şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rorqual'daki mud'da (bkz: rorqual) (bkz: mud) chessboard'daki lance ta$iyan eleman.. (bkz: lance)
 • mtgde cok kullanilmis ve cok bilinen bir beyaz* yaratik... iki beyaz manaya aciliyor ve 2/2, ilk vurus*, ve siyahtan korumasi var. mtgnin ilk kagidi olma ihtimali bulunmakta...(bkz: black knight)
 • bir firma tarafından* kötü bir şekilde ele geçirilmekte olan şirkete dostça bir anlaşma önererek bu durumdan çıkmasını sağlayan firma. asil şövalye parlak zırhıyla beraber dörtnala kurtarmaya geliyor!...
 • ayvalık'ta hizmet veren, kalitesiyle efsaneleşmiş(en azından belirli bir kesim tarafından) olan bar. deniz ve günbatımı manzarasıyla yaz tatilinizi en keyifli şekilde geçirmenize olanak veren, bir adet budweiser, bir kadeh rakı ve ızgara balık için sadece 5 ytl alan, dünya basınından bir çok örnek bulup, okuyabileceğiniz, sabah açılır açılmaz gidip, akşam kapanana kadar hiçbir şey yiyip içmeden otursanız dahi kimsenin karışmadığı, bütün bunların yanında bazen jazz, bazen blues dinleyebileceğiniz, ayvalık'tan aldığınız(ya da alacağınız) keyfin belki de mimarı olan(ya da olacak) elit mekan.
 • internet aleminde, özellikle online oyunlarda, hasbelkader "dişi" olduğu anlaşılan kişiye ilgi yağdıran ve sınırsız avukatlığını yapan, yürekleri umut dolu, zavallı kardeşlerimiz için kullanılan bir terim.
  (bkz: white knighting)
 • cnet'in hedge fonlar tarafından satın alınmasını önleyen ve cnet hisselerini dostane şekilde satın alan cbs, cnet'in white knight'ı olmuştur.

  http://latimesblogs.latimes.com/…nlikely-white.html
 • ayvalık'ta gidebileceğiniz en güzel yerlerden biri. amcamın olduğu için söylemiyorum ama ayvalık merkezde daha güzel müzik dinleyebileceğiniz, gün batımına karşı buz gibi biranızı yudumlayabileceğiniz yegane mekanlardan. blues'dan jazz a classic rock'a kadar geniş yelpazede kaliteli müzik çalar bu mekan. her daim huzurlu olabileceğiniz bir yerdir genelde yabancı turistlerin tercihi olsa da ayvalığın yerlilerinden de görebilir tanışıp kaynaşabilirsiniz bu mekanda. evet kimse kimseye karışmaz burda, ahmet abi kimseye zorla bişey içirmeye çalışmaz, isteyen gidip kendi birasını kendi bile alabilir. kedilerin de ziyaret ettiği bi mekandır, çeşit çeşit sevimli kedilerle beraber oturabilirsiniz burda. fiyatları da çevredeki yerlere göre gayet uygundur.kısacası ayvalığa gelen herkesin uğraması gereken bi mekandır.
 • dark knight'a imdb listesinin ters başından girerek, rakip olmasını beklediğim cüneyt arkın'ın son filmi.