• etrafımda gördüğüm sayısız güzel kadının evleneceği gün palyaçoya dönüşmesinden çıkardığım sonuç. çevremde birçok kişi aynı fikirdeyken, muhteşem yüze sahip kadınların o gün yüzlerini boya badanaya boğarak neden çirkinleştirdiklerine anlam veremiyorum.
  • muhteşem tespit.
  • kuaförlerimizin niteliksizliğinden kaynaklanan durum. gelinlerin suçu yok. abartılmasını kendileri istemedikleri müddetçe tabi diyeceğim ama, sen ne kadar sade olsun dersen de, kuaförler gerçekten işin bokunu çıkartıyorlar ve üstelik dehşet yeteneksizler...

(bkz: turkiyede kuafor kalitesinin yerlerde olmasi)
  • bu günlere fazlaca önem verilmesinden dolayıdır. bir şeye ne kadar özen gösterirseniz o kadar kötü olur. yani garip olacak ama geçen günlerde yüksek lisanstan tanıdığım bir arkadaşım evlendi. bazı fotoğraflar paylaşmış ve normalde çok daha güzel olan kız gitmiş yerine saçlarını sarıya boyamış, abartılı bir makyaj yapmış ve çok garip bir gelinlik giymiş bir kadın gelmiş. hayır siyah saçlarını neden sarıya boyarsın, neden yüzünde kilometrelerce öteden belli olan bir makyaj yaparsın.

ömür boyu bakacağın bir fotoğrafta bu kadar abartılı olmak neden göze alınıyor anlamıyorum. gerçi bu tip durumlarda laf söylemek çok iyi olmuyor. siz her türlü durumda "senin sevgilin olmadığı ya da evlenmediğin için kıskançlık yapan insan" durumuna düşüyorsun. insanlara kıskanç olmadığını anlatmak yerine de daha doğrusu laf anlatmaya uğraşmak yerine de yüzüne saçma bir gülümseme yapıştırıp "iyi olmuş" demek zorunda kalıyorsun.
  • damat traşı, gelin başı gibi kavramlar olduğu sürece değişmeyecek durum. kuaför arkadaş sade makyaj, normal traş yaptıktan sonra nasıl yüzü kızarmadan soysun seni? bokunu çıkaracak ki kafalarda soru işareti kalmasın parayı hak edip etmediğiyle ilgili.
  • bizim bir tanıdıgın kızı evlenmişti. kiz cok sade bir gelinlik, düz sac üstüne duvak, ve yok denecek derecede makyaj yapmıştı.
    guzelligi karşısinda hepimizin dili tutuldu. peri kizlari gibiydi ve hayatimda gördüğüm en guzel gelindir hala.
  • çok doğru bir tespit. genelde gelinlerin makyajlı hallerini jokere benzetiyorum. bu kadar güzel insanları bu hale getirebilmekte ayrı bir başarı.
  • teyzem hariç.
  • gelin çirkinliği değil baldız güzelliği bunun adı. baldız her zaman farklıdır.
  • inanılmaz doğru.
hesabın var mı? giriş yap