1827 entry daha
  • mobese görüntülerinden trafik kazalarını izleyin, bunun gibi bir eğitim dökümanı hayatta bulamazsınız. kazaların bir çoğunu izleyen biri olarak diyorum ki; kazaların %90'ı aşırı hız, yorgunluk ve dikkatsizlik, alkol alarak araç kullanmaktan kaynaklanıyor.
  • sokak aralarında 20-30 km/h ile gidin. mahallede çocukların oynayabileceğini göz önünde bulundurun.

gece seyahat etmek durumunda kalırsanız (cenaze, hastalık) sürekli uzunları yakmayın. yol çok karanlık ise ara ara uzunları selektör şeklinde kullanarak önünüzü aydınlatın, zira gece vakti tilki, domuz ve ayı gibi hayvanlar aktif olurlar ve kaza yaşama ihtimaliniz artar.

aracınızda yaz-kış demeden zincir, çekme halatı, wd-40 balata spreyi, el feneri vb. ekipman bulundurun.

tırlara yaklaşmayın. tırlara yaklaşmayın. tırlara yaklaşmayın. tırlardan kamyonlardan mümkün olduğunca kaçın.

takip mesafesini koruyun ve mümkünse 90 km/h üstünde seyretmeyin. unutmayın ki, hızlandıktan sonra artık kontrol sizde değil araçtadır.

uykunuzu iyi alın, dalgınken yorgunken araç kullanmayın. (alkol konusuna girmiyorum bile, zaten yapmamalısınız)
1792 entry daha
hesabın var mı? giriş yap