• masters of sex izlerken, bu ikiliden kadın olanını merak ederek google görsellere baktım. hemen her fotoğrafında gülümseyen bir çift göze sahip olup, yine de saklayamadığı bir hüznü barındıran bir kadın gördüm*.

kendisi ne istediğini bilen ve kadınlığının farkında olan biri idi sanırım. fotoğrafları bunu hissettirdi. yine de şu fotoğrafta belli belirsiz gülümseyen hâli şaşırttı beni. hem şaşırttı hem de çarptı açıkçası. dizide anlatılanların yarısı bile doğruysa, çok zor bir işi başarmış güçlü bir kadın olarak, nelerden vazgeçmiş olabileceğini düşünmeye çalıştım.

kadınların işi, her dönemde zordu biliyorum.
    ama böyle kadınları gördükçe ve hikâyelerini öğrendikçe insanlık olarak katettiğimiz yolda daha kaç hayat harcanmış diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

güçlü, dirayetli ve hayalleri olan insanlar var geçmişimizde. bizler, onların hayatları ve hatta kanları üzerinde ayaktayız. hayran olmamak elde değil.
  • bbc tarafından cinsellik araştırmalarında çığır açan kadın olarak tanımlanan araştırmacı.

http://www.bbc.co.uk/…nson_seks_arastirmalari.shtml
  • masters of sex dizisinde anlatılan hikayenin kadın karakteri. dr. william masters 'ın söz konusu bilimsel araştırmada asistanlığını yapmış ve kadın perspektifiyle çalışmanın başarıya ulaşmasına büyük katkıda bulunmuştur.

çalışma sürecine kendilerini test denekleri olarak dahil etmiş ve çalışma başladıktan 10 yıl kadar sonra evlenip 20 yıl evli kalmışlardır.

virginia johnson, dizi gösterime girmeden birkaç hafta önce 2013'de, dr.
    masters' dan 12 yıl sonra ölmüştür.

filmde anlatıldığı gibi hastanede çalışmaya başlamadan önce şarkıcılık yapmış, boşanmış ve iki çocuk annesidir.

kendisiyle yapılan bir röportajda dr.masters'a aşık olmuş olmadığı sorulmuş, kendisi bu soruyu " aşık olmadım ama bizim aramızdaki aşk kavramı kadar basit bir kavramla açıklanamayacak kadar kompleks bir duyguydu" diyerek cevaplamıştır.
  • (bkz: lizzy caplan)
  • gerçeğini bilemem ama masters of sexteki fictional halini o kadar anlıyorum ki
hesabın var mı? giriş yap