• nerde okuyorsun sorusuna karşılık yildizda dediğimde orası neresi ya? özelmi? sorularıyla karşılaşmam üzerine kullandıgım harf üçlüsü
  • yıtü,yetü,yatü ve yitü olarak okunabilen ama kanımca en güzelinin yetü olduğu yıldız teknik üniversitesi kısaltması
  • yıldız teknik üniversitesi'nin kısaltması olarak kullanılsa da hiç hoşuma gitmediğinden kullanmamayı tercih ediyorum. yıldız deyiniz, yıldız teknik deyiniz ama ytü demeyiniz.
  • resmi bir kısaltma değildir. ayrıca yeditepe üniversitesi ilk kurulduğunda bu kısaltmanın üstüne yatmak amacıyla logosuna eklemiştir ama sonradan nedense vazgeçmiştir.

http://www.resimle.net/…ersitesi_logosu_amblemi.jpg
  • 300 den fazla başıboş köpek vardır. düzenli olarak birilerine saldırırlar yaralananlar olur. güvenlikleri bile ısırmışlar. git gide de sayıları artmaktadır. kampüste köpek olmasın diyen yok ama 300 çok fazla. zira kampüsün özellikle geceleri boş olmasının ve itü kadar canlı ve hayat olan bir kampüs olmamasının bir nedeni de budur. kızları geçtim erkekler bile tırsmaya başladı kampüste bi yerden bi yere giderken. itü de de köpekler var ama sayıları çok sınırlı dolayısıyla sorun olmuyor. ytü de bu konuda hayvan hakları kulübü tarafında bir akıl tutulması yaşanıyor. toplanan köpekleri barınaklardan geri getirmişlerdi yıllar önce. bugün biri daha bisiklet sürerken başından ağır yaralanmış kampüste. kampüste bisiklet scooter falan sürmek köpekler yüzünden akıl karı değil artık. hayvan hakları kulübü yaralananları suçlu çıkaracak kadar saçma bir kafa yaşıyorlar. hayvan düşmanı falan değilim evimde kedi besliyorum bu arada. ytü öğrencilerinin geneli ise git gide kampüste köpeklere karşı bir tutum almaya başladı haliyle (300den fazla köpek olunca). ytü nün köpekler konusunda adı dahi çıkmaya başladı. özellikle teknopark tarafında çok köpek var. çalışanlar servisten arabalarından inip ofislerine geçerken dahi tedirgin bir şekilde geçiyorlar ne yazık ki. bu nasıl bi rezilliktir anlamış değilim. kampüste yürürken sürekli etrafınızı kolaçan ederek ve köpeklere göre yolunuzu belirleyecek hale geldiniz. bu saçmalıklar nasıl ve ne zaman son bulacak çok merak ediyorum. beşiktaş kampüsü ne güzel kedi dolu birkaç da köpek var hiç sıkıntı yok o yüzden. ama davutpaşa kampüsü öyle mi. en son şahit olduğum olay. durduk yere durakta otobüs bekleyen öğrencilerin üzerine saldırdılar
  • yildiz teknik universitesinin kisaltilmis hali, mezun oluncaya kadar insanin dotunu catlatan ilim irfan yuvasi. (bkz: yildiz teknik universitesi)
  • yıldız teknik üniversitesi'ne devam eden bazı öğrencilerin "yıldız" demek varken inatla kullandıkları kısaltma. "yitü" derken "itü" ile karıştırılması işten bile değil...
  • kimileri tarafından yeditepe üniversitesi olarak da algılanabilen kısaltma...
  • ayrıca 7tepe üniversitesi
hesabın var mı? giriş yap