• yürek yakan, insanı insanlığından utandıran bir haber daha. yanlış zamanda yanlış yerde olduğu için yengesi ve yasak ilişki yaşadığı akrabası tarafından kurban edilen çocuk.[http://www.haberler.com/…igi-ortaya-7484308-haberi/ http://www.haberler.com/…igi-ortaya-7484308-haberi/]

edit: yengesinin sevgilisi olacak hayvan kıymış canına. umarım hakettiğiniz hayatı yaşarsınız ikiniz de.
  • ucuz türk dizilerinden birinde denk gelsek böyle bir sahneye : hadi lan ordan deriz. bu nedir lan:

güneş tosun, ahmet tosun'un enes'i öldürdükten sonra kabloyla el ve ayaklarını bağlayıp "geri dönüş yok. ben çıkıyorum. sen gerisini hallet" dediğini, bunun üzerine kendisinin enes'in cansız bedenini çuvala koyup bahçeye gömdüğünü söyledi.

bu ülke manyak kaynıyor. rabbim sevdiklerimizi korusun ne diyeyim.
  • "eşcinseller toplumun ahlakını bozüyüürr" diye çırpınanlar bu haberleri iyi okusun. toplumda ahlak, vicdan, insanlık falan yok görüldüğü üzere.

ek olarak katil namus kavramı gibi yorumlar var. yakalanmanın verdiği korkuyla çocuğu öldürdüler evet çünkü ortaya çıkarsa başlarının derde gireceğini biliyorlar çünkü ülkemizdeki içi boş "namus" kavramı insan hayatından önemli olabiliyor ama iki yetişkin bütün bunları bilerek bu yasak ilişkiyi yaşıyorsa ne olursa olsun kendi suçlarını gizlemek için masum bir çocuğa zarar veremezler. veriyorlarsa bu kişileri "burada suçlu namus kavramıdır", "aslında kanlarında katillik yok" gibi argümanlarla savunmamızın; karısını öldüren kocanın "bana erkek değilsin dedi" savunmasıyla tahrik indirimi almasından farkı yok. yapmayın.
  • nasıl ki kale direğinin altında kalıp ölen ya da gölette boğulan bir sürü çocuk varsa bu memlekette, "bir şeyler" gördüğü için aşığı tarafından öldürülen çocuklar da var.

seneler evvel annesini bir başkasıyla gördüğü için aşığı tarafından başı taşla ezilen bir çocuk vardı. onu hatırladım.

aşağılık olay.
  • yaşamak! için öldürmüş insan müsvettesi!
    gerizekalı kadın! kocan aldatıldığını öğrendiğinde zaten öldürecekti seni! (kadına şiddeti savunmuyorum, o adamın seni yaşatmayacağını bildiğin için) ne diye günahsız sabinin canına kastettin! ki bu durumda öldürülmeyi de hakediyorsun!
    beter olsun o kadın!
  • tabi ki de tuyler urperten korkunc olay...

nedenini sorgulayinca yine o igrenc namus takintimiza cikiyor yol. zaten basimiza ne geliyorsa su namus denen sacmaliktan geliyor ya.

bu cocugu olduren muhtemelen bildigin normal insan. daha once bir sabikasi yok. adam oldurmuslugu yok. kaninda katillik yok ama daha 6 yasindaki masum yavruya kiyabiliyor. neden? nasil?

korkudan...

ınsanoglu, hatta tum mahlukat icin gecerli olan hayatta kalma ic gudusu agir basiyor. bu olaydan dolayi tuyleri urperen insanlarin yarisindan fazlasi gerektiginde olmemek icin oldurur. oldurdugu 6 yasinda olsa bile. yasak ask yasamis, biliyor ki bu duyulursa onu yasatmazlar. neden? namusluyuz cunku. serefliyiz, onurluyuz.

gitti masum yavru o kiymetli namusunuz yuzunden.
  • (bkz: ığdır)
  • insanlardan nefret etmeye başladım. sen nasıl bir canlısın ya? nasıl gözün döndü? bu olay açığa çıkmayacak mı sandın? sevgilinle birlikte geberirsin inşallah!
  • namus kavramı doğrudur. nesepsizler nesebin önemini bilmez ya da bilmezden gelir. acaba kendileri eşlerinin bir başkasıyla sikiştiğini öğresenler ne yaparlar? iki namussuz namussuzluklarıns devam etmek için namussuzca bir başka iş yapmışlardır.
hesabın var mı? giriş yap