şükela:  tümü | bugün
 • mark helprin'in insan ruhu, ölümsüzlük ve kış üzerine yazılmış 1983'te yayımlanan sürreal romanı.

  --- spoiler ---

  new york'ta olağan dışı bir kış, zamanın akmadığı, buzullar arasında gizlenmiş bir adada paten kaymak ve ellerinde sıcak rom maşrapalarıyla yıldızları seyretmek dışında hiç bir şey yapmayan tuhaf ada sakinleri, beş blok uzağa zıplayabilen ve sadece ay ışığında ortaya çıkan büyülü bir at, ve sevdiği kişiyi kurtarmak için zamanı durdurarak ölüleri geri getirmesi gereken tuhaf bir hırsız.

  --- spoiler ---
 • http://www.imdb.com/title/tt1837709/ linkteki bilgiler doğruysa kadrosunda will smith, russell crowe ve colin farell bulunan film.
 • fragmanı ile heyecanlandırmış film. 14 şubat 2014'te birleşik devletler'de vizyona girecek.
 • işin içinde akiva goldsman olduğundan, sinemaya uyarlamasının kötü çıkması zor görünüyor. en azından çizgisini bozmayacaktır. kitabın türkçe çevirisi, filmin vizyona girmesine yakın bir tarihte, afişli kapağıyla raflardaki yerini alır.

  jessica brown findlay fragmanda büyüleyici görünüyor. kimi sahnelerde gözümüze toz kaçıracak gibi. crowe'dan da eski günlere dönüş sinyalleri alıyoruz, hayırlısı.
 • gösterime girmesini merakla beklediklerimden. kadrosu fena olmuş yalnız.
 • 2. fragmanı gelmiş olan film.

  http://www.youtube.com/watch?v=pzomdngbku4
 • 28 şubatta ülkemizde vizyona girecek olan, yönetmenliğini, beyazperdedeki ilk yönetmenlik deneyimiyle akiva goldsman'in yaptığı, başrollerinde ise colin farrell, jessica brown, russell crowe, matt bomer, will smith, jennifer connelly, kevin durand, william hurt gibi başarılı isimlerin bulunduğu, 1saat 58 dakikalık, fantastik, romantik, dram türlerinde, abd yapımı filmdir.
  yönetmen koltuğunda beautiful mind filminin senaryosuyla oscar ödülü kazanan başarılı senarist goldsman yer alıyor, senaristlik kariyerinde cinderella man, ı am legend, ı robot ve the da vinci code gibi başarılı filmler yer alıyor. winter's tale ilk yönetmenlik deneyimi olması ve fantastik türde bir aşk hikayesini anlatması bakımından merak ettiğim filmler arasında yer alıyor. umarım hayal kırıklığı olmaz.
 • spoiler içerir...

  senenin en berbat filmini izledim. dolayısıyla sevinçliyim. büyük ihtimalle bundan daha kötü bir film izlemem sene boyunca. neresinden tutsan elinden kalacak bir film. başladıktan bir süre sonra sıkmaya başladığına ve hiç eğlendirmediğine pek değinmeden diğer taraflarına geçeyim. romantik bir film yapılmaya çalışılmış. yüzyıllar sürecek bir aşk hikayesi anlatılmaya çalışılıyor. ama akiva goldsman bunu becerememiş kanımca. romantizmi kof, iki karakter arasındaki aşk inandırıcı değil. haliyle romantizmi kötü olup karakterleri arasındaki aşk inandırıcı ve etkileyici hale getirilemeyince film büyük bir yara alıyor. öte yandan fantastik türünü de iyi kullanabildiğini söylemek güç. uçan attan iblisler ve şeytan'a kadar her şeyinde kusur var filmin. russell crowe'dan bir iblis yaratılmış, ama will smith'ten şeytan mı (lucifer)? goldsman daha önce çalıştığı oyuncuları (a beautiful mind'tan crowe ve jennifer connelly ikilisi, i am legend'tan smith vs) toplamak istemiş bu filmde, ama smith'ten lucifer hiç olur mu be güzel kardeşim? şahsen smith'in o sahneleri filmin en kötü, lakin ciddiyetiyle en güldüren sekansları. heyecanlı ve gerilimli bir atmosferin oluşturulmadığını da belirtmek gerek. mesela sayın iblis, peter'ı yakalamak üzereyken ya da onunla mücadele ederken vs ne heyecanlanabiliyoruz, ne de geriliyoruz. duygusallıkta da benzer bir sorun yaşanıyor. duygusal bir film değil. kız ölünce, adam acı çekince biz hiçbir şey hissetmiyoruz. duyguyu perdenin ötesine geçirmeyi de başaramamış goldsman bu kez. dediğim gibi neresinden tutsan elinde kalıyor. klişelerle doldurulmuş bir 14 şubat filmi ortaya çıkmış. diyalog ve monologlara ise girmek istemiyorum. üniversite öğrencisi bile böyle kötü diyalog-monologlar yazmaz. öte yandan soruları cevaplamadan, karakterlerini derinleştirmeden bitiyor film. mesela iblis neden peter'ın peşinde, kendi ölümü pahasına onu öldürmeyi neden bu denli istiyor? uçan atla ilgili de bir çok soru sorulabilir. crowe'u bir kez daha derinliksiz, kötü yazılmış bir karakterde izledik. belli ki arkadaşını kıramayıp filmde rol almış.

  spoiler...

  j. connelly, matt bomer, kevin durand, william hurt, smith ve alfred hitchcock'un sarışınlarından eva marie saint'i kısa bir süre görüyoruz. fazla sahneleri yok hepsinin. ayrıca hans zimmer'ın filmin müziklerini hazırlamaya başlayan rupert gregson-williams'ı kovdurup müzikleri kendisinin hazırladığını belirtmek gerek. müzikler de kötüydü, ki şaşırtıcı değil. her şeyi kötü filmin (görüntü ve sanat yönetmenliklerini tenzih ederim). izlenmese de olur.
 • az önce kanal d ana haber sunucusunun tanıtımını yaptığı film. bi de dedi ki; "kış masalı hırsız bir baba ve hırsız bir oğlunun hikayesini konu alıyor"
 • çok kötü bir film, uzun zamandır bu kadar berbat bir film izlememiştim o derece yani. cidden gitmeyin, zamanınıza ve paranıza yazık.