaşında olmalıyım. bilsak'ta düzenlediğimiz bir konferansın (1920'deki bakü doğu halkları kurultayı üzerineydi) girişinde davetiyeleri topluyor, davetiyesi olmayanlara davetiye satıyordum. özel kanallar yok daha. konferansı verecek prof. toktamış ateş de medyatik biri değil haliyle. göbeği önde kendisi arkada geldi, ben davetiye sordum, o "var var" deyip geçti, ama etrafta buz gibi bir hava. herkes bana bakıyor. konferansı verecek adama davetiye sormuşum.
  • yıllar önce 10 dk geciktiğim için asistanların beni türk devrim tarihi sınavına almadığını görünce hiddetlenip, ikinci oturuma girmemi sağlamıştı...

atatürk diktatör müydü, değil miydi sorusuyla hatırlayacağım kendisini, bir de babacan tavrıyla.
    huzur içinde uyusun.
  • televizyonda gorup de adam sanirsin. derslerine gelmez, bos gecen derste asistanina yoklama aldirir. ataturk diktator mudur gibi oznel sorular sorup kendi kitabindaki cevabi vermeyenlere sifiri cakar. ataturk'u tabu yapmaya calisan sozde aydinlarin onde gidenlerindendir.

"ataturk samsun'a giderken osmanlinin pasasiydi o yuzden ataturk o zaman mesru bir is yapiyordu" ve "ataturk sivas kongresinde halkin destegini almisti o yuzden mesruydu" gibi argumanlari icat etmis bu iki cumleyi arka arkaya yuzu kizarmadan kurabilen bir insandir.
  • cumhuriyetten ayrılıp, bergama altın madeni 'ni işleten fetullahçı iş adamı akın ipek'in satın almış olduğu bugün gazetesinde yazmaya başlayan insan.

hikmet çetinkayanın dediği gibi:

"fethullahçı gazeteler laik, antilaik, atatürkçü, kenan evren 'ci, dinci, dinsiz, liberal yazar kadrosuyla ''çılgın türkler'' i oynuyor."
  • sol ve/veya kemalist cenahtan cemaatle ilk içli dışlı olanlardandı. fethullah gülen'le elele fotoğrafları olay olmuştu. bülent ecevit'le aynı dönemde gülen'e tutulmuşlardı. yanlış bilmiyorsam ölene kadar cemaatle yakındı. 90ların sonunda aniden başlayan cemaatin normalize edilmesi, hayatımıza sokulması çalışmalarının bir parçası oldu. bugün yaşasaydı 'kandırıldım, aldatıldım.' diyecekti muhtemelen.

http://www.medyaradar.com/…r-kopartmis-haberi-95104
    http://www.internethaber.com/…dirtmisti-495817h.htm
    http://www.mynet.com/…en-icin-ne-dedi--vid-3101892/

(bkz: ufuk turu/#74785005)
  • "size anne diyebilir miyim" ve benzeri programlar için şunu demiş şahıs:

- "...bu programları seyretmeye değer bulmuyorum ama türk aile yapısını bozacağını da zannetmiyorum. avrupa’da buna benzer programlardan çok daha fazlası var, onların aile yapısı bizimkinden daha zayıf üstelik."

e, peki neden acaba hocam?
  • gördüğüm en güzel öğretmenlerden, insanlardan biriydi.
    sınıfta birisi bi'şey sorduğunda duyamayınca "canım?" diye seslenirdi. çok güzel insandın be hocam.

nûr içinde yatasın..
hesabın var mı? giriş yap