• katılmadığım önermedir. yaş ilerledikçe tahammülsüzlüğün artıyor olmasını belki kabul edebilirim ama ilerlemesi, işte bunu mümkün değil kabul edemem.
  • ileri yaşta biri olarak tam tersinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.
  • az konuşmanın da ekürisi olduğu durum. evet konuşmaya, izah etmeye de tahammülüm yok.

keşke etrafımdakiler zihnimden geçeni anlasa. (küfürler de dahil)
  • yaş ilerledikçe insanlardaki tahammülsüzlüğü fark etmek gibi bir versiyonu da vardır bunun. deneyimlerle, yenilmiş kazıklarla, kafalardaki kalıplarla uğraşmaya başlarsın. ellerini havaya kaldırıp, "hey sakin ol, ben dostum!" dersin ve susup dinlersin. sen sustukça anlatmaya devam ederler, anlattıkça anlarsın, anladıkça tahammülün artar. tahammülün arttıkça herkesi olduğu gibi kabul edersin, sana sadece "uyumlu" deyip geçerler.
  • tahammülsüzlük değil de artık neyin neden olduğunu veya olacakları bilmekten kaynaklanıyor...
  • yaşlandıkça kalan vaktin azalmasından mütevellit önerilenlerin gereksiz vakit ve/veya nakit kaybına uğramasının istenmemesi de denebilir.
  • eskiden herşeyin çok güzel olacağına inanmanın verdiği gazla tahammül ettiğin şeylere, başarısızlığın ve istediklerine ulaşamamanın verdiği mutsuzluk yüzünden tahammül edememektir. kimseyi ama kimseyi ve onların konuştuklarını, yaptıklarını çekemezsin. çekip gitmek için geç değilse de artık kendine yararın dokunmayacağından çevrendekileri az biraz mutlu etmeye çalışırsın ama bu tahammülsüzlüğün yüzünden onlar da senin hakkında pek iyi şeyler düşünmezler. ne kendine ne başkalarına yaranabilirsin artık.
  • eskiden siktir et dediğim ya da siktir et demeye bile değer görmediğim şeylere sinirlenmeye başladım. insanların aptallıklarına hele zerre tahammülüm kalmadı.

kendimi doğuş gibi buluyorum. babadan oğula nesil bunlar diyorum. sikecem ama sikemiyorum çünkü doğru örnek olmam lazım diyorum.

ya amk 6 katlı, 12 daireli binanın dış kapısını niye anahtarla kitlersiniz? arkadaş evinin kapısını mı kitliyorsun? aile apartmanı mı amk burası? köyde mi yaşıyorsunuz amk?

anahtar yok. zile basılınca da kapı açılmıyor. doğru örnek olmak zorundayım. yoksa ana, avrat, cam, çerçeve gireceğim.

(bkz: sakinim)
  • 28 mayistan beri tahammulsuzlugum exponansiyel artiyor, 30 yasini buldugumda ne seviyede olur tahmin dahi edemiyorum
hesabın var mı? giriş yap