• boyunda kırışık olmasını engellemek için bazı ilginç bayanların uyguladığı eylem.
  • benim icin yastikla yatmaktan cok daha rahat.saglik acisindan bakildiginda ise kafayi yana cevirerek yuzustu yatmanin hic bir sakincasi yok ancak sirtustu yatmak horlama problemi olanlarda nefes tıkanmasına yol acabilir.
  • yastığın yataktan düşmesi durumunda, uyuma eyleminin geri kalanında farkında olmadan gerçekleştirilecek uyuma şekli. yastıkla uyumaya alışmış bünyeye ters gelse de, sabah uyanıldığında, yastığın eksikliği yerde görülene kadar farkedilmemektedir.
  • bazıları için en rahat uyku yastıksız uykudur. bu insanlar kendini yastıkla uyumaya zorlasa da sabah uyandıklarında boyun ve sırt bölgesi feci şekilde ağrıdığından, mutluluğu yastıksız bir yatakta bulmuşlardır.
  • askerde oldukça işe yarayacak alışkanlıktır. zira verdikleri yastık nerdeyse yoktur.
  • sevgilinin göğsünde uyunduğunda ortaya çıkan durumdur.
  • imkanlıdır... lakin gereği yoktur.
    metafor olarak birçok durumda kullanılabilir o yüzden.
  • migren uykusudur..
  • manken olacağım diye kendimi zorla alıştırdığım uyuma şekli. asgfa evet manken. daha okula başlamadan annesinin işi yüzünden * hep dikiş-nakış, iğne-iplikle büyüyen, büyük sergilerde yapılan defilelerde de ünlü mankenleri gören bi kız için gayet normal bi istek bence. işte tam o zamanlarda annem mankenlerin boyunları kırışmasın diye yastıksız uyuduklarını söylemişti. ben de atlamıştım hemen bu fikre. zorla alıştım. şimdi tabii manken olamadım ama yatakta 23765782 tane yastık da olsa ben en fazla kolumun üstüne yatıyorum. daha rahat bence yastıksız ama garip geliyor insanlara. manken olmak saçma bi fikirdi ama kabul ediyorum ajsgf.
  • manken olmayacağım diye kendimi zorla alıştırmadığım uyumama şekli. hebelehübele evet manken olmama. daha okula başlar başlamaz ana babanın işçi olması nedeniyle yastıksız yatarak televizyonda izlediğim defileleri ve kırmızı noktalı filmleri düşününce gayet normal bi istek bence. işte tam o zamanlarda babam yeter lan git yatağında uyu dediğini hatırlar gibiyim. ben de üzüldüm tabi ergenlik. zorla alıştım. şimdi tabi artık izlemiyorum feşın tivi, pley boy tivi falan ama yatakta 2135324 tane hatun olsun yine uyumam yani, en fazla üstünde yatarım. daha rahat bence, yastık falan boş tabi. mankenlik ne lan? hebelehübelehüb.
hesabın var mı? giriş yap