• ortamını, çalışanlarını, lezzetlerini sevdiğim mekan. dekorasyon, masalar, servis için kullanılan ekipmanlar, müzikler hatta çalışanların kıyafetleri dahil her detay o kadar ince düşünülmüş ki, rahat etmeniz ve keyfini sürmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar.
  • görselgörsel
    fine dining sunumlu tatlıların bulunduğu pastane. reçeteler fransa’da gastronomi alanında verilen ve tüm dünyada mükemmellik göstergesi olarak kabul edilen “meilleur ouvrier de france patissier” (mof) unvanının sahibi philippe chatelain danışmanlığında, pasta şefi ghislain gaille isimli bir şef tarafından hazırlanıyormuş. (kaynak:websitesi) ben vanilyalı profiterol topunu ve çilekli limonlu pastayı denedim ve çok beğendim. lezzetli bence. sunumları da çok kibar. deneyin bir şey kaybetmezsiniz.
  • hayran olmamak olanaksız; atmosfer, manzara, koşullar mükemmel. emeği geçenlerin ellerine sağlık. yalnız bacım o iki göz yumurta ve insanların ağzı meşgul olsun diye verdiğiniz kahvaltı adı altında kruvasan nedir? “sunum doyurmaz ise iki göz yumurta gözünüzü doyursun” falan mı dediniz? fransa ibis otellerde kalmış biri menüyü hazırladı galiba zira fransızların çok keyifli kahvaltı menüsü var. allahtan yakınınızda the galliard var da insanların sizde gözü doyduktan sonra karınları da doyuyor.
  • ömrümde yediğim ennnn güzel profiterolü yapıyorlar.
  • bistrot ana yemekleri ve sunumları tamam ama patisserie lezzetlerinin çok da abartılacak bir yanı yoktur, idare eder denilebilir.

ama bu mekanın çalışanlarını ayrı bi seviyorum. oturduğun yerde az biraz hareketlensen bir şey mi istiyor, kahveyi mi beğenmedi diye gözünün içine bakıyorlar. harbi ciddiyim. bu nasıl bir memnuniyet sağlama çabasıdır, hayranım.

yalıkavak şubesindeki çalışanlarının yeri de bende çok başkadır lakin şu an bahsettiğim arkadaşların çoğu zaten izmir istinye şubesinde. sizin nezaketinizi bi farklı seviyorum, sizi ayırıyorum.*

vakko genel olarak kibar ve iyi çalışanlara sahip bir marka. kafamdaki imajı da bu. böyle de kalsın diyeyim.
  • vakko' nun çikolata ile çıktığı tatlı yolculuğunun pastane ile taçlandırılmış hali.

ünlü şeflere pastalar ve menü tasarlatıyorlar.

yüksek kalite malzeme ile pahalı ürünler satıyorlar fakat türkiye' de başka yerde yiyemeyeceğiniz pasta ve tatlılar var menülerinde.
  • eklerin tanesinin 24 lira olduğu güzide pastane. maaşınızı harcayacak yer bulamıyorsanız harika bir alternatif (!)
  • beyaz belçika çikolatalı ekleri yemeden ölmeyin derim.
  • tatlılarının hepsi rezalettir, ortalama fiyat.
    butik tatlıcılar daha mantıklıdır.
    instagrama fotoğraf atmaya giderseniz boşuna.
hesabın var mı? giriş yap