• "açık olmam" gerekirse kötü bulmadığım sami berat marçalı oyunu.

ilk 10 dakikasında "bu da mı gol değil" diye uzun uzun düşünüp niçin bu sezon aklı başında tek bir oyuna denk gelemediğimi sorgulamaya başlamıştım ki kendimi biraz da eğlenmenin etkisiyle içinde buluverdim. güldüm, eğlendim, biraz üzüldüm, buse'yi görünce "aa beni yazmışlar" dedim, "barbaros'ta da ne trafik vardır şimdi" dedim, "pınar çağlar gençtürk ne iyi oyuncuymuş" dedim, çok bayılarak değil ancak yine de pişman olmadan çıktım çirkin salondan.
  • ikinci kat tiyatrosunda oynanan şahane oyundur. bir kere klasik bir tiyatro değildir. tiyatronun fiziksel koşulları nedeniyle zaten oyunun içinde oluyorsunuz. herkes boş bulduğu yere oturuyor. bütün oyuncular hiç beklemediğim şekilde başarılı idi. sanki bütün karakterlerle daha önce karşılaştım, tanıyordum gibiydi. hasibe eren için fazla söz söylemeye gerek yok, yalan dünya'daki rolünden daha farklı ve daha zayıf!!! görmek bir hoşluk. gizli bir seksapeli de var ayrıca, kendisine selam ederim. pınar çağlar gençtürk ise çok başarılı oynuyor rolünü,gerçekte de böyle mi aslında diye düşünüyor insan. hemen bedir bedir'e gelmek gerek. herkes çok başarılı ama bedir insanları ağlattı desem sadece bu yeterli olur sanırım. oyunda karşı tarafta oturan nefis bir varlık, bedir yüzünden dağıldı, kızı mı seyredeyim bedir'i mi şaşırdım. gidip kıza "benimle evlenir misin?" diyecektim neredeye. neyseee......
    sahne, bedir'in karakterinin babasının mezarındaki konuşmasıydı, kendi kendime "bir de ağlarsa, o zaman 10 vereceğim bu oyuncuya" demiştim. bir an sonra bedir, ağladı. bu normal bir şey mi? elinde bir şey var da gözüne çaktırmadan sürüyor mu ne? her oyunda ağlıyor mu bu adam? demekten kendimi alamadım. hayatımda seyrettiğim en güzel oyunlardan biriydi, umarım herkes gider ve izler. haaa yine beğenmeyenler olacaktır, o kadar kusur, yeşil kuşaklı üretim sistemlerinde bile oluyor.
  • 'hayaldi gerçek oldu' cümlesinin hakeden kulüp.
  • beklentilerimin tamamini karsilamanin ustune bir de sahane performanslarla taclandiran oyun. ayrica bir oyunda ,bugune kadar gordugum, en dogal aglamayi da barindirdi.
  • sanırım şu ana kadar izlediğim en iyi ikincikat oyunuydu dersem hakkını vermiş olurum.
    yani; hımm burada gülünmesi lazım, öküz de olmayayım, güleyim diyerek değil de (evet öyle deyip gülerim ben çoğunlukla) gerçekten içimden gelerek güldürdü beni.
    sonra gerçekten içimden gelerek ağlattı da. gerçi bu aralar ota boka ağlar bir tip oldum, capitalism a love story filminde hıçkırmayı başarmış mal bir insanım.
    sami berat marçalı'ya* ve bütün oyunculara, bu cuma akşamında uzun süredir ilk defa ruhuma dokunabilmiş bu oyun için saygılarımı sunayım buradan.
  • emel, kerem, buse, mehmet, nazım, demet beşlisinden oluşan kulüp.
    ben en çok mehmet'i sevdim, sanırım en çok onun karakteri açıldı oyunda. diğerlerine şöyle bir değinip geçildi. o nedenle yani... buse'yi de sevdim, emel ile sevişmek istedim. kerem ve demet unutmak istediği karakterler insanın, yerinde olmak istemiyorsun. nazım da sevilecek tip değil.

oyun yazarının sami berat marçalı olduğunu şimdi öğrendim, onu da en az başarılı oyuncular kadar tebrik ediyorum. metni bir kaç yerde gezi parkı göndermesi ile güncellemişler iyi de olmuş.

tiyatro 0.2 / ikincikat yine memnun ayrıldığımız bir oyuna ev sahipliği yaptı. sağolsunlar, varolsunlar.

not: bir çift açık biletimiz var olaylar nedeniyle. aut'u seyredemedik, seneye tekrar oynayın lütfen. başka oyun da olur sorun değil ama çok methini duyduk, kaçırmış olmayalım. öpüyorum hepinizi diye bitireyim bari, o kıvama getirdim...
  • anana soktuğum klup
  • güzel oyun. güzel oyunculuklar. ilk dakikaları sıkıntılı geçsede oyuna alışınca keyifli olmaya başlıyor. buse karakterine bayıldık. mehmet karakteri çok duygusaldı. çok güzeldi. eğlenceli oyun. tavsiye edilir.
  • 3 kez derin nefes aldık ve tüm dertleri demet'le beraber bizden uzaklara yolladık.yalnızlığımızı farkedip, buse kadar açık olmaya karar verdik.eğer hala bu kursa katılmadıysanız gerçekten çok şey kaçırdırdınız derim.tek kelimeyle,bayıldım.
  • buse için gidilecek,mehmet için ağlanacak oyundur.
    (bkz: tavsiye etmek)
hesabın var mı? giriş yap