• kadın bildiğimiz deliymiş. bir de haberde şoför kadını yola fırlatmış yazıyordu. efendi gibi siz ücreti bilerek uber çağırdınız isterseniz iptal edip inebilirsiniz diyor şoför. büyük ihtimalle bu deli ücreti ödemeyip haklı çıkmak için böyle bir yalan uydurmuş.sarı taksicilerde bunu planlayacak kafa bile olduğunu zannetmiyorum. şirret bi kadın ortalığı karıştırmış.
  • amatör bir provokasyon girişimi içeren video. zamanla olur.
  • sarı taksicilerin ne kadar beceriksiz ve karaktersiz olduklarını ortaya koymuştur, gururlu bir sarı taksici direk ubere geçer bu saatten sonra.
  • ortada yolcu tarafından yapılmış çok büyük tahrik var kesinlikle. hatta yolcu bir ara ananın diye küfür etmeye kalkıyor. fakat...

şimdi madem bu video yayınlandı, e kardeşim niye orada kestiniz sonuna kadar koysaydiniz ya... biz de tam olarak anlardık. benim edindiğim intiba, şoförün gayet kibar ve sabırlı olduğu yönünde. ancak sonunda ne oldu? gerçekten darp var mı? kayıtın sonu verilmediği için bunu anlamak zor.

edit: imla, intibah değil intiba. tşk @kingerx
  • tam bir über virali olmuş yalnız.

taksicilerde sikim kadar akıl olmadığını da gösteriyor ayrıca.
    uberi taksiye tercih eden kitle zaten belli bir bilince sahip.
    yer mi böyle vasat tiyatroları.
    `yaralı kadını hastaneye bedava götüren kahraman taksici` yapmışlar bir de ahafshafdfahg.

über mi taksi diye ikilemde kalan varsa da böyle bir provakasyona bile böyle sakin kalabilen şöförleri varmış deyip tercihini yapmıştır bu saatten sonra.

bu kadın taksiye binsin, şöförün "hanımefendi bunda benlik ne var" sorusuna "ananın şeyi var" diye cevap versin.
    faili meçhul olurdu.

çocuğun işine falan son verildiyse şiddetle kınıyorum überi.
    bu görüntüleri tüm şöferlere tekrar tekrar izletip böyle ruh hastalarına dahi bu şekilde sakin ve kibar olacağız diye not düşmeli.
  • uber bu gibi kumpaslara direnmesini bilecek kudrette bir kurumdur ! tatö bu kirli kumpaslarının bedelini çok ağır öder !
  • takım tutar gibi uber tutmakla alakası olmayan olay. iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. uber sürücüsünün müşteriyi darp ettiği iddiası var ve şu ana kadar ortaya dökülen görüntülerde bu iddiayı destekleyecek bir şey yok. üstelik, kadının haksız itirazları, şoförün annesine hakareti vb. unsurlar var.

takım tutar gibi tutulan şey taksici olmasın?
  • kadın, büyük ihtimal plaka sahibi birinin yakını ya da onlardan birinin tuttuğu biri. o kadar şirret, itici, pislik biri ki sanki bu mizansen için aldığı paranın hakkını vermek adına tahrik etmek için adamın annesine küfretmek de dahil elinden gelen her türlü rezilliği, çirkefliği yapıyor. ben bile dinlerken burdan gerildim. buna rağmen şoförün sabrına hayran kaldım. şoförün o çelik gibi sabırla bu kadını darp ettiğine de inanmıyorum. kadının anlaştığı taksici, kadının dayak yediği resimleri cekeceği hevesiyle gelip ortada birşey görmeyince o sinirle kesin o dövüp çekmiştir resimleri.

sen, kısa mesafeyi beğenmeyip yolcu seçersen, yolcunu bütün istanbul'u dolaştırıp dolandırmaya kalkarsan, yolcuna bıçak çekersen, arabanda uyuşturucu bulundurursan, patlayan bombadan canının derdine düşen insanları hiç acımadan 300-500 tl isteyip kazıklarsan (ki güya kadını yolda görüp yardım eden, fotoğrafları çeken sevgi kele(be)ği taksicimiz bilin bakalım nerenin taksicisi? evet evet bildiniz havaalanı taksisi) ve daha sayamadığım bir çok problemle anılıp sonucunda (bkz: orospu çocuğu taksici) etiketini kendine yapıştırırsan sonra elin yabancı sermayesi gelir ülkende senin ekmeğine göz koyar, istemeye istemeye ekmeğini onunla paylaşırsın.

böyle oyunla,tiyatroyla uberi kotülemeye çalışmayla, şoförlerini dövüp bıçaklamaya kalkmayla, araçlarını kurşunlamaya kalkmayla onları yenemezsin. zaten şiddetten, magandalıktan dolayı adın çıkmış. aynı yöntemle adamları sindirmeye çalışarak daha da batarsın. adamların ekmeğine yağ sürer bir nevi onların reklamını yapmış olursun.

yenebilmen için esas yapman gereken en önemli şey eğitim. en az birkaç aylık iyi bir eğitim şart. sonrasında kendini denetleyebilen şikayetlere önem veren bir sistem kurmak. sen kendine çeki düzen ver, müşterinin velinimet olduğunun farkına var, insan gibi muamele göster, kısacası insan ol ki insanlar gidip uber gibi yabancı sermayelere yönelmesin. sen düzgün olsan millet ne diye elin yabancı şirketini övsün ki burada.

uberi sevmem desteklemem. hele ki sözlükte bir uber sevdasıdır türemiş ki mide bulandırıyor neredeyse. bir zaman sonra belki taksicilerin baskısıyla hükümet yasaklaya dabilir. ama sarı taksilerin bu magandavari zihniyetleri değişmediği sürece insanların uber vb. oluşumlara yönelmesi kaçınılmaz olur. uber yasaklanır onun türevi başka oluşumlar çıkar prim yapar.

işini layıkıyla yapan efendi taksici kardeşlerimiz mutlaka vardır. onlari tenzih ediyorum.
  • kulağımı şaapıldı valla 200 değil 500 olsa çekilmez.
  • memleketimizin taksicisi bile algı operasyonu yapabiliyor. koy bizi avrupanın ortasına vatikana bile italyaya savaş ilan ettiririz.
hesabın var mı? giriş yap