şükela:  tümü | bugün
 • ayak parmakları üzerinde değil de diz kapakları üzerinde çekilen şınav çeşididir.

  spora yeni başlayan veya kilolu bireylerin başvurması gereken yöntemdir. çünkü vücut ağır ise kaldırılacak yük de ağır olur bu durumda bacak yükleri iptal edilebilir. spor aletlerindeki yük ayarı misali.

  ekleme: hiç de küçümsenecek bir egzersiz değildir. adamı fena yorar.

  http://uvfitness.net/…oads/2012/07/acemi-sinavi.jpg
 • şınav çekemeyen birisi olarak mutlaka deneyeceğim egzersizdir.
 • 30 saniye aralıklarla 4 set yaptığım şınav çeşididir.

  benim gibi spora yeni başlıyorsanız eğer, can kurtarıcı bir metoddur.
 • spora bir heves başlayıp 2 gün sonra agrıdan/hareketleri nizamı yapamamanın verdiği moralsizlikten dolayı sporu bırakmak istemeyenlerin şınavı.

  youtube'da hava olsun diye, şekil olsun diye zor hareketleri yapanlari siktir edin, bu şekilde yeni baslayanları/kiloluları da düşünerek video çekenleri takip edin. bu ayıklamanın çok faydasını gördüm spor programı yaparken.
 • kilolu değilim, egzersiz de yapıyorum düzenli. fakat dişi bireyim ben de, o kadar uzun boylu değil. 30×4 setten haftada 4 gün şeklinde çok güzel göğüs ve hafiften omuz ile kol kasları çalıştırılabiliyor. ben egzersiz dünyasına armağan edenden razıyım.
 • doğru düzgün spor geçmişi olmayan ve obezite olan şahsım için faydalı olan şınavdır. normal şınav çekemiyorum, omuzlarım güçsüz ama bunun yanında ağırlığım da 100 ün üzerinde olduğu için kendimi kaldıramıyorum. duvar şınavı denen şeyin ise beni geliştirdiğini sanmıyorum, bunu ise iki gündür deniyorum. yine 7-8 i geçemiyorum tabi ama hiç yoktan iyidir. normal şınav zaten 1 tane bile çekemiyorum ve bir yerlerim kırılacak gibi oluyordu, umarım bununla az çok gelişir ve kilo verdikçe de artık tam formunu yapabilirim.
 • diz üstü şınav demek daha doğru olur.

  klasik şınavda zorlananların, ayak parmak uçlarında değil de diz üstünde durarak çektikleri şınav çeşidi.

  klasik şınavda kilomuzun, tepede %69'u, dipte %75'i ile çalışırız.

  diz üstü şınavda kilomuzun, tepede %54'ü, dipte %62'si ile çalışırız.
  görsel
hesabın var mı? giriş yap