şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seksi ve özenli bir pespayelikte takılan ve serada orkide yetiştiren tipin
  esas kızın kendi gibi takılan seksi ve asi kız kardeşine

  -görüyorum seni. röntgenini çekiyorum şu anda
  dediği dizi...

  hayırdır inşallah!

  bir kez daha önünde kullanılmayan havuzuyla zengin evler
  ailenin/geleneğin vaşşi kuralları hayatlarını parçalayan yakışıklı taşralılar
  bir de sürekli yok sayıldığından bahs eden ve bunun intikamını kaprisle alan kadınlar
 • şu an yürürlükte olan ve az zaman sonra tarihe karışacak olan hukuk usulü muhakameleri kanunu madde 339'a göre; hakim, "size sorulan sualler hakkında hakikata muvafık cevap vereceğinize ve hiçbir şey saklamıyacağınıza allahınız ve namusunuz üzerine yemin eder misiniz" der ve yemin edecek kimse de "allahım ve namusum üzerine yemin ediyorum" der.

  yani allah üzerine yemin etme modeli yürürlüktedir.

  yeni hukuk muhakemeleri kanunu madde 233'te ise yeminin şekli değişmiştir; hakim, "size sorulan sorular hakkında, gerçeğe uygun cevap vereceğinize ve hiçbir şey saklamayacağınıza namusunuz, şerefiniz ve kutsal saydığınız bütün inanç ve değerler üzerine yemin eder misiniz?" diye sorar. yemin edecek kimse de "bana sorulan sorular hakkında gerçeğe uygun cevap vereceğime ve hiçbir şey saklamayacağıma namusum, şerefim ve kutsal saydığım bütün inanç ve değerlerim üzerine yemin ediyorum." der.

  yani kutsal sayılan değer kavramı üzerine yemin etme modeli yürürlüğe girecektir.

  (bkz: yemin etme modelleri)
 • usul hukukunun en kayda değmez, ama en etkili delili.
  teklif edilir.
  kabul etmeyen davayı kaybeder, kabul eden dava kaybettirir.
  edilenlerinin %98 'i yalan yeredir.
  bunu da başta hakimler olmak üzere, herkes gâyet iyi bilir.
  gel gör ki delillerle varılamayan yerlere, kestirmeden götüren yoldur.
  lâkin varılan yer genellikle adaletsizdir.
 • fox tv de yayina girecek olan yerli bir dizi. tanitiminda bir yurege ka¢ sevda sigar bir havuz iki musluktan ka¢ saatte bo$alir gibi monologlar var
 • kefili kendinden, sözlü senet.
 • insanlığın en büyük acizliklerinden bir tanesi. karşındaki insan üzerinde hiçbir yaptırımın olmadığı durumlarda, yine de yapması gerekeni yapacağından emin olmak için, elinden gelen tek şey, tüm iyi niyetinle yemin ettirip sonra bu yemine uyacağını ümit etmek.

  ikisi mesleği ele alalım. ikisinin de yemini var. doktorluk ve beyaz hacker'lık.

  bir gruba bilgisayar güvenliğini ve bu açıkları nasıl kullanacağını anlatıyorsun ki sonra o sızmayı öğrendiği sistemleri koruyabilsin. birine insan vücudunun bütün inceliklerini öğretiyorsun ki sonra zamanı geldiğinde, bütün açıklarını bildiği o insan vücudunu koruyabilsin, iyileştirebilsin.

  işte bu eğitim faslından sonra, bu insanların mesleklerine ihanet etmeyeceklerinden emin olmak için, elinden gelenin en iyisi yemin ettirmek. dönüp dolaşıp yine bireyin kendisine kalıyorsun. bilgisine ve ustalığına ihtiyaç duyduğun mesleklerin ehlini yetiştirdiğinde aynı alanda tamamen aksi sebebe hizmet edecek bilgiyi de veriyorsun ve başka bir şansın yok.

  işin en mükemmel yanı da, hala bu meslekler yoluyla dünya kaosa sürüklenmediğine göre, hatrı sayılır sayıda kişi için bu yemin işe yarıyor. ya da yeminin işe yaradığı falan yok, önemli olan kişinin zaten baştan iyi niyetli olması. ki bence aslolan ikincisi, zira olay mesleğini kötüye kullanmaya geldikten sonra ne yemin işe yarar ne başka bir şey.

  bu vesileyle tüm ahlaklı doktor, hacker ve dahi yeminli müşavirleri ellerinden öperim. özellikle hacker'ların. heklemekten anlamasam da bir yerde meslek erbabı nihayetinde.
 • çok sevdiğim ve neden sevdiğimi bilmediğim bir fox tv dizisi.
  geç keşfettim fakat öğleden sonra kuşaklarında yayınlanan tekrarını izleyerek ilk sezonunu tamamladım. şimdiyse gurbet ellerde youtube'den izliyorum yeni sezon bölümlerini.
  evet deliyim.
 • şeytan yemin ederek, kendisinin iyi niyetli olduğunu ifade etmişti.
 • sıfır bir dizisinin esat bargun imzalı soundtrack parçalarından biridir. hakikaten insanı tribe sokuyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=ydhqwsfe_a4
 • gezi parkı olaylarıyla alakalı olarak polise eleştirel bir bakış getiren vidyo.

  http://www.youtube.com/watch?v=bxym1axdnus

  etkiliyor insan olanı...