şükela:  tümü | bugün
  • istatistikte uzun sureli egilim.
  • özgün üniforma
  • unix'te calisan bir daemon.
    (bkz: tren daemon)
  • ing. eğilim.

türkçesi eğilimdir. eğilmekten gelir. dile gereksiz yere yabancı kelime sokmak ayıptır günanhtır.

(bkz: eğilim)
  • tüketim toplumunda tüketiciyi sömürme (yukarıda sikme demiş arkadaş, katılıyorum) pozisyonları olduğu doğrudur. fakat tüketilecek bir şey kalmadığında, bizzat tüketicilerin kendilerini tüketicilere pazarlamaktır 2000'lerin trendi.

aslında bir süredir bir şeyler buharlaştı ve bunun toplumsal yansımalarını yaşıyoruz. beklenen bir şey var biliyor musunuz, bu trend değişecek, bu algı değişecek, hiçbir şeyin tüketilemediğini adım adım sezen bu kitlelerin arasında ortalama kadın, ortalama erkek, ortalama insan profiline uymayan mutasyona uğramış davranış patternleri geliştiren insanlar patlayacak, ansızın, beklenmeksizin, büyük bir potansiyel olarak, nereden geldiği belli olmayan uzaylılar gibi (çünkü sizler, insanı insana yabancılaştıran ortalama insanlarsınız)

eski kral ölecek, yeni kral olmayacak, üzerinde oturduğunuz dünyanın statik olmadığını anlayacaksınız, ölmek üzere doğurduğunuz ölü babaların çocukları olarak, kaderinizi yaşayacaksınız.

(bkz: the trend is dead)
  • egilim, ya da o an hakim olan genel akim, moda..
    (bkz: trendy)
  • belli özelliklerin veya sayıların zamana göre ortalama artış veya eksilişleri. istatistiksel olarak değişim eğimi.
    yanlış yorumlara neden olabilen eğri/grafikler.
    çok zaman önce (yanlış olarak) hesaplanan ve günümüz zamanına uygulanan kehanetlerin temeli
    (bkz: turkiye çöl olacak)
    (bkz: trend analizi)
  • istanbul baglarbasi'nda bulunan, baslangic, orta ve ileri seviye latin dans dersleri verilen, cuma aksamlari ise latin geceleri duzenlenen duzgun ve nezih mekan.
    (bkz: trend club)