*

şükela:  tümü | bugün
 • yurtdışında gönüllü olarak yahut para karşılığı çalışabileceğiniz işler bulabileceğiniz site.

  http://www.workaway.info/
 • benzer siteler icin

  (bkz: helpx)
  (bkz: wwoof)
  (bkz: volumeteer)
  (bkz: au pair)
  (bkz: work and travel)
  (bkz: farmhouse/#36217302)

  (bkz: warmshowers)
  (bkz: gençlik servisleri merkezi)
  (bkz: yinfo)
  (bkz: eurodesk)
  (bkz: ulusal ajans)
  (bkz: vopool)

  konaklamali versiyonlari icin

  (bkz: bewelcome)
  (bkz: hospitality club)
  (bkz: global freeloaders)
  (bkz: place2stay)
  (bkz: stay4free)
  (bkz: interrail)
  (bkz: warmshowers)
  (bkz: couchsurfing)
  (bkz: airbnb)

  yemekli versiyonu
  (bkz: eatwith)

  yurtdisi ogretme, ogrenme, stajyerlik, gonulluluk esasina dayali islerini bulmaya yarayan websitesi icin
  (bkz: go overseas)

  egitim ile ilgili
  (bkz: erasmus)
  (bkz: aiesec)
 • gonulluluk esasina dayali kultur degisimi ve paylasimi temali site.
 • wwoof'tan farklı olarak çiftçilikten değişik işleri de veri tabanında bulunduruyor olması kendisini daha enteresan kılmaktadır. özellikle eğer tek bir yere gitmeyeceksiniz, bu şekilde yol almayı düşünüyorsanız, ülke değiştirirken iş de değiştirmek güzel olabilir.

  bu dünyanın pisliğinden, kötülüğünden, hırsından ve yalanından yaka silken herkesin belki de denemesi gereken şey. bir hayat biçimi olabilir mi henüz emin değilim ama bir şans vereceğim kesin.

  kendi adıma 10-11 yıl kadar bir gecikmeyle meğer esas yapmak istediğim şeylere atacağım önemli bir adımdır. 2004'te birleşmiş milletler gönüllüsü olarak kamboçya'ya gitme şansım varken yüksek lisansa başlamıştım. iyi bok yemişim... gerçi belki o yılların da öyle yaşanması gerekiyordu...

  velhasıl, yola çıkasınız varsa, turist gibi gezip dönmek istemiyorsanız, workaway'i arıyor olabilirsiniz...
 • şu sıralar, bir profil oluşturmaya başladığım site.

  daha önce bu yolla amerika'ya gitmiş arkadaşlar edindikleri tecrübeleri paylaşırsa sevinirim.
 • daha önce sayesinde 1 ay super lüks tekneyle yunanistan'in tum adalarini ve koylarini gezdigim ve berlin'de yıllarca latin amerika'da yasamis bir ciftin mate çayı dükkanında çalıştığım oluşum. muhtemelen hayatımın ilerleyen donemlerinde hicbir zaman sahip olamayacağım bi lüksu yasadim ve cok değerli insanlar edindim. bu siteyi bir vesileyle bulmami sağlayan her kimse allah tuttuğunu altın etsin kardes.
 • özellikle üniversite okuyan gençlere tavsiye ettiğim oluşum. iş güç evlilik sorumluluk olunca yapması zor olur. özellikle yesil pasaportu olan gençler size sesleniyorum. bir sene yaz tatilinde 3 ay italyada çiftlikte çalış, sonraki sene 3 ay ingiltere, daha sonra ispanya. 3 ayda güzel seviyede dil öğrenilebilir diye düşünüyorum. hem de okuduğunuz meslekle ilgili güzel kapılar da açılabilir belki. sonuç olarak öğrenciyken haberdar olsaydım yaz tatillerinde kimse beni tutamazdı tahminim. bedavaya dünyayı görme dil öğrenme şansı.
 • üyelik için gönüllülerden bile 23 euro isteyen oluşum. ilanını gördüğüm host çiftliği iki saattir arıyorum lakin bu site dışında da üye olmadan bulamıyorum.

  görünürde çok faydalı bir site. geçen sene farklı bir yolla belçika'da bir organik çiftlikte 2 ay geçirdim ve hayatımın en güzel tecrübelerinden oldu. kesinlikle tavsiye ediyorum böyle oluşumları fakat alt tarafı bir ilan sitesinin bu denli paragöz olmasını ve astronomik rakam talep etmesini anlayamıyorum.

  üyeliği olup da italya'daki bir çiftliğe benim yerime mesaj atabilecek olan varsa büyük iyilik yapar.
 • beni "neden olmasın" diye düşünmeye iten site. güzel işler bulmaya çalışıyorum ama varsa yoksa çiftlik arkadaş! şöyle sanatlı projeler, kütüphaneler, ne bileyim müzelerde iş miş yok hiç. gel çocuğuma bak, gel evimde çalış, şuraya bir bina dikicez gel bir sıva yap, hostelimiz var gel çarşafları değiştir, yemek yap...
  ya da ben çok yanlış yerdeyim bilemedim.
 • dunyayi gezenlerin can simidi gibi bir site. bu site sayesinde dunyanin her ulkesinde gonulluge dayali ve karsiliginda kalacak yer ve yemek olacak sekilde bircok ilginc iste calisabilirsiniz.

  bir turk gezgin bu site uzerindeki maceralarini anlatmis (bkz: https://www.facebook.com/…ota/posts/957623174309129)