• tsira nın anlamını bilen yok sanırım lazca deildir megrelcedir ve şimal yıldızı demektir insan laz olunpta burda anlamını bulamayınca biraz üzülüo yaziim dedim...
  • bahçedeydim gül gördüm
    tsira kız kurbanın olayım
    koparmak istiyordum , koparamadım
    nanaia kız kurbanın olayım

kırlangıçlar gibi
    senin sevdan sardı beni
    tsira kurbanın olayım

sen gülden daha güzelsin
    bu yüzden tüm sözlerim , övgülerim
    tsira kurbanın olayım

söz: anonim(megrelce)
    müzik:i. bobohidze
    düzenleme: iberya özkan, kazım koyuncu

* * *

bağis vordi vardi âiri
    nana éira kogale
    3ilvad moüod vamaéopu
    nanaia éira kogale
    3ira éira nanaia éira kogale

muöod mapşaliak teşi
    nana éira kogale
    süan üoropak ma omöopu
    nanaia éira kogale

si vardisu uçguku do
    nana éira kogale
    tişen goévangvrdişnero
    nanaia éira kogale

not: karakterleri düzgün görmek için lazca font yüklemek gerekiyormuş: http://www.lazuri.com/alboni.ttf
  • trabzonspor bayan taraftar grubunun adı.
  • defalarca arka arkaya dinleyebildiğim güzel şarkı. lazca bilmememe rağmen eşlik ederken büyük keyif aldığım şarkı.
  • dinlemekten korkuluyor..

girdiği kalbin şeklini alıyor deli şarkı..
  • tsira, didou nana'nın kardeşiymiş. kazım koyuncu öyle demişti..
  • kâzım koyuncu'nun iyi bir ses yorumcusu olduğunu farketmemi sağlayan şarkı olmuştur. zira kendisi bu şarkıda armoninin o yumuşacık geçişlerini uçarcasına yudumlamaktadır. şarkının lazca olduğu konusunda ise ciddi şüphelerim var. iberya özkan bu işin içinde olduğuna göre çerkesce veya gürcüce olmalı.
  • kazım koyuncudan dinlediğim ve sözlerini anlamasamda çok uzaklardaki eski bir sevgiliye söylendiğini düşündüğüm duygusal çok güzel şarkı
  • tsira isimli bir kadına yazıldığını okumuştum bu şarkının, ya da en azından tsira'nın bir kız ismi olduğunu duymuştum. bu durum hayranlığımı daha da arttırdı. bir kadının alabileceği en güzel hediye olmalı diye düşündüm ve imrendim tsira'ya. ne güzel ağlatır insanı o sakin melodi, o yumuşacık ses, hele bir de, o yaylılar yok mu o yaylılar.
  • bordomavi.net bünyesindeki trabzonsporun ilk bayan taraftar oluşumu...
hesabın var mı? giriş yap