• bir anne dizisi.

annem 3 ay boyunca yanımızda kaldı. 3 ay boyunca kahvaltı dışında pek çay içilmeyen evimizde her akşam çay çekirdek eşliğinde izledik diziyi. (bkz: annelerin gönlü olsun yeter ki) diziye dair diyebileceğim tek şey sürekli bir kötü karakter barındırması ve kötülük yapacağında yapacağı şeyi biz iyice anlayalım diye sesli düşünmesi.

annem bugün gitti. ben çay demledim. izlemesem de dizi açık. keşke anneler hiç gitmese. ne yanımızdan ne dünyamızdan.
  • arka fonda çalan müzik ve bayık diyoglar üzerine kurulu bir kanal7 dizisi.
  • kefili kendinden, sözlü senet.
  • fox tv de yayina girecek olan yerli bir dizi. tanitiminda bir yurege ka¢ sevda sigar bir havuz iki musluktan ka¢ saatte bo$alir gibi monologlar var
  • usul hukukunun en kayda değmez, ama en etkili delili.
    teklif edilir.
    kabul etmeyen davayı kaybeder, kabul eden dava kaybettirir.
    edilenlerinin %98 'i yalan yeredir.
    bunu da başta hakimler olmak üzere, herkes gâyet iyi bilir.
    gel gör ki delillerle varılamayan yerlere, kestirmeden götüren yoldur.
    lâkin varılan yer genellikle adaletsizdir.
  • seksi ve özenli bir pespayelikte takılan ve serada orkide yetiştiren tipin
    esas kızın kendi gibi takılan seksi ve asi kız kardeşine

-görüyorum seni. röntgenini çekiyorum şu anda
    dediği dizi...

hayırdır inşallah!

bir kez daha önünde kullanılmayan havuzuyla zengin evler
    ailenin/geleneğin vaşşi kuralları hayatlarını parçalayan yakışıklı taşralılar
    bir de sürekli yok sayıldığından bahs eden ve bunun intikamını kaprisle alan kadınlar
  • çok sevdiğim ve neden sevdiğimi bilmediğim bir fox tv dizisi.
    geç keşfettim fakat öğleden sonra kuşaklarında yayınlanan tekrarını izleyerek ilk sezonunu tamamladım. şimdiyse gurbet ellerde youtube'den izliyorum yeni sezon bölümlerini.
    evet deliyim.
  • insanlığın en büyük acizliklerinden bir tanesi. karşındaki insan üzerinde hiçbir yaptırımın olmadığı durumlarda, yine de yapması gerekeni yapacağından emin olmak için, elinden gelen tek şey, tüm iyi niyetinle yemin ettirip sonra bu yemine uyacağını ümit etmek.

ikisi mesleği ele alalım. ikisinin de yemini var. doktorluk ve beyaz hacker'lık.

bir gruba bilgisayar güvenliğini ve bu açıkları nasıl kullanacağını anlatıyorsun ki sonra o sızmayı öğrendiği sistemleri koruyabilsin. birine insan vücudunun bütün inceliklerini öğretiyorsun ki sonra zamanı geldiğinde, bütün açıklarını bildiği o insan vücudunu koruyabilsin, iyileştirebilsin.

işte bu eğitim faslından sonra, bu insanların mesleklerine ihanet etmeyeceklerinden emin olmak için, elinden gelenin en iyisi yemin ettirmek. dönüp dolaşıp yine bireyin kendisine kalıyorsun. bilgisine ve ustalığına ihtiyaç duyduğun mesleklerin ehlini yetiştirdiğinde aynı alanda tamamen aksi sebebe hizmet edecek bilgiyi de veriyorsun ve başka bir şansın yok.

işin en mükemmel yanı da, hala bu meslekler yoluyla dünya kaosa sürüklenmediğine göre, hatrı sayılır sayıda kişi için bu yemin işe yarıyor. ya da yeminin işe yaradığı falan yok, önemli olan kişinin zaten baştan iyi niyetli olması. ki bence aslolan ikincisi, zira olay mesleğini kötüye kullanmaya geldikten sonra ne yemin işe yarar ne başka bir şey.

bu vesileyle tüm ahlaklı doktor, hacker ve dahi yeminli müşavirleri ellerinden öperim. özellikle hacker'ların. heklemekten anlamasam da bir yerde meslek erbabı nihayetinde.
  • sıfır bir dizisinin esat bargun imzalı soundtrack parçalarından biridir. hakikaten insanı tribe sokuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ydhqwsfe_a4
  • burdaki yorumlara bakinca sadece annelerin izledigine kanaat ettigim en bos turk dizisi olsa gerek. annem memleketten gelince uc gundur onla birlikte izlemis oldum. bu kadar kabiz bir senaryo gormedim. dizi hep yerinde sayiyormus gibi sanki. hep ayni bolumu izliyormus hissi veriyor. muzikleri desen sinir bozucu. basroldeki kadin oyuncu ise tam iticilik abidesi. hele o bi tanesi var ki sanki dayak yemiş sete oyle gelmiş ozellikle mi secmisler nedir ve uc bolumdur karalari baglamis surekli aglamakli. bu diziye bu kadar yorum bile cok
hesabın var mı? giriş yap