• dogru insanla yanlis zaman olmaz. dogru insan yanlis zamani dogru yapabilendir. önermede kullanılan iki terim birbiriyle celiskilidir.
  • siz tuvaletteyken içeri dalar.
  • boşuna üzüntü hep gençlere bunlar...

"ama"'dan öncesi önemsiz ve hükümsüzdür gençler, üzülmeyin.
    doğru insan ama yanlış zaman,
    çok seviyor ama gösteremiyor,
    elinde olsa gelirdi ama yapamıyor,
    çok iyi biri ama kötü şeyler yaşadığı icin hırçın biraz,
    çok aşığız ama ailesini karşısına alamıyor.

vs vs. cok afedersiniz osuruk osuruk şeyler bunlar. hiç saplanmayın öyle şeylere... direkt vakit kaybı.

doğru insan kurgudur. bunu bi cebe koyalim zaten.
    ayrica o kadar doğru olsaydı, zaman da doğru olurdu.
    olacak şey bi yolunu bulup olur. zamana, mekana rağmen olur.
    olmuyorsa, olay o değilmiş demek ki.

her genç, her insan illaki bu zannedislerden geçiyor. bunu yaşıyoruz, kaçış yok.
    ama kısa tutun yani. yapışıp kalmayın o zannedise.

...
    "doğru zaman olsaydı... olurdu. çünkü o doğru insan"
    yok ya? halamın da bıyıkları olsa amcam olurdu. çünkü evet, bildiniz. kendisi babamın kardeşi.
    bak ne kadar hakliyim. ama bu hakliligim, onun halen halam olduğu gerçeğini değiştirmiyor gördüğünüz gibi
  • yanlış zamanda gelen doğru insan, malesef yanlış insanla aynı muamaleyi gören insandır.
  • yanlış zamanda hayata girdiyse doğru zaman da gelmez. asla bir bütün olunamaz o insanla. bunu bilirsiniz, kendinize hakim olmaya çalışırsınız ama uyuyamazsınız. hele ki bu insan bir şeylerin olamayacağını hissettirmediyse, siz de onun yanlis zaman dogru insanıysanız iş iyice boka sarar. her şeyi bırakıp arabayla kilometrelerce yol gitmek istersiniz beraber; sonra hayalleri bırakıp hakim olmaya çalışırsınız kendinize, ama uyuyamazsınız.
  • dogru insanla karsilasma mutlaka çöküntü anlarına denk gelir... iki kişinin de zamanlaması felaket ise daha da çıkmaza girer ve kişiler ne yapacağını bilemez. çift taraflı bir sabretme süreci gerekir ve bu dogru insan olduğuna inanılan kişilerin anlayışına kalmış bir durumdur. her iki taraf da birbiri için doğruysa bu süreci bir şekilde atlatacak ve günün birinde zaman da doğrulanacaktır. ayrıca, bu iyimser bir yaklaşım değil, gerçekçi bir yaklaşımdır. eğer ikili için zaman içinde hiçbir değişiklik olmuyorsa o zaman hem zaman yanlıştır hem de insan*.
  • *aradaki yaş farkı büyük olabilir.
    *doğru insan biraz sonra bir meteorun düşçeği yerde duruyor olabilir.
    *tanıştığınızda doğru insan herşeyini kaybetmiş, bir çöküntü içine girmiş olabilir. yanlış bir zamandır onla tanışmak için muhakkak.
  • bigün "keşke senle 5 yıl sonra karşılaşsaydık, o zaman aşık olsaydım sana, evimiz fln olurdu" lafını duyar mutlu olursunuz, ertesi gün ayrıldığınızı öğrenirsiniz.. anlam veremzsiniz..
    evet.
  • insanin ilerde pismanlik duyabilecegi kararlar almasina yol acabilen,durumlardan biridir...
    belki dogru insandir karsinizdaki ama sizin o kadar yanlis bir zamaniniza denk gelmistir ki hem kirmis hem kirilmissinizdir..
    "keske karsima simdi cikmasaydin" dedirten bir durumdur...
  • dogru insan bulundugunda is isten gecmis ise durumu ozetlemek çin kullanılabilecek bir ifade..
    ben sevdim eller aldi nın, "eller almış ben sevdim" versiyonu..
hesabın var mı? giriş yap