şükela:  tümü | bugün
  • 1 ons altının amerikan doları cinsinden tutarını gösteren ikili gösterimdir. xau ve usd
  • bir senelik büyük çanağı tamamlayıp, iki senelik büyük çanağı tamamlama çabası içerisine giren amerikan doları cinsinden altın ons göstergesi.

ytd!
  • 8.11.2016 - 9.11.2016 tarihleri itibariyle, iki senelik büyük çanağı tamamlamış olan, bu tarihlerden (abd başkanlık seçimleri) itibaren aşağı yönlü hareket eden ve geçici toparlanmalar hariç, belirsiz bir süre daha öyle gideceği düşünülen, 1 ons altının 1 usd cinsinden ederini gösteren kısaltma. ytd.
  • bu hafta aşağı yukarı bol hareket edecek, haberlerden etkilenecek, fakat 1300'ü geçemeyecek, büyük kış düşüşüne başlayacak (bkz: emtia)'dır. ytd
  • özellikle mart ayında yaptığı hareketlerle al-sat yapanlara son 1 ayda çok kazandırmış değerli metal. kısa vadede piyasalar bu kadar allak bullakken $1300’ın altına geleceğini pek düşünmüyorum. hatta elimdeki 4 saatlik indikatöre göre beklentim $1370’dır. 1313 dolara dönüp tekrar çıkış yaparsa 1370 beklentim daha perçinlenecektir. kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
  • yakında büyük altın rallysi başlıyacak, önümüzdeki sene için hedef 1500 usd uzun vade 10,000 usd.
  • ons altının 10k olması için kuzey korenin amerikaya nükleer atması yetmez, vurması falan lazım. ütopiktir. uzun vade derken yaklaşık 20-30 seneden uzun sürecektir.
  • beklediğim çözülme bugün geldi long taşıyan piyasa oyuncularının bu hareketle stoplatıldığını tahmin ediyorum. uzun vadeli portföyüme ufaktan almaya başlayacağım 1240-50 seviyesine kadar da almaya devam edeceğim.
  • 1256 dolar an itibariyle. dibe maksimum 10 20 dolar kalmistir. paramın çogu altında. 1235-40-45 civarinda tamamen long olurum. burdan ilk hedefim 1365 sonra 1500.
  • 1239 da görldüğüne göre, umarım buralar dip olur yoksa batarız hahahah:)).

ful portföy altın longum. satmayi da düşünmüyorum. bana göre en iyi strateji: al ve tut.