• şimdi duşta ağlamanın daa iyi olduunu iddia eden arkadaşlar var, tuvalette ağlamaya göre. bir sefer bunlar farklı ekoller. duşta ağlicaksan, ve gerçek drama etkisi istiyosan, duşa kıyafetlerinle girmen lazım. ki bunu bile yapsan, hala işin şov kısmındasın, gören eden olsa amma şekil olur, çok kral drama yaptım vari bi tavır var. samimiyetsiz.

oysa tuvallette ağlamak öle mi ya? hiç görselliği yok, şov yok. ağlayan, ağlama ve klozet... sonuna kadar samimi, sobalı evde büyümüşçesine.
  • dusta aglamak bu konuda daha iyi bir secenektir. dus suyunun sikirtisin hungurdeme sesini bastiracak kadar acilir hickira hickira aglanir, basarili bir yontem dir. akabinde evladim neden gozun kizardi gibi ebeveyn sorulari ile karsilasinca sabun kacti ebeveynim dersiniz daha da bir inandirici olur konu kapanir ve dosyasi huzun arsivinin toz kapli raflarina kaldirilir.
  • bir metre dışarıda yaşanan yalan hayattan kaçmaktır...
  • bence ideal ağlama şekli. tuvaletin ağlama konusunda doğal bi atmosferi var. hani dramatik anlarla yağmurun harmonisi gibi. tuvaletin de aynı böle acaip bi konjuge çift etkisi var ağlama iştigali ile. böle, sadece ağlamıyorum, bi de tuvaletteyim gibi hani. sydney opera house'da ağlasan, bu hissi alamazsın, onca akustik 3metreye 3metrelik dandik fayanslı odanın verdiği hissi vermez.
  • kimsenin basina gelmemesi dilenen durum, o kadar yer yoktur ki aglamak icin tuvalete kacilir.
  • güçlü sanılan duruşun aynada ki goruntusuyle karşılaşıp kimi kandırıyorsun sorusuyla yüzleşmenin hemen ardından gelendir.
  • aynı evde kaldığınız insanlara ağladığınızı belli etmemenin en güzel iki yolundan* biridir.
    belki evde rahatsız biri vardır, duyup üzülsün istemezsiniz, belki yabancılar vardır, içinizi açıp ağladığınızı belli edemezsiniz. belki ağlamanızdan mutlu olacaklar vardır, belki ağladığınızı belli etmemeniz için sizi tehdit edenler. her halükarda, çocukluktan kalma bir alışkanlıktır, girersiniz banyoya, başınız dik, güçlü bir şekilde. elleriniz yüzünüze kapanır sonra, sonra bir ara çöküverirsiniz yere. bir zaman sonra yüzünüze bakmaya cesaretiniz olur, yıkarsınız onu, ağlama kalıntıları silinmeye çalışılır, dışarı çıkarsınız. yine başınız dik bir şekilde.
  • kimi zamanlar bu eylem ağlama sebebinin önem seviyesinin de etkisiyle salt ağlama eyleminden sıyrılabilir.
    agladigimi gormesinler diye sığınılan tuvalette ağlama eylemi, bir zaman sonra, karşılaşılan ayna karşısında ağlama eylemine dönüşür. ayna karşısında kendini ağlarken seyretmek, için için durumu daha dramatik hale getirmemize, neden ağladığımızı anlık da olsa ikinci plana atmamıza ve kendimizi "vay be ne ağlıyorum ha" "ağlarken gözlerim de güzel oluyormuş" ya da ağlama sebebine göre "şu hale bak, beni bu hale düşürenler utansın" şeklinde incelemeler yaparken bulmamıza neden olabilir. kendini ağlarken izlemek ilginçtir nitekim, değişiktir; bu bağlamda yer yer zevkli olduğu söylenebilir.
  • ayni isyerinden biri ile beraber olmussunuzdur.laylaylom donemi gecmis ayrilmissinizdir.ilk baslarda ayrligin da acisi ile esas oglani gorup gorup kosar adim o'na caktirmadan aglamak icin bir kacis yeri denebilir.
    ev verisyonlari icin ise ev ahalisine belli etmeden tuvalet yankilanma yapabilecegi dusunulurse yastiga gomulerek aglamak, dusta aglamakyada sessiz aglamak mantiklidir.
    veya disari cikmissinizdir,sevdicekle tarismissinizdir,sagi solu kesmistir,kiskanclik krizine girilip o hisimla bar tuvaletinde aglamak eylemi gerceklestirilir
  • eylemin tam olarak amacına ulaşması için tabii ki iş bittikten sonra gözlerin kırmızılığı geçene kadar içeride birkaç dakika beklenmelidir, gerekirse yüz yıkanmalıdır, akla komik bir şeyler gelmelidir ve kişi "keyifli" görünümüne bürünene dek bir iki kere kendi kendine gülmelidir. ama iyice aşka gelip içinde ne var ne yok harbi hayvanlar gibi ağlamışsa*, öyle ki kırmızılığın yanına bir de göz şişliği* eklenmişse fenadır. saçlar açılmalı, dışarıya onların ardına saklanarak çıkılmalı ve derhal uyuyarak, olmadı güneş gözlüğü falan takarak ya da sokağa çıkıp şişlik inene kadar şöyle bir hava alıp gelerek kaçınılan kitleyle* riskli bir temasa geçilmemelidir.
hesabın var mı? giriş yap