• (bkz: hüseyin kocabıyık) bana eşini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. saçma sapan bir şehir turu yapıp ve yine saçma sapan bir üslüp ile insanları azarlamış. kadın resmen yürüyen kibir.
  • halkı hor gören yöneticileri layık görenlerin ülkesinde yaşanacak olaydır. nezaket ve devlet terbiyesi görmemiş şahıs insanlara hitap etmeyi karekteri el verdiğince başarabiliyor işte.
  • valinin vatandasa bagirdigini sananlarin; ah ulan bana denk gelmiyor ki nasil agzinin payini veriyorum dedigi durum.

1) vali orada polisi ikaz ediyor, banka onundeki, sosyal mesafeyi ayarlayin diye, yanindaki yaveri de "oglum ayarlayin orayi" diye teyit ediyor.

2) sanirim ya turkiye'de yasadiginizin farkinda degilsiniz ya da vali ne demek onu bilmiyorsunuz. nufus muduru, belediye baskani vb gibi bi memur saniyorsunuz. valiye had bildirmeye kalkarsaniz gotunuzden kan alirlar, ben ikaz edeyim de siz yine gece yatarken hayal kurun. üfff bana denk gelecek, o soyle dedigi anda ben boyle bir cevap veririm, vali bi sasirir sonra etraftan duyanlar da beni alkislar destek verir sonra vali aglayarak uzaklasir hatta belki istifa eder, yanima gelip ozur diler beni vali yaparlarmis falan diye.
  • "millete hizmetkaaaar olacağız" deyip, efendilik yapanların atadığı vali de bu kadar oluyor işte.
    ülkenin her yerinde görebileceğiniz, vatandaşa parmak sallayan, azarlayan çok değerli(!) ve pek liyakat(!) sahibi yönetici modellerine bir örnektir vali hanım...
  • ben sana vali olamazsın dememiştim, ama sen onu da olamamışsın...
  • allahını kitabını sevenin üstümüze liyakat atması gerekliliğini bir kez daha hatırlatmış teyze..

(bkz: ben dönyanın en gözel valisiyem)
  • türkiye'de makam ve yüksek mevki sahibi kadınların %95'i,erkeklerin de en az %80'i böyle.
    böyle(?)

kullandığı bazı kelimeler,mimikleri,tavırları,davranış ve hareketleri halka bakış açısını net bir şekilde gösteriyor.

iyi de olabilir kötü de olabilir. ama maskesiz çıkmamalıydın sayın vali.
  • ilk on saniye vali'yi tespit edemediğimdir.

sese odaklandım ve evet işte vali orda. şaşı bak şaşır gibi bir şey.

konu: vali hanımın yaptıkları bulunduğu il bazında düşünüldüğü vakit tam yerinde hatta az bile. ancak yapılması ve olması gerekenleri dile getirirken kendisinin bunun tam zıttı davranması samimi gelmiyor insana.

şov mu yapıyor yoksa cidden işinin başında mı tam kestiremedim ama yer-mekan ölçütünde bakıldığında davranış ölçütü oldukça başarılı!..
  • m2 bir kişi kuralını uygulayabilmek için bazı kesin çözümler uygulatmaları lazım.

mesela dışarı çıkanlar 1 m2. olacak şekilde etrafı çıtalarla çevrili kıyafetler giysin. çarpmamak için mecbur uyarlar.

not : insanlar tetris gibi olur vazgeçtim :)
  • nedense bu hakim, savcı, vali, kaymakam vb. olanlar kendilerini gök tengri gibi görüyorlar, bağırıp çağırmayı insanları azarlamayı yöneticilik zannediyorlar.
hesabın var mı? giriş yap