• bir sözlük yazarı arkadaşımla çimenlerde yatıyoruz; ama kendisi bir kadın ve birbirimize sarılmışız o kafasını göğsüme koymuş.

bir grup genç geldi ve aralarından sonradan lezbiyen olduğunu anladığımız hatun bize eğilerek;

-siz sevgili misiniz?
    +hayır? değiliz...
    -aa biz sizi bizden sanmıştık!
    +he şey biz sizdeniz zaten, sadece sevgili değiliz.
    -he hadi ya? e çıkar bakayım gözlüklerini?
    (çıkarırım gözlükleri)
    -güzelmişsin sen sevgilin olabilirim senin.
    +ehe mehe... yok benim sevgilim var; ama çok teşekkür ederim.
    -hmm o zaman siz de gelin bizle oturun bizdensiniz yalnız kalmayın.
    +arkadaşlar gelsin diye bekliyoruz, sağ ol.

edit: şimdi aradan bi arkadaş "ben güzelim diyip koca arıyor bu" demiş. yavrum günlerdir alkol yasaklandı ayıldık, biber gazı zihnimizi açtı diyoruz; ama sende pek etkili olmamış. eğer okursanız ve anlıyorsanız diyaloğu yaşayan kişilerin hepsi kadın. diyaloğu başlatan kadın lezbiyen diğer iki kişi de ona biz de sizdeniz diyor.

üstüne bir de kız gözlere bakmak istiyor; ama sen sanırım göt falan okudun. sonuçta güzellikten bahseden de yok. bir de bilen bilir türk lezbiyenlerinin ünü kanadalılara kadar gitmiştir çirkinler diye.

kandiliniz mübarek olsun, aeo.
  • capulcu: baba ben ciktim besiktasa gidiyorum
    baba: oglum gitme bugun zaten ayagina kapsul yedin dinlen
    capulcu: ya baba arakadaslar geldi almanyadan illa catisalim diyorlar kiramadim
  • bencokgec: lan iniyorlaaarrr en az 100 tane çevik var orda hişşşş beyleeer
    çarşılı: en az üç tane toma getirmemişlerse protesto ediyoruz kankalar bugün o kadar dedik iki tane sarmıyor diye.
    öbür çarşılı: anlayışsız bu herifler ya.
  • dün işyerinden çıkarken önümde iki genç yürümektedir harıl harıl konuşaraktan

biri 25+ iri kıyım olanı ise 30+ yaşlarındadır.
    +abi akşam kaççısın? (ne akşamı olm zaten akşam oldu bak işten çıkıyoruz)
    - 10-10:30 gibi gideceğim ben (nereye gidiyor acaba merak ettim)
    + ben gelemeyeceğim
    - hayırdır ne işin var

derken sorusunun yanıtını beklemeden "hasstir" diyerek aniden 180 derece dönüş yapar ve hemen arkasındaki bana neredeyse çarparken frenler ve durup yanımdan hızlı adımlarla geçerek arkadaşına şöyle der:
    - maskeleri unuttum!!!

gayri ihtiyari hani az daha akraba olacakken (çarpışacakken) olasılığı üzerine kurduğum sanal samimiyetle ömrümde ilk defa gördüğüm bu ikiliye "ne maskesi?" dedim.

+ gaz maskeleri. arkadaş beşiktaşa gidecek de...
  • bi grup erkek arkamda oturuyor, geyik yapıyorlar...

-abi ya bu direniş harbiden hayattan kopardı beni. eskisi gibi düşünmüyorum.
    +noldu ki lan?
    -dün akşam eve yürürken güzel bi kız görünce fark ettim. ben olaylar başladığından beri seks düşünmüyormuşum!!
    +ohahahahaha! harbi lan!

daha ötesi yok, adamlar xy kromozomlarına sahipler ve günlerdir seks düşünmüyorlar. o kadar önemli bu direniş.
  • cumartesi günü ankara'da biber gazları dinerken çevik kuvvetten direnişçilere doğru esen kuvvetli rüzgarla birlikte yine herkesin ağzı burnu yanmaya başlamıştır. biz gözümüzü açmaya çalışırken yanımızdan geçen çocuğun söylediği cümleyle birlikte gözümüzden yaş geldi:

-rüzgar da faşist esiyo amk!

yaşların biber gazıyla ilgisi de çok olası :(
  • direnişçi : direne direne kazanacağız!
    polis: hain düşman al sana bombe

kafayı yaran bir direniş diyaloğu olarak kayıtlara geçmiştir. komikçilik için başka kapıya gitmek faydalı olacaktır. zira burda 404 hatası aldım.
  • gaz yedikten 2 dk. sonra,

direnişçi1: abi gel hemen süt sıkalım gözlerine !!

direnişçi2: sen bu sütü ne zaman aldın ?

direnişçi1: önceki gün almıştım, ne oldu ki ?

direnişçi2: yok abi sıkma onu tarihi geçmiştir onun.

direnişçi1: .......
  • cumartesi'yi pazar'a bağlayan gece, saat 02:30 - 03:00 civarı. taksim meydanı'ndayız.

direnişte olan herkes günlerdir yok biber gazıydı, yok cs gazıydı, cn gazı derken, kafalarımız fena durumda. neyse efendim, arkadaşlarla acıktık. meydandaki pilavcıyı bilen bilir, ondan pilav almaya gittik. karabiber dökmesini rica edecektim kendisinden ki şu sözler dökülüverdi ağzımdan:

-abi pilava biraz karabiber sıkabilir misin?

pilavlar iptal. pilavcı da tabii.
hesabın var mı? giriş yap