• kesinlikle yapamayacağım eylem. dört yastıktan daha az yastıkla uyuyamam. bir yastığa başımı koyarken diğerine sarılıyorum, diğerine kolumu atıyorum birine bacağımı atıyorum. bunları yazınca bir farkındalık oluştu bende. çok mu yalnızım yoksa ben?
  • yastıkla uyuduğumda ciddi bir sırt ve boyun ağrısıyla uyandigimdan gerçekleştirdigim eylemdir.
    bebek gibi uyumak için en iyi yöntemdir hatta.
  • muhteşem bir duygu. yaklaşık 15 senedir yastıksız yatıyorum; yastığımı mis gibi bacak arasına alır öyle uyurum. çok rahat oluyor, hayal etmek bile insanın uykusunu getiriyor vallahi.
  • son bir iki aydır edindiğim beni şaşırtan alışkanlık. boynumun ağrıması ile doğru orantılı olduğunu düşünmekteyim. boynumda duruş bozukluğundan kaynaklı kireçlenme var, son zamanlarda yeterince dik durmazsam, hatta başımı iyice geriye atmazsam çok rahatsız oluyorum. bu uyuma şeklimi de değiştirdi, iki yastığı üstüste koyup uyuyan ben şimdi o iki yastığı sadece başımın yanlarına destek yapıp arayı boş bırakmak suretiyle uyumaktayım. rahat ettiğiniz sürece sorun yok bence, olabilir bir şey yani.
  • dalgasız, düz bir suyun üstüne uzanmaktır.
  • boyunda kırışık olmasını engellemek için bazı ilginç bayanların uyguladığı eylem.
  • bazen yaptığım eylem. normalde ince yastıklarla ancak yatabiliyorum bazen o bile rahatsız ediyor. bende yastığı alıp sarılıyorum ve ikimiz düz zeminde yatıyoruz öyle.
  • bir keresinde depresyonla yastık kullanımını ilişkilendiren bir teori okumuştum. buna göre, depresyon arttıkça yastık sayısı da artıyordu. sonra kronik bir depresif olan şahsımın da her geçen yıl daha fazla yastıkla uyuduğunu görüp "acaba" dedim.

olay şöyle gelişiyor:

kronik depresif, yaş aldıkça ölümü daha fazla düşünüyor. geceleri depresyonu kötüleşiyor. yatağa yattığında sanki ölecekmiş gibi hissediyor. dümdüz yatarken sanki ölüme daha yakın, daha savunmasız gibi oluyor. o yüzden yastıkları üst üste yığarak neredeyse oturur pozisyonda uyumaya başlıyor. oysa gençlik dönemlerinde o da neredeyse yastıksız yatardı.
  • boyun tutulumlarım çok olmaya başladığı için yastık değiştirmeye karar verdim. değiştirdigim yastık öncesine göre küçük ebatta olduğu için uyandığımda yastiksiz uyudugumu farkettim. bir yerden sonra kafam kaymış yastıktan, baktım boyun tutulumum yok. bir kaç gündür deniyorum vücuduma iyi geldiğini düşünmeye başladım. yani çok fazla ağrı kesici alıyordum tutulum oluyordu. şimdi gayet iyiyim. normalde yastiksiz uyuyamam sanıyordum. gayette uyuyabiliyorum. bakalım nereye kadar bu şekilde devam edeceğim.
  • baş ağrısıyla gece vakti uyanıp yastığı atıp uyumaya devam ederek keşfettiğim yöntem. meğersem muhteşem bir şeymiş. yastıktan dolayı baş ağrısı yoktur; yanlış yastıktan dolayı gün boyu ağrıyan baş vardır. benim gibi yan yatıyorsanız ve dolayısıyla ortopedik yastıkları kullanamıyorsanız yeri gelir yastıksız yatar ama baş ağrısı çekmezsiniz.
hesabın var mı? giriş yap