• adamın dibi murat sönmez'in başlattığı, youtube aleminde hakettiği değeri, ilgiyi görmeyen kaliteli kanallara destek olma hareketi. valla çok iyi oldu, sayesinde bir sürü süper kanal keşfetttim.

https://www.youtube.com/watch?v=7kmri5a_frg
  • son oyuncak kanalının da dahil olup başka kanallara destek olduğu kampanyadır. özellikle lorekeeper kanalına bayıldım.

buyursunlar
  • murat sönmez'in başlattığı, youtube'un az takipçi kaliteli içerik oranına sahip kanalları tavsiye etmesi üzerine kanallara destek hareketi. kendisininde takip ettiği izlemekten keyif aldığı kanalları duyurması çok güzel bir hareket ki benimde favorilerim party chat ve oyunefendi kanallarıdır onların nasıl hala az takipçisi olası zaten garip gelmektedir.
  • babalatv ,çeşitli konular hakkında sıkılmadan izleyebileceğiniz içeriklere sahip.
    whyshy ,eğlenceli sosyal deneyler yapan ve daha fazla aboneyi hak eden kanal.
  • konsolüssü'nün çok mantıklı ve çözümsel bir hareketi. birbirine dis atan zırva youtuber kitlenin her geçen gün daha da çok kirlenmesine sebep olduğu youtube'un, ciddi içerik sağlayıcılarına ulaşılması için kullanılması adına ihtiyacı olan bir hareketti kesinlikle.

kendisiyle bir ilgim olmamasına ve ilk kez bir videosunu izlemiş olmama rağmen mümkün olduğu kadar çok kişiye duyurmayı kendime görev bildiğim bir paylaşımı olmuş.

izleyin, izletin, destekliyorsanız paylaşın derim.

https://www.youtube.com/watch?v=7kmri5a_frg
  • bir kanalın büyümesi 100,000 aboneye ulaşması o kanalın daha güzel olacağı anlamına gelmiyor aksine kendi halinde sevdiğimiz ve zaten takip ettiğimiz kanallara büyük bir hızla popüler kanalların izleyici kitlesinin yağması neden iyi olsun ki?

kısaca enes batur izleyen ve altına "enes abi anamı ***" diyen organizmaya kalkıp "kaliteli bir şeyler mevcut ve bunları izle" demek kadar saçma bir şey. onu geçtim kısaca kendisini takip eden kitleye diyor ki sizler kaliteli içeriğe sahip sitelere ulaşamazsınız çünkü siz salak olduğunuz için bu kanalları daha önce bulamadınız.

lan yaptığın ve önerdiğin iş oyun üzerine ve tavsiye ettiğin kanallar fifa 2018 veya işte o sırada hangi oyun popülerse hangi dizi izleniyorsa onun yorumunu giren kanallar ben zaten youtube'da böyle bir içerik arıyorsam arama kısmına assasin's creed gameplay veya inceleme falan yazabilecek seviyedeyim. ama yok biz aptalız ve arama kısmına stranger things inceleme yazıp aratıp sonra çıkan 50 sonuç içerisinde makul izlenebilir doyurucu olan kanalı bulamayacak kadar salağız bize bunun reklamını yapıyor. diss videoları gibi her kanal şimdi salak salak kendi youtube'un dibi video listesini paylaşmaya başlıcak ve bir noktada birileri yine "annemin iç çamaşırını giydim babama yakalandım" başlıklı videoların olduğu kanalları çok eğlenceli ühexdzaa diye paylaşıcak işte. kitle belli sonuçta.

mesela hemen benden önce entry giren amiplerden birisi kendisinin de youtube'un dibi olduğunu düşünmüş ve benimde az izlenen kanalım var. diye link atmış girip bakma zahmetinde bulundum ve sağolsun şaşırtmadı "6 ilginç egzotik meyveyi tattım" isimli bir videosu "aleyna tilki klibi çalıntı mı?" isimli başka bir videosu falan olan gta 5 gameplayları çeken bir çocuk çıktı. gerçektende bişeylerin dibiymişin kardeşim helal olsun tebrik ediyor hayatta başarılar diliyorum...
  • yeni nesilin sürekli yukarı baktığını ve saçma sapan kanallarda gezerken diğer saçma sapan kanallara yöneldiğini farkeden murat abi sonunda düzgün kanal arayanlara fakat çöplüğün içinde bulamayanlara tercüman olmuştur. haliyle takip ettiğim mösyö pikselans ve yorekok 'da bu akıma videosuyla destek vermiştir. altta ezilen düzgün ve içerik bakımından özgün kanalların birleşmesi ne hoş birşey takipteyiz efendim...
  • çok değerli bir fikir bence, umarım tutar.
  • son derece mantıklı ve faydalı buluyorum bu hareketi, faydasını da görüyorum. eleştireceğim bir nokta var hep aynı kanallar tavsiye edilmeye başlandı. bu harekete destek için yapılan 6-7 tane video izledim. her bir videoda ortalama 7 tane kanal tavsiye edilmiştir ve toplamda 20 farklı kanal tavsiye edilmiştir. kesişim kümesi epey büyük diyebiliriz.

bu süreçte takip etmeye başladığım kanallar;

noldoist tv yani ben youtube kanalı yapsam aşağı yukarı aynısı olurdu. niş bir kitleye hitap eden güzel bir kanal.

bobin kafa ağırlıklı olarak filmler ve dizilerin eleştirilerinden oluşmakla birlikte ayrıca lore ve oyun videolarının da yer aldığı harika bir kanal. marvel vs dc videosuna bi göz atın.

son oyuncak zeynep ve gökçe isimli iki kadın youtuberin güzel kanalı. nasıl öveceğimi bilemiyorum. bu seviyede oyun kültürü olan erkek bulmak son derece güç. muhabbetlerini dinlemek son derece keyifli.
hesabın var mı? giriş yap